Stižu nova pravila za iznajmljivače: Plaćati će po krevetu do 1000 kuna paušala, a mijenja se i iznos turističke pristojbe

Naslovnica Forum Komentari članaka Stižu nova pravila za iznajmljivače: Plaćati će po krevetu do 1000 kuna paušala, a mijenja se i iznos turističke pristojbe

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Uzmi, daj , još , samo uzmi, sve im uzmi………………
Sjever Hrvatske protiv juga ne umoljiv, od Tuđmana ni jedna Vlada ne podnosi Istru i Dalmaciju

Zašto ne oprezujete štale za krave u Slavoniji, također služe za prihode ?
Radije oporezuju bazene, šparoge…………

Gdje bi Istra bila da na leđima Hrvatsku ne nosi ?

da Istra nije u Hrvatskoj bila bi u Italiji pa bi na leđima nosila siromašni jug Italije

lopine iz hdz-a nastavljaju s deranjem građana!!!!

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

hdz i plenković nastavljaju haračiti hrvatske građane u korist lokalnih uhljeba!
sramotno

porezno olaksanje i povecanje konkurentnosti hr turizma.

HDZ nastavlja grabiti novac iz džepova građana! fuj!

sve ok, uopće neću komentirati ali opet, sve to se odnosi na one koji žele regularno poslovati i sami se prijave za predmetni reket, ali što je sa najvećom većinom koji se nisu nigdje prijavili niti nigdje zavedeni, koji kuće za odmor i vikendice oglašavaju po portalima koji nisu u obvezi polagati račune hr poreznoji ili tur. zajednici ala njuškalo, koji iznajmljuju “prijateljima i poznanicima” i naplačuju po samo 200kn cijelu kuću 50m od mora …što je sa takvima, što je sa sivilom koji nelojalnom konkurencijom ćine i preko 60% kapaciteta?

ili ćete riješavati sivo tržište ili će se odjavljivati kreveti pa ćemo svi u sivilo!

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

plenkoviću prestani nas iz mjeseca u mjesec pljačkati sve većim nametima!!!!! lopovi jedni!!!!!!!!

Dobro su se sjetili.
Treba i turizam platiti adekvatan porez.
Palac gore.

A da se raspuste lokalni uhljebi i stane na kraj narkomanskoj logici!?

Mnogi hrvatski ljevičari sve više podsjećaju na golubove. Ima ih puno, ne služe ničemu, a prije nego odu sve zaseru.

Bit će toga i manje, ove godine turizam Ce biti u padu… Vec u svibnju 1,5mil noćenja manje.. a cekajmo rezultate i za dalje.. pa nisu ljudi ovce.. ne mogu cijene iz godine u godinu bit za par kuna više po kafićima a u apartmanima da ne govorim.. bavim se iznajmljivanjem i nisam mijenjao cijene godinama i imam popunjeno sve.. dok drugi kukaju nemam nikoga.. pa Reko koju cijenu imate .. 100e u lipnju za 4 osobe.. pa cekaj malo pred par godina su bili zadovoljni i sa 50e a sad bi 100.. a isto tako je pohlepna i država.. i taj način rada će brzo uništiti turizam i povući puno njih koji su očekivali. Brzu zaradu..


sve ok, uopće neću komentirati ali opet, sve to se odnosi na one koji žele regularno poslovati i sami se prijave za predmetni reket, ali što je sa najvećom većinom koji se nisu nigdje prijavili niti nigdje zavedeni, koji kuće za odmor i vikendice oglašavaju po portalima koji nisu u obvezi polagati račune hr poreznoji ili tur. zajednici ala njuškalo, koji iznajmljuju "prijateljima i poznanicima" i naplačuju po samo 200kn cijelu kuću 50m od mora …što je sa takvima, što je sa sivilom koji nelojalnom konkurencijom ćine i preko 60% kapaciteta?

ili ćete riješavati sivo tržište ili će se odjavljivati kreveti pa ćemo svi u sivilo!

To je istina.. stanovi , garsonjere sve se iznajmljuje.. čak su i popunjeniji jer se iznajmljuje susjedima poznanicima kako kazete puno jeftinije a kontrole nema.. prijave ih kao prijatelje i to je to..

kol. Tonebrod, kažeš da se baviš iznajmljivanjem pa kako je onda za kategorizirani apartman 100eur. previše…uračunaj tu opremanje, amortizaciju, pospremanje, klimu, vodu, struju, wc papir, sapune, čišćenje, pranje, peglanje pa boravišne, poreze, komunalne, odvoz smeća dr…pa samo struje imaš 50kn dnevno, vode i 0,5 m3 dnevno…pa koji povrat na kapital imaju oni koji su ispod 100eur?!…nema ga…

ja imam sobe, svaka ima klimu kupaonicu, frižider, mikrovalku, dnevno mjenjanje ručnika i dopunjavanje potrepština, trodnevno posteljine i nočenje po ktevetu je već godinama 20 eur + 5 eur klima, + 5 eur. doručak i jedva na kraju sezone ostane 20k eur kada se sve plati, nije to posao, ne za kuću od 600m2, trebalo bi mi 30 god da je isplatim a onda je već za rušenje

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


kol. Tonebrod, kažeš da se baviš iznajmljivanjem pa kako je onda za kategorizirani apartman 100eur. previše…uračunaj tu opremanje, amortizaciju, pospremanje, klimu, vodu, struju, wc papir, sapune, čišćenje, pranje, peglanje pa boravišne, poreze, komunalne, odvoz smeća dr…pa samo struje imaš 50kn dnevno, vode i 0,5 m3 dnevno…pa koji povrat na kapital imaju oni koji su ispod 100eur?!…nema ga…

ja imam sobe, svaka ima klimu kupaonicu, frižider, mikrovalku, dnevno mjenjanje ručnika i dopunjavanje potrepština, trodnevno posteljine i nočenje po ktevetu je već godinama 20 eur + 5 eur klima, + 5 eur. doručak i jedva na kraju sezone ostane 20k eur kada se sve plati, nije to posao, ne za kuću od 600m2, trebalo bi mi 30 god da je isplatim a onda je već za rušenje

.

Onda su svi unazad par godina držali goste sa minusom. Sa 50e imaš dobru dobit a kamo li sa 100.. govorim za apartmane.. 50kn struje dnevno od kud si to izvuko.. to po sobi? Klimu ne racunaj jer nju naplatis i više nego struje potroši..

A za koliko bi ti kuću od 600 kvadrata isplatio za 5g. Zato svi i kreću u turizam jer misle da će prodat app za 100 eura ali zaboravite to postaju prošla vremena

New Report

Close