DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 07.05.2024. u 05:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
2,34
13.644
5,827
2,34
2,40
2,56%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Ja sam na dlkv davno pogubio neke novce… na ove vijesti nema sanse da bilo kakav iznos i ispod 3kn ulozim! Kako veli nas gradonacelnik, paglu si ako te iz iste rupe dva puta zmija ugrize! 😂😂😂😂😂



Jeli ovo istina, oceli se ocitovat iz dlkv.
Nije cijeli clanak, ali zanimljivo.

Taji se da su Norvežani otkazali poslove Dalekovodu


"Službeni dopis norveške javne kompanije Statnett, svojevrsnog pandana hrvatskom HEP-u, izazvao je zabrinutost u tvrtki Dalekovod i krugovima oko nje, ali i dodatne potrese u složenim odnosima oko nekadašnjeg Agrokora, a današnje Fortenova grupe. Naime, dopisom koji Nacional ima u posjedu šalje se obavijest da tvrtka Proizvodnja metalnih konstrukcija i ovjesne i spojne opreme, nekadašnja Dalekovod proizvodnja, gubi status kvalificiranog dobavljača za norvešku nacionalnu kompaniju i da se s njom po svemu sudeći neće moći potpisati uobičajeni okvirni sporazum, po kojemu je u proteklih godina ostvarivala prihode od nekoliko desetaka milijuna kuna. Ugovor je trebao biti potpisan na razdoblje od iduće tri godine…"

Sad već postaje jasnija ova rasprodaja dionica na burzi u zadnje vrijeme. Nimalo ne miriše na sretan rasplet po DLKV. Sutra bi moglo opet ići po bidu…
[/quote]
Oni su zabrinuti, a da info podijele sa dioničarima i po mogućnosti na vrijeme?

Ko da sam ja napisao…


Jeli ovo istina, oceli se ocitovat iz dlkv.
Nije cijeli clanak, ali zanimljivo.

Taji se da su Norvežani otkazali poslove Dalekovodu



ovo već traje… Statnett i prije bio nezadovoljan dlkv proizvodnjom a naročito nakon štrajka kada je kvaliteta drastično pala i sada su odlučili prekinuti jer jednostavno ne prolazi kontrola kvalitete.

inaće, dosta se rezalo u dlkv zadnje vrijeme, oko 50 otkaza je podjeljeno, rezan je koeficjent i podosta kadra traži izlaz ali imaju posla u norge još 5 god ali opet sa mršavim maržama pa ne znam koliko na kraju koristi od svega…

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Dalekovod proizvodnja ionako samo generira gubitke krovnoj firmi Dalekovodu d.d. Tako da je ovo dobra vijest. Napokon će imati razlog da steraju to u stečaj i riješe se nepotrebnog kadra. Jeftinije im je kupovati gotove odljevke za montažu na evropskom tržištu nego financirati proizvodnju koja nije isplativa i svu silu bespotrebnog kadra koji tamo džabalebari. Socijalistički način proizvodnje gdje jedan radi a pet nadgleda je prošlost. Napokon jedna dobra vijest!

Ne postoji vise Dalekovod proizvodnja, ima novo ime.
Zasto firma generira gubitke, pitajte gdje su isla ulaganja zadnjih desetak godina?
Kako se cuje, na MK OSO Dalekovod vise ne racuna, ali bez njih postaju obicna izvodjacka firma, a ne firma koja nudi cijeli paket usluga.
Firma u kojoj nema vlasnika, jer fond vlasnik, hahaha.

Zbog specifičnosti posla i njihovih znanja i iskustva, vjerovao sam da će se Dalekovod izvući, ali moguće da je zbogom.
Jedina nada im je da hitno nađu novog vlasnika. Šteta, bili su u povoljnijoj situaciji za prodaju prije godinu-dvije, nego danas.

Ili netko zeli za male novce preuzeti firmu?
Lako je kad je novac fonda u pitanju, ionako nitko ne odgovara za nista.
Planovi, planovi……




Jeli ovo istina, oceli se ocitovat iz dlkv.
Nije cijeli clanak, ali zanimljivo.

Taji se da su Norvežani otkazali poslove Dalekovodu


"Službeni dopis norveške javne kompanije Statnett, svojevrsnog pandana hrvatskom HEP-u, izazvao je zabrinutost u tvrtki Dalekovod i krugovima oko nje, ali i dodatne potrese u složenim odnosima oko nekadašnjeg Agrokora, a današnje Fortenova grupe. Naime, dopisom koji Nacional ima u posjedu šalje se obavijest da tvrtka Proizvodnja metalnih konstrukcija i ovjesne i spojne opreme, nekadašnja Dalekovod proizvodnja, gubi status kvalificiranog dobavljača za norvešku nacionalnu kompaniju i da se s njom po svemu sudeći neće moći potpisati uobičajeni okvirni sporazum, po kojemu je u proteklih godina ostvarivala prihode od nekoliko desetaka milijuna kuna. Ugovor je trebao biti potpisan na razdoblje od iduće tri godine…"

Sad već postaje jasnija ova rasprodaja dionica na burzi u zadnje vrijeme. Nimalo ne miriše na sretan rasplet po DLKV. Sutra bi moglo opet ići po bidu…
[/quote]
Oni su zabrinuti, a da info podijele sa dioničarima i po mogućnosti na vrijeme?
[/quote]
pa kako bi se onda odabrani iskrcali prije svih,
iako ne mora ovo biti ništa nužno loše, očito im proizvodnja već odavno nije rentabilna, zato je već ranije prodan Unidal, čini mi se zatvoren Doboj, a sada če se riješiti i ovih štrajkaša, jer ionako s proizvodnjom ne mogu konkurirati velikim proizvođačima opreme, sigurno se mogu snabdijevati puno jeftinije nego sami proizvoditi

a šta se brinete, pa ovdje je svejedno dali su potpisali ili raskinuli ugovor, jer cijena pada i na jednu i drugu vijest :)))
možda na vijest da je otkazali ugovor možda i poraste, jer eto kako su neke kolege govorili, ne stvaraju minus, treba te elemente i voziti u Norvešku .. ahahahahah

iako kako su kolege pisali, ako su zatvorili proizvodnju, logično je da su ovi i otkazali suradnju,,

Stanje je loše, ali se i počelo raditi. Bitno je da oni stave matičnu firmu na noge i to znanje počnu naplaćivati jer očito smo s proizvodnjom preskupi i tržišno nekonkurentni. S druge strane, proces restrukturiranja je krenuo kako je i najavljeno. To će se vidjeti i u jednokratnim stavkama u ovoj godini radi otpremnina ali će dugoročno rasteretiti firmu ne malog iznosa!
Knjige su počišćene od smeća i ako ne bude nekih većih kikseva…
Jedino je pitanje s kakvim maržama rade, u to nažalost nemamo uvid ali znak da je član NO kupovao možda pokazuje vjeru u bolje sutra.
Nisam ekonomski stručnjak pa ne mogu ni zaključiti je li dobro ili nije što im sestrinska firma gubi kredibilitet- molim upućenije da se očituju ako imaju vremena i volje.
Zahvaljujem

izašao sam daleko prošle godine na cca 7 – 8 kn dok je bilo s malim minusom od par %.. oduvijek mi je ovo sumnjivo jako… možda član NO svojom kupovinom navlači druge na kupnju ? 😉


Dalekovod proizvodnja ionako samo generira gubitke krovnoj firmi Dalekovodu d.d. Tako da je ovo dobra vijest. Napokon će imati razlog da steraju to u stečaj i riješe se nepotrebnog kadra.

najbolja vijest bit će kad dlkv ode putem uljanika….a na dobrom su putu….

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

I Pasko Vela je kupovao dionice (mislim po 18kn, ali nisam 100% siguran) dok je bio u Dalekovodu.
Moguce je da clan NO smatra da firma ima potencijal.
Jednokratne stavke ce biti teret u trecem kvartalu, a vidjeti cemo sto donosi drugi kvartal.
Jedino sumnjam da su sad svi papiri cisti, ovdje je to vec spomenuto stotine puta, pa je dosao izvjestaj za 2018. godinu, a prije toga sve uredno bilo….

Ja se ponadao kupnji..kad tamo nitko ne prodaje…
pa kakvi su ovo neozbiljni prodavači???

New Report

Close