DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 28.04.2024. u 14:20
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
2,48
85.497
34,416
2,50
2,52
2,46%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Tko je ovdje l..??
2.kvartal u stopu jednak onome prije godinu dana (+8 mil.kn), a neki tu pišu kao da je smak svijeta.
Nisu kasnili ni dana s otplatom ijedne rate obveza.
Imaju ogroman iznos ugovorenih poslova i novi se stalno ugovaraju ( sve vani)…
I sve to je nekima katastrofa??!!
Na djelu je samo druk radi što boljeg ulaska, a onda će svi okrenut priču. Viđeno na npr.Podr, Ht i sl.

Stalno si govorim nemoj pisati, ali moram kad vidim ove komentare.
Ovi, nazovimo pozitivci kao najvažniju iznose činjenicu da su plaćene obveze prema dobavljačima iz PSN.
Drugim riječima, još firma nije u stečaju. Ok. Super. Koliko vrijedi to što firma ne ide u stečaj.
Ajmo ovako, cca 25 milijuna dionica x 12 kn = marketcap 300 milijuna kuna.
Firma ne zarađuje ništa.
Dužna je kao grčka.
Prihodi pali.
Troškovi rastu.
Da li bi radice imali 300 milijuna keša ili 25.000.000 dionica dalekovoda?
To pitanje si svatko treba postaviti.

Pozitivci dalje ističu da je super što ima puno poslova i puno tendera se objavljuje po svijetu.
Niti jedna od tih informacija za sebe ne znači ništa jer:
1. posao se može ugovoriti i sa minusom (vrlo često kod dalekovoda)
2. tender može dobiti svaka firma koja zadovolji uvjete, nemojte misliti da je dalekovod nešto ekstra na svjetskoj razini. Ok je, firma zna raditi, ali konkurencija je velika.
Prema pozitivcima, Dalekovod je neka sveta krava koja sama po sebi vrijedi jer je to eto, dalekovod.
No realno, Dalekovod može raditi i dobro i loše. Trenutno radi loše što se vidi iz izvještaja. Uprava je nedorasla tom poslu i svodi se na par zelenih wannabe menadžera.
I da, kolega koji kaže da ga on i NB napucaju na 50 kn lako. Pa zar vam to nije dovoljan signal da treba bježati od ove firme (trenutno)!?
Najvažnije pitanje, kad je sve super, zašto nitko ne želi kupiti niti po 13 kn?!
I da, na 50 kn, marketcap je milijardu i 250 milijuna kuna. Na 100 kn, 2,5 milijardi.. LOL


Stalno si govorim nemoj pisati, ali moram kad vidim ove komentare.
Ovi, nazovimo pozitivci kao najvažniju iznose činjenicu da su plaćene obveze prema dobavljačima iz PSN.
Drugim riječima, još firma nije u stečaju. Ok. Super. Koliko vrijedi to što firma ne ide u stečaj.
Ajmo ovako, cca 25 milijuna dionica x 12 kn = marketcap 300 milijuna kuna.
Firma ne zarađuje ništa.
Dužna je kao grčka.
Prihodi pali.
Troškovi rastu.
Da li bi radice imali 300 milijuna keša ili 25.000.000 dionica dalekovoda?
To pitanje si svatko treba postaviti.

Pozitivci dalje ističu da je super što ima puno poslova i puno tendera se objavljuje po svijetu.
Niti jedna od tih informacija za sebe ne znači ništa jer:
1. posao se može ugovoriti i sa minusom (vrlo često kod dalekovoda)
2. tender može dobiti svaka firma koja zadovolji uvjete, nemojte misliti da je dalekovod nešto ekstra na svjetskoj razini. Ok je, firma zna raditi, ali konkurencija je velika.
Prema pozitivcima, Dalekovod je neka sveta krava koja sama po sebi vrijedi jer je to eto, dalekovod.
No realno, Dalekovod može raditi i dobro i loše. Trenutno radi loše što se vidi iz izvještaja. Uprava je nedorasla tom poslu i svodi se na par zelenih wannabe menadžera.
I da, kolega koji kaže da ga on i NB napucaju na 50 kn lako. Pa zar vam to nije dovoljan signal da treba bježati od ove firme (trenutno)!?
Najvažnije pitanje, kad je sve super, zašto nitko ne želi kupiti niti po 13 kn?!
I da, na 50 kn, marketcap je milijardu i 250 milijuna kuna. Na 100 kn, 2,5 milijardi.. LOL


Pa dobro kolega Bucko,
od kuda Vam sada ova teorija da je firma duzna ko Grcka,,,pa obveze se otplacuju bez ikakvih poteskoca a sada je i prepolovljen anuitet.
Dobro zapamtite kolega Bucko,
mozete li zamisliti gdje ce biti cijena dionice kada i ako, ponavljam ako ali uvjeren sam u to, dobijemo posao u britaniji i njemackoj od cca 100 milja euro….
i hmm da,,,, jos smo u igri za poljsku…tu ce tek biti “zivot fanatazija” kao sto rece velikan Oliver.
Inace je jako zanimljivo sto ja jasno i glasno najavljujem da sam teski zagovornik ove dionice a Vi eto mudrac, pokusavate nas prosvijetliti kako smo u banani…a istovremeno nervozno grickate nokte i cucite na bidu i skupljate kikiriki od dionica.
Ali takvih kao Vi ima podosta pa kada stampedo krene nazad prema 27/30 biti ce tko brzi prst!
Eto i ja, kao i Vi, nisam mislio pisati ali me takvi pametnjakovici, kao Vi, ponovno zaintrigiraju!

@mialll
1. Jeste li vi svjesni da je neto dug dalekovoda preko 500 milijuna kuna?
2. Zašto bi cijena dionice letjela bilo kuda za posao od 100 milijuna eura bez obzira gdje bio?
Imam osjećaj da vi mislite da svaki ugovoren posao svake godine nosi neki prihod pa onda svaki dodatni znači još veći prihod. Dalekovod da bi prosperirao treba svake godine 200 milijuna eura ugovoriti i to sa nekim profitom. Dakle, to treba biti normalno, samo za održavanje ove razine poslovanja. Ja bih bio sretniji da se pojave ugovori od 100 milijuna eura u RH nego u VB. Nisu li troškovi doma manji? NIje li i trošak neka varijablica u RDG-u? No da sad ne fantaziramo, vi rezonirate: “Jeste li svjesni što će biti kada bude…” Kibidabi… magla, fantazija…

Iskreno, ja niti lipe neću uložiti u dalekovod na cijeni višoj od 2 kn uz ovu upravu i ovakav način vođenja firme. Ukoliko se dogodi prava promjena i cijena bude sukladna profitabilnosti, zašto ne.
Ono što me zanima je da li vas par “pozitivaca” ovdje maštate o nekim “fantazija” razinama kako bi obmanuli druge da kupe na ovim razinama ili kako biste obmanuli sami sebe.
I za kraj, što uopće znači da li je cijena trenutno na 2 kn, 20 kn ili 200 kn, kada je promet npr. danas bio za jedan malo bolji ručak.


Iskreno, ja niti lipe neću uložiti u dalekovod na cijeni višoj od 2 kn uz ovu upravu i ovakav način vođenja firme.

baš gledam i pitam se jel to vaš nalog od 80.000 komada na 2 kn?

Netko se nada (možda s razlogom) da će Tehnika prodati svoje dionice za bilo koju cijenu.


@mialll
1. Jeste li vi svjesni da je neto dug dalekovoda preko 500 milijuna kuna?
2. Zašto bi cijena dionice letjela bilo kuda za posao od 100 milijuna eura bez obzira gdje bio?
Imam osjećaj da vi mislite da svaki ugovoren posao svake godine nosi neki prihod pa onda svaki dodatni znači još veći prihod. Dalekovod da bi prosperirao treba svake godine 200 milijuna eura ugovoriti i to sa nekim profitom. Dakle, to treba biti normalno, samo za održavanje ove razine poslovanja. Ja bih bio sretniji da se pojave ugovori od 100 milijuna eura u RH nego u VB. Nisu li troškovi doma manji? NIje li i trošak neka varijablica u RDG-u? No da sad ne fantaziramo, vi rezonirate: "Jeste li svjesni što će biti kada bude…" Kibidabi… magla, fantazija…

Iskreno, ja niti lipe neću uložiti u dalekovod na cijeni višoj od 2 kn uz ovu upravu i ovakav način vođenja firme. Ukoliko se dogodi prava promjena i cijena bude sukladna profitabilnosti, zašto ne.
Ono što me zanima je da li vas par "pozitivaca" ovdje maštate o nekim "fantazija" razinama kako bi obmanuli druge da kupe na ovim razinama ili kako biste obmanuli sami sebe.
I za kraj, što uopće znači da li je cijena trenutno na 2 kn, 20 kn ili 200 kn, kada je promet npr. danas bio za jedan malo bolji ručak.


Kolega Bucko,
dakle u pravu ste ovdje kad kazete da bi Uprava morala biti trzisno kompetitivnija i profitabilnija i ja kao dionicar ocekuejm od nje puno vise.
U pravu ste i kada kazete da je mizeran promet i kao takav nerelevantan za cijenu dionice na burzi.
P

Ali Kolega Bucko,
pa u tome i jest FOCAL POINT.. NA OVIM mizernim prometima, saka manipulatora udruzenih u neki interesni krug, mogu manipulirati dionicom kao sto su ju i srusili s 27 na 12..no to ne moze biti beskraja i pitanej je kada ce biti strahovita pracka gore. Sjetite se samo kako je divljala s 12 na 27 i opet ce, samo ovaj put osjetno ide dalje i to dvostruko ( za ovaj put).
Niste u pravu kada kazete da 100 milja posla vani nije vazno,,,pa pobogu brate, ako to ne dokazuje da smo sama krema u bransi onda Vama nema pomoci. Znajte da, prakticki, imamo certifikat izvrsnosti od njemaca…ejjj od Njemacke…ne od Alzira ili Mozmabika, i ondje ulazimo u bitku za tender.
I jos nesto, Vam kada bi bila cijena i 2 kuna bilo bi puno jer biste htjeli 0,90 ili cak 0,89 ako moze!
E moj kolega, nadam se da sam vas malo ohrabrio jer samo najtvrdji i najhrabriji opstaju,, vidite ja sam tu mali ulagac od 2007 i ogremne sam novce izgubio u onom stampedu 2009 ALI sam prezivio i ne bojims se ulaganja u ZSE a pogotovo u DLKV KAO PERJANICU ZSE,,, ima ih jos puno na ZSE samo treba imati m… ili Casha.. i nadama se da niste jos jedan od onih tragicnih likova koji su ulazili na Bagrokor i to nakon izbijanja afere. pa sada prosipate pelin i po plemenitim izlistanjima.
lp

Mislim da kod prodaje dionica u psn nema žurbe. Kad već nisu prodali prije psn. To će biti dio stečajne mase i s njom će se upravljati na način da se dobije najbolja cijena za sve.


Ali Kolega Bucko,
pa u tome i jest FOCAL POINT.. NA OVIM mizernim prometima, saka manipulatora udruzenih u neki interesni krug, mogu manipulirati dionicom kao sto su ju i srusili s 27 na 12..no to ne moze biti beskraja i pitanej je kada ce biti strahovita pracka gore. Sjetite se samo kako je divljala s 12 na 27 i opet ce, samo ovaj put osjetno ide dalje i to dvostruko ( za ovaj put).
Niste u pravu kada kazete da 100 milja posla vani nije vazno,,,pa pobogu brate, ako to ne dokazuje da smo sama krema u bransi onda Vama nema pomoci. Znajte da, prakticki, imamo certifikat izvrsnosti od njemaca…ejjj od Njemacke…ne od Alzira ili Mozmabika, i ondje ulazimo u bitku za tender.
I jos nesto, Vam kada bi bila cijena i 2 kuna bilo bi puno jer biste htjeli 0,90 ili cak 0,89 ako moze!
E moj kolega, nadam se da sam vas malo ohrabrio jer samo najtvrdji i najhrabriji opstaju,, vidite ja sam tu mali ulagac od 2007 i ogremne sam novce izgubio u onom stampedu 2009 ALI sam prezivio i ne bojims se ulaganja u ZSE a pogotovo u DLKV KAO PERJANICU ZSE,,, ima ih jos puno na ZSE samo treba imati m… ili Casha.. i nadama se da niste jos jedan od onih tragicnih likova koji su ulazili na Bagrokor i to nakon izbijanja afere. pa sada prosipate pelin i po plemenitim izlistanjima.
lp

Da je perjanica ne bi nikad otisla u PSN, otkad su izasli iz PSN ima bar 5 godina nisu operativno nista zaradili, sta se to promjenilo nakon predstecaje nagodbe koliko vidim ista ekipa vlada i vodi konce, a rezultata nigdje

Ignore : renči

Rambo, ima ti ta mista. Ali mislim samo do psn, a to se nije dogodilo. Pošto je Tehnika sama pokrenula zahtjev psn neće nitko osporavati. Sada će predstečajni upravitelj imati vremena za dogovor oko paketa.


Mislim da kod prodaje dionica u psn nema žurbe. Kad već nisu prodali prije psn. To će biti dio stečajne mase i s njom će se upravljati na način da se dobije najbolja cijena za sve.

Slazem se. Vjerojatno ce se u bloku prodavati dionice da se namire place ili ce uci u predstecajnu nagodbu Tehnike. Kod predstecajne je bitno da redovito isplacuju place dok su sva dugovanja osim tekucih troskova zamrznuta do nagodbe.

Hebate pa po cijeni dionice od 11.50kn ispada kao da je i ovdje ponovno PSN. Ludnica je sve ovo oko građevinara,u onom uzletu 2007.godine na čelu a sada deset godina poslije na začelju a puno njih je već i u stečaju.Stranci zavladali našim ponosom građevinarstva..


Hebate pa po cijeni dionice od 11.50kn ispada kao da je i ovdje ponovno PSN. Ludnica je sve ovo oko građevinara,u onom uzletu 2007.godine na čelu a sada deset godina poslije na začelju a puno njih je već i u stečaju.Stranci zavladali našim ponosom građevinarstva..

stranci imaju sve papire naših firmi pred sobom, što preko banaka, fondova, agencija, tako da nije čudno ako cjelokupno građevinarstvo bude isporučeno na dlanu strancima, nešto slično Agrokoru

Oni koji su prije 3 godine dokapitalizirali Dalekovod po 10 kuna još uvijek imaju priliku izvući glavnicu uz neku simboličnu zaradu od kamate – tipa kamata na oročena sredstva. Pa i nije to tako loše jer su sačuvali glavnicu a da su uložili tada u npr. Todex sada bi imali 100%-tni gubitak. Na ZSE-u je izvući glavnicu nakon 3 godine ulaganja postala umjetnost, i to mogu samo ulagači iznad prosječnih sposobnosti!

New Report

Close