DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 05.05.2024. u 20:08
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
2,36
17.919
7,595
2,40
2,46
-2,50%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Slažem se s kolegom amerikancem, zar mislite da je realno da firma s 1,5 mlrd prihoda ima dobit 15 mil kn. Postupak restrukturiranja je pri kraju i kad krenu pozitivni efekti očekujem dobit preko 50 mil kn.Što je neto profitna marža svega 3,33%. Recite je li to realno?

The difficulty lies not so much in developing new ideas as in escaping from old ones


Slažem se s kolegom amerikancem, zar mislite da je realno da firma s 1,5 mlrd prihoda ima dobit 15 mil kn. Postupak restrukturiranja je pri kraju i kad krenu pozitivni efekti očekujem dobit preko 50 mil kn.Što je neto profitna marža svega 3,33%. Recite je li to realno?

Oni vjeruju i dobivaju toliko poslova jer rade s tako niskim maržama, ako dignu marže bit će izvjesno i jači par prihoda

Ignore: KressoM, delux

Dalekovod pred potpisom novog ugovora u Norveškoj vrijednog 50 milijuna eura

“Nakon evaluacijskog procesa, ponuda tvrtke Dalekovod odabrana je kao najkvalitetnija prema kriterijima natječaja. Vrijednost tendera iznosi više od 50 milijuna eura, a ugovor će biti potpisan po isteku žalbenog roka te nakon potvrde investicijske odluke tvrtke Statnett”

kupio prekjučer, najava ugovora jučer, dana rast cijene, ali što je kunica, dvije za ovakav ugovor, nekada bi to letjelo i po 20-30% na daleko višim cijenama i peglalo se cijeli dan, odavno nismo imali 1-2mil. prometa

Vezano za jučer objavljene tablice Agrokora, vidim da nitko ne komentira…

Tablica 2 – Tablica razlučnih prava, redovi 49-53 koji se odnose na dužnika Dalmarina doo, a gdje su vjerovnici Dalekovod sa 15 mil i Zagreb montaža sa 47,5 mil, kod Dalekovoda stoje slijedeći komentari:

Pravna osnova razlučnog prava
SPORAZUM O OSIGURANJU NOVČANE TRAŽBINE ZASNIVANJEM ZALOŽNOG PRAVA NA POSLOVNOM UDJELU,OV-11688/14 OD 14.11.2014

Dio imovine na koji se odnosi razlučno pravo
POSLOVNI UDIO UPISAN POD REDNIM BROJEM 4. U NOMINALNOM IZNOSU OD 4.000.000 KN

Napomena
PRIJAVLJENO POTRAžIVANJE/PRAVO KOJE VJEROVNIK NAVODI ODNOSI SE NA IMOVINU KOJA NIJE VLASNIšTVO DALMARINA D.O.O. JER SE RADI O POSLOVNOM UDJELU SAMOG DRUšTVA DALMARINA D.O.O. KOJI NIJE PREDMET OVOG POSTUPKA, VEć JE TO IMOVINA DRUšTVA ZAGREB-MONTAžA D.O.O. DUžNIK SMATRA DA JE OBAVIJEST O RAZLUčNOM PRAVU BESPREDMETNA, TE NAPOMINJE KAKO RAZLUčNA PRAVA NISU PREDMET ISPITIVANJA.

A vlasniča struktura, barem što se ovog dijela vertikale tiče, je:

1 – Agrokor 80% i Zg montaža 20% Dalmarine (Nexus društvo za upravljanje kroz povezana društva drži 51% ZG Montaže)
2 – Dalmarina 33,33% i Nexus FGS 66,67% Konsolidatora (Iznad Nexus FGS-a nepoznata grupa investitora (Država, HBOR, grupa privatnih investitora među kojima je čak i Konzum…)
3 – Konsolidator 60,68% Dalekovoda

Ovo su stvarno sulude kombinacije ali raspetljavanje ove vlasničke strukture i konsolidacija udjela vjerujem da će biti i katalizatori za kompaniju i otključavanje vrijednosti dionice. Pogotovo što uskoro završavaju i obveze iz PSN. Naravno, pod uvjetom da raspetljavanje Agrokora i Nexusa još dodatno ne zakomplicira priču na način da se pojave neki novi vlasnički interesi.

Također sam siguran da je i to razlog niske profitabilnosti jer je previše sitnih interesa koji tuneliraju sredstva iz same kompanije.

Inače, nevjerovatno što se sve može pročitati po tim napomenama u tablici. Sada je defitnivno jasno da je osim 7-8 glavnih kompanija većina ostalih služila za pumpanje cash flowa i razne triper kombinacije.

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

http://zse.hr/default.aspx?id=80629

Dalekovod dobro izgleda zasad. Ide sve po planu, samo nek nastave. Nadam se da će i ovaj prethodno navedeni ugovor potpisati uskoro.

Neznzam kako nam je ovo promaklo. Biće i od ovoga koristi, nadam se. U svakom slučaju iskoristio sam ovaj pad ispod 20 za dokup.

Dalekovod na tržištu smart city rješenja

Danas ističe žalbeni rok za posao u Norveškoj?

Dajte mi jeftino da vam prodam skupo.

http://zse.hr/userdocsimages/novosti/J6ifeGkBurSxnaqxcvdnoA==.pdf

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

Jel dobiven novi posao?

Vaš link …

Potpisano 50 mil.€ u Norveškoj

E, dragi moj DLKV.
I ti si opako krenuo stazama oporavka.

Baš mi je drago.

Moja druga najveća pozicija u portfelju radi ko urica!

La vita e bella!

@ PilaPila

🙂 Ajde bar on ne stvara šokove kao neke druge pozicije.

Ali, sve će mo mi te neprospavane noći naplatiti.
Višestruko! 🙂

La vita e bella!

Da nije bilo otvorenog kriminala ovdje, i nabijanja izmišljenih potraživanja u PSN s ciljem ovladavanja postupkom nagodbe, nebi mi bili na dokapitalizaciji po 10 kn, a i Sky Office bi bio naš.
Ali, što je tu je.

Kompanija praktički nema konkurencije u bližoj okolini, i jedini ozbiljni problem bi joj bio stvaranje bežišnog prijenosa električne energije.
To će se sigurno dogoditi, ali će do onda još puno Save proći ispod Savskog mosta.

La vita e bella!

New Report

Close