DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 06.05.2024. u 02:58
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
2,36
17.919
7,595
2,40
2,46
-2,50%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Treba uzeti u obzir da na Poslovne prihode utjece i priznavanje prihoda od prodaje prava Ministarstvu financija u iznosu 50mil kn. To je navedeno u izvjestaju za prvi kvartal, u ostala dva tek navedeno, a u danasnjem izvjestaju nije nigdje spomenuto.
Radi normalizacije rezultata trebalo bi umanjiti i prihode i EBITDA, a sukladno tome i normalizirati dobit…
Takvim iskljucenjem jednokratnog prihoda ispada da su prihodi pali i vise nego sto pise, EBITDA nije rasla na cca 125mil kn vec je pala na 75mil itd.

Izneseni tekstovi nisu nagovor na prodaju ili kupnju dionica

@Buco

SVAKA ČAST!

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?


Što ćemo u 2017. i dalje prodavati da vratimo još ovih 400 i kusur milijuna bankama?

Dakle, prodati dionicu. Nego, bi li se situacija promijenila kada bi se našao neki poslić od 500 milijuna kn ili više?


Moje viđenje u par crtica:

Bilanca
– smanjenje duga prema bankama financirano prodajom Skyoffice-a, očito… Dakle niti super niti loše, jednostavno banke uzele svoje, ispuhala se bilanca.
– smanjenje obveza prema dobavljačima otprilike iznosi koliko je povećanje obveza po primljenim avansima i razlika prodajne cijene Skyoffice-a i smanjenja duga bankama.
– To je omogućilo da se cash zadrži na istoj razini, no avans je k.rva… 🙂

RDG
– pad prihoda od prodaje u konsolidiranom 55 milijuna kuna, u Dalekovod d.d. puno gore…
– rast troška djelatnika – kako sam i očekivao, sve veća uprava, radnici primaju punu plaću i kad su na čekanju, vjerojatno dosta novih birokrata pristiglih iz pošte.
– ako krenemo od "rezultata", dobit grupe 54 milijuna. Korigirajmo za 33 milijuna promjene vrijednosti zaliha prozivodnje u tijeku i gotovih prozivoda što je kemija samo po sebi i za 21,5 miljuna "ostalih financijskih prihoda" i ostane nam … ajmo biti pozitivni pa reći 0 kn rezultat.
– maknimo još 13 milijuna financijskih prihoda od kamata, tečajnih razlika i slično (jer mislim da aktivnu kamatu nemamo, može biti samo tečajna razlika) i dobijemo gubitak 13 milijuna…
– smanjena su i rezerviranja za 9 milijuna u odnosu na 2015. tako da smo već na – 22 milijuna.

E sad, što ćemo u 2017. i dalje prodavati da vratimo još ovih 400 i kusur milijuna bankama?

Evo, toliko od mene na brzinu, 5 minutna analiza.

NHF, samo moje skromno mišljenje.

Niste spomenuli 1.1 milijardu kn dogovorenih poslova u 2016 godini za buduće razdoblje.

Piše vam boldano u sažetku izvješća.



@Buco

SVAKA ČAST!


buco je to analiziro kao da ima nekog pojma.. laf i po

a ti.. kako se uopće usuđuješ komentirati bucu s tim glupim avatarom?

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

Kako pojedinci nastoje ocrniti odlično izvješće… Samo ne znam kako će im to pomoći.

ex. maratonac (05.10.2007.)... :-)))


Moje viđenje u par crtica:

RDG
pad prihoda od prodaje u konsolidiranom 55 milijuna kuna, u Dalekovod d.d. puno gore…
– rast troška djelatnika – kako sam i očekivao, sve veća uprava, radnici primaju punu plaću i kad su na čekanju, vjerojatno dosta novih birokrata pristiglih iz pošte.
– ako krenemo od "rezultata", dobit grupe 54 milijuna. Korigirajmo za 33 milijuna promjene vrijednosti zaliha prozivodnje u tijeku i gotovih prozivoda što je kemija samo po sebi i za 21,5 miljuna "ostalih financijskih prihoda" i ostane nam … ajmo biti pozitivni pa reći 0 kn rezultat.
maknimo još 13 milijuna financijskih prihoda od kamata, tečajnih razlika i slično (jer mislim da aktivnu kamatu nemamo, može biti samo tečajna razlika) i dobijemo gubitak 13 milijuna…
smanjena su i rezerviranja za 9 milijuna u odnosu na 2015. tako da smo već na – 22 milijuna.

E sad, što ćemo u 2017. i dalje prodavati da vratimo još ovih 400 i kusur milijuna bankama?

Evo, toliko od mene na brzinu, 5 minutna analiza.

NHF, samo moje skromno mišljenje.

odlično si to raščlanio, car je gol!

Ignore: KressoM, delux



@Buco

SVAKA ČAST!


Buco svakako,ali i”clicker” ina kliker u glavi.Bravo.
Ipak bih volio da sam unutra!
Med i mlijeko teče u DLKV,a i još će.Trejdati se mora,a DLKV je za to mila majka!



Moje viđenje u par crtica:

…..

odlično si to raščlanio, car je gol!
[/quote]


@Buco
,
Ma, sve si dobro izračunao, samo su ti zaključci precrni!
Nisi uzeo u obzir ono što je najvažnije, a to je da DLKV ima pozitivan trend !
Dakle, to što si ti izračunao je vrijedilo za 2016., a za 2017-u neka svatko sam procijeni u kom pravcu DLKV ide.

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

@Buco ne smijes gledati proslost, pa kupovinom dionice neke firme kupujes buducnost te firme. Maltene, DLKV je svaki dan nova firma jer stanje od danas vise ne vrijedi za sutra jer se proslost ne smije gledati. Bolje receno, nema ju smisla gledati, ona je passe!

Ponavljam, radim u Belju i što novinari pišu je laž. Belje je odlična firma i proizvodi toliko dobrih proizvoda kakve ni Podravka nema.



Moje viđenje u par crtica:

Bilanca
– smanjenje duga prema bankama financirano prodajom Skyoffice-a, očito… Dakle niti super niti loše, jednostavno banke uzele svoje, ispuhala se bilanca.
– smanjenje obveza prema dobavljačima otprilike iznosi koliko je povećanje obveza po primljenim avansima i razlika prodajne cijene Skyoffice-a i smanjenja duga bankama.
– To je omogućilo da se cash zadrži na istoj razini, no avans je k.rva… 🙂

RDG
– pad prihoda od prodaje u konsolidiranom 55 milijuna kuna, u Dalekovod d.d. puno gore…
– rast troška djelatnika – kako sam i očekivao, sve veća uprava, radnici primaju punu plaću i kad su na čekanju, vjerojatno dosta novih birokrata pristiglih iz pošte.
– ako krenemo od "rezultata", dobit grupe 54 milijuna. Korigirajmo za 33 milijuna promjene vrijednosti zaliha prozivodnje u tijeku i gotovih prozivoda što je kemija samo po sebi i za 21,5 miljuna "ostalih financijskih prihoda" i ostane nam … ajmo biti pozitivni pa reći 0 kn rezultat.
– maknimo još 13 milijuna financijskih prihoda od kamata, tečajnih razlika i slično (jer mislim da aktivnu kamatu nemamo, može biti samo tečajna razlika) i dobijemo gubitak 13 milijuna…
– smanjena su i rezerviranja za 9 milijuna u odnosu na 2015. tako da smo već na – 22 milijuna.

E sad, što ćemo u 2017. i dalje prodavati da vratimo još ovih 400 i kusur milijuna bankama?

Evo, toliko od mene na brzinu, 5 minutna analiza.

NHF, samo moje skromno mišljenje.

Niste spomenuli 1.1 milijardu kn dogovorenih poslova u 2016 godini za buduće razdoblje.

Piše vam boldano u sažetku izvješća.
[/quote]
+ novi natječaji, primjerice novi ogromni od HŽ-a koji je u pripremi, ove godine više poslova ne moraju ni dobiti, već je OK

DLKV odlično izvješće ..posluje s oodličnom dobiti cijena -3%
BLJE ogromni gubitak cijena +9%
ko je ovdje lud a ko pametan???


DLKV odlično izvješće ..posluje s oodličnom dobiti cijena -3%
BLJE ogromni gubitak cijena +9%
ko je ovdje lud a ko pametan???


čemo se vi čudite, sve je uobičajeno, dobru dionicu se tiska dolje da se kupi još, a lošu se pumpa gore da se izađe što povoljnije, iako je i Belje prikazalo neki Ka+ , Ingra je još bolja, imaju gubitak pola prihoda i rast gotovo 10%

+ novi natječaji, primjerice novi ogromni od HŽ-a koji je u pripremi, ove godine više poslova ne moraju ni dobiti, već je OK

1.1 milijarda ugovorenih poslova se odnosi na buduce razdoblje, ne na 2017.
Bilo bi izvrsno kad bi uprava ugovorene poslove rasclanila po godinama ali nije.
Neki od poslova se vjerojatno odnose na 2018. pa i na 2019., ovisno o prirodi posla.

Izneseni tekstovi nisu nagovor na prodaju ili kupnju dionica

Lani porasla profitabilnost Dalekovoda, EBITDA skočila na 98 mil. kn, neto dobit 30% veća

“Zbog posebne važnosti Premužak je istaknuo novi projekt u Norveškoj u vrijednosti od 605 milijuna kuna te dobivanje projekta rekonstrukcije i izgradnje drugog kolosjeka pruge Dugo Selo – Križevci u konzorciju sa hrvatskim partnerima.”

New Report

Close