DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 27.04.2024. u 18:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
2,48
85.497
34,416
2,50
2,52
2,46%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

He, kad pročitam da netko napiše da je gubitak par stotina % ????!?!?!?! Vidim da mu je matematika bila jača strana u osnovnoj školi,

kolega, ajde fino se vratite u 6. ili 7. pa obnovite gradivo da se ne sramotite ovako javno 🙂


Kapitalni fond

Kapitalni je i TEHNIKU rasprodavao na 500_400_300 KN

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE



opet su iskrcali preko 10.000 komada na 16,40 kn- kao da su ih besplatno dobili

Ako su ih dobili po 10, već pri ovoj cijeni imaju zaradu od 64 %
[/quote]
Nisu ih dobili prosječno po 10.Prije dokapitalizacije su imali 44.071 koje su imal od prije i nisu ih platili ispod 175 po koliko je bila predhodna dokapitalizacija,a možda su ih plaćali i preko 1000.
Sa dokapitalizacijom 308.810 komada po 10 prosječan ulaz im je veći od 50 tako da su sa dokapitalizacijom smanjili gubitak u toj poziciji.Razlog prodaje DLKV je izlazak iz dionica Kaptalnog fonda.Kapitalni fond izlazi,a ulazi Bakić.Već je osmi dioničar sa 125.712.
Danas su prolazili nalozi od 10.000 kom.Sa ovakvim tempom prodaje Kapitalni fond je vani već ove sedmice.Već je bilo vrijeme da se na ovoj dionici pojavi veliki kupac.

Nakon potoka meda i mlijeka u zadnjem rastu,moglo bi ponovno teći barem na kapi!!!!!

Novi igrac na broju 8. Sutra ce biti veselo.

Eto vam gospodina Bakica na broju 8.

Cestitam …

Kako ce sutra biti prijelaza iz ostalih dionica u dlkv, pojest ce kapitalni fond ko od sale

Kapitalni fond i dalje prodaje, Bakić kupuje.

Čuj ovo: “novi igrač u top 10” hahahahah

Nenad Bakić je ušao u top 10 Dalekovoda, čovječeee, još uvijek mislim da sanjam, prije bih rekao da će uložiti u badel ili viktor lenac ili jadran d.d. nego u Dalekovod, ali zbilja me ugodno iznenadio! Svaka mu čast! Ako ovo neće biti dodatni vjetar u leđa onda neznam što će biti!

Već sam se bio pomirio da neću izaći ni s nulom ovdje prije koji tjedan i ozbiljno sam razmišljao da prodam, ali sad se karte opet dijele, bit će veselo!

Sad selimo na blog 😀 Sretno svima! Lp

Nije nagovor na ništa!


ako netko ciljano kupuje dionice na ovim razinama , cca 60000 komada , i utuče cca 1 mil kn , onda vjeruj mi , bilo to 15 ili 16 kn mu ne znači neku veliku razliku.taj kupac ne kupuje ovoliku količinu bez veze.

Ma sta se cudis pa vec neko vrijeme iz fondova prebacuju na privatne racune…. i to one koje su kupovali sa fondovskim novcem po 240,, samo strpljenja treba, vrag odnia i prešu

Nenad Bakić je ušao u top 10 Dalekovoda, čovječeee, još uvijek mislim da sanjam, prije bih rekao da će uložiti u badel ili viktor lenac ili jadran d.d. nego u Dalekovod, ali zbilja me ugodno iznenadio! Svaka mu čast! Ako ovo neće biti dodatni vjetar u leđa onda neznam što će biti!

nekome iznenađenje a nekome i ne.-)
:-)))

migra 21.1.2017 Best Buy str 1872

…moj povod za javljanje ovdje je vezano uz best buy a vi ste ga se posredno dotakli i navukli me da napišem,pa da se nadovežem na meni interesantne poveznice.
naši najpoznatiji investitori izlaze pomalo iz turizma,rekao bi svi mi pomalo izlazimo iz turizma jer je turizam dobar,ma odličan ali večina nas svjesno ili podsvjesno osjeća da će drugi vlakovi voziti bitno brže od turizma.
nije tajna tko je u čemu više u čemu manje taman da i ne objaviš.
mene osobno godinu dana žulja građevina,imamo mi posebne teme za to i dosta je tamo toga ispisano ali meni je nešto upalo u oči.
jedan od najrazvikanijih,najuspješnijih investitora na ovim prostorima na pitanje na svom blog
nije citat ali vrlo približno;dali očekuje radi junkerovog plana i EU fondova opravak gađevinskog sektora.
a dotični vrlo veliki znalac,vrlo iskusan,vrlo školovan vrlo uspješan,još važnije često vrlo opširan,rječit,slikovit odgovori:“ne znam” točka
očekuje se da će se u građevinu sliti >100 mlrd kn poslova u sljedećih nekoliko godina
iz raznih izvora pa mi je taj odgovor djeluje…???
a ako izlazi iz turizma teško da negdje ne ulazi?
građevinari su po cijeni kao i turisti nekad 0,3-0,4 Bv
i turisti su na tim razinama bili neprofitabilni kao i građevinari danas.
ok,nisu prikazivali dobit radi izbjegavanja plačanja poreza,prikazuju li građevinari baš sve?
ili zar nije za očekivati sa tsunamijem poslova povečanje profitabilnosti?
vidi li još netko dim osim mene ?


dioničar sam,i do sada je ova tema imala živosti a sada će zasigurno još i više.
sretno svima.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Dakle, forumaš igrač je i dalje izvan igre.
Samo se ti čudi i gledaj.
Ili nemoraš niti to jer cit.: “DLKV ni ne zaslužuje biti na gledalici…”
Sretno!

La vita e bella!


Ova dionica i dalje ne zaslužuje biti na gledalici, a kamoli nešto drugo.
Toliko je dionica izdano da je i sa ovom nazovi dobiti P/E ogromnih 70.
A dobiti realno niti nema jer iz redovnog poslovanja je – MINUS. Očito se poslovni ugovaraju samo da bi se tvrtka održavala na životu, nažalost. Osim toga tvrtka ima ogromnu zaduženost tako da moguće da će uskoro trebati inekcija kapitala – nominala je 10 kuna.
Osim toga dva mirovinska fonda iz top 10 prodaju svoje dionice, očito imaju dobre razloga za to.
Loše.

lp

Kolega Posejdon,
šala odnosno podsjetnik na ne tako davnu legendarnu izjavu kolege plavog…

Zar netko misli da će se nešto promijeniti?
I dalje će se prebacivati po 16,x , a ako Bakić namjerava i dalje kupovati, sigurno ne misli plaćati puno više od 16,40 po koliko je sigurno kupovao jučer.

Drago mi je zbog ljudi koji se vesele. Možda i ja uđem špekulativno…

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Zar netko misli da će se nešto promijeniti?
I dalje će se prebacivati po 16,x , a ako Bakić namjerava i dalje kupovati, sigurno ne misli plaćati puno više od 16,40 po koliko je sigurno kupovao jučer.

dokazat će da se mijenja onaj koji se ne mijenja zar ne?
ljudi najviše vole da im netko drugi otvori oči,još ako je to kao ovdje slučaj netko uspješan,dokazani znalac..
od danas građevina se gleda iz drugog ,pozitivnijeg kuta, i zasluženo jer nas nekolicina se za to zauzima već neko vrijeme.
pri značajnoj podcijenjenosti građevinskog sektora za sada imovine a uskoro i potencijala profitabilnosti
započet će proces,dug ali sa izglenim raspletom…
strpljivim optimistima to je garancija vrlo izglednog pozitivnog scenarija.
tko želi zanemarivati i dalje >100mlrd kn kojih da se kroz tsunami poslova počeo sljevati prema građevini
te da i najveći pojedinačni zse investitori ne žele to propustiti,
sretno mu bilo sa “boljim prilikama”
ovdje se radi i o jakom izvoznom građevinaru koji kao takav ne ovisi prioritetno o domaćem tržištu iako su i večina drugih građevina naučili lekciju i okreću se značajnije stranom tržištu što je odlično jer će u nekoj budućoj krizi proći bezbolnije nego u prošloj.
kao članica EU i pristupu EU tržištu na kojem ima za naše građevinare mnogostruko više posla nego ga oni mogu odraditi.
a upravo ta buduća neizvjesnost je ono što se meni čini kao najveći dobitak.
da su moja razmišljanja u nekom dijelu utemeljena dokazuje i prepoznavanje ove dionice i građevinskog sektora od N.B.

tema thnk 28.08.2015. str 446

…ovo je samo početak i kap u moru love koja će se tek sliti iz EU fondova preko građevine u Hr
a mjeri se u desecima mlrd kn
građevina je još uvijek out za večinu
do kada?
vjerojatno večina čeka da se guru nakrca,“progleda” i raspjeva.
svi će zaraditi kao i na turizmu samo nekome meso a nekima mr(k)vice.
ako moram birati bolje grill sa mesom i bez povrća nego obrnuto pa makar ušao i par mjeseci prerano jer tjedan prekasno može biti sa puno gorim posljedicama kao što smo svi više ili manje osjetili na svojoj koži u prošlosti.

gore napisano pri:

thnk 380,nakon toga protrgovano 8700 kom ispod 300
vdkt 205
hdel 21,5
ingr 3,0
dlkv 16,4 nakon toga na razinama 10-11 kn protrgovano više milkn
igh 115

bolje godinu prerano nego tjedan prekasno?
strpljivi naplačuju nestrpljivima
mit ili dokazano?

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

New Report

Close