DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 14.05.2024. u 12:44
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
2,41
4.718
1,961
2,38
2,44
0,83%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Dali tu itko zna što donosi najveće novce, ili da se jasnije izrazim, najbolju maržu u DLKV. Pa ljudi moji to nije niti proizvodnja stupova, niti montiranje, nego projektiranje. Imamo slučaj koji dioničari DDJH ne shvaćaju, a to je da oni Patriji zapravo rade ono što Patrija miče od sebe, a to je posao koji je prljav, niske dodane vrijednosti. Pa nisu Šveđani pali s marsa?!?!?, ili su možda tako bedasti….

Druga stvar je da dosta posla koju DLKV odrađuje je proizvodnja, cinčanih stupova itd. To je posao niske dodane vrijednosti. Možete vidjeti na primjeru zadnjeg posla koju je igru napravila Montmontaža ZG, odmah HDEL-u stavila dio koji ima maržu 1-2%(ako i to) na poslu od cca 450 mil kuna!!!, ovi davljenici moraju na to pristati jer nemaju baš previše izbora…..

Eto Vam relacija Patrija – ĐĐ i ZGM – HDEL. Nadam se da Vam je sada jasnije. Ja bi bio najsretniji kada bi DLKV se riješio svega što ima(Sky, svih nekretnina, svih tvornica, vjetroelektrana) i ostavio samo znanje i radio projektiranje i montažu.

Patrija je finska. A Skyoffice, tvornice i vjetrolektrane odavno nisu u vlasnistvu Dalekovoda.

Već dugo nisu objavili da su dobili nekakav novi poslić. To bi sad sjelo ko šamar budali 😀

Vi koji ste malo upućeniji imam pitanje za vas. Jel ovo što traje od jučer iskrcavanje ovih velikih koji koče cijenu da ide gore ili su to opet neke njihove međusobne igre.
Odnosno ukratko dali je to što se jučer desilo pozitivna, negativna ili situacija koja ne znači ništa?

Hvala

Nebitno je tko prodaje/kupuje. Bitno je da je kupaca trenutno više od prodavača a ne bitno tko se rješava dionica i koliku količinu ima za prodati. Bitan je trend kretanja cijene. Trenutno je trend rasta dominantniji. Koliko će dugo potrajati, to ćemo tek vidjeti



sad još samo da ovaj menađerčić kvocijenta inteligencije sobne temperature shvati da može prodavat po malo višoj cijeni, pa da vidiš show-a

Ovdje ima interesa da se ode na 11-12 kn i može se riješavati dok raste a poslije udarati po kupnji ako hoće… ovu logiku koju sad gledamo ne kužim.

p.s. ne pratim u posljednje vrijeme… jel ovdje postoji šansa za još jedan dokap?
[/quote]

Sta nije vec bilo najavljivano?


Vi koji ste malo upućeniji imam pitanje za vas. Jel ovo što traje od jučer iskrcavanje ovih velikih koji koče cijenu da ide gore ili su to opet neke njihove međusobne igre.
Odnosno ukratko dali je to što se jučer desilo pozitivna, negativna ili situacija koja ne znači ništa?

Hvala


Likovi koji su blizu mirovinskih fondova nisu htjeli sudjelovati u dokapitalizaciji jer im je tada situacija bila previše riskantna i nepoznata. A sada kad se sve to malo razbistrilo i vidi se smjer poslovanja normalno da im “prijatelji” fondovi serviraju dionice po istoj cijeni kao što je bila i u dokapu. Tko ima info i dobro je umrežen na nekim dionicama na ZSE-u ne mora se žuriti jer uvijek ima “kolega” koji će im prodati tuđe, odnosno narodne dionice> Tako to funkcionira već godinama i tko nam što može? “Psi laju a karavane jeftinih dionica se “serviraju”. Nije to slučaj samo ovdje na Dalekovodu. Neki ljudi od toga dobro žive i bogate se. Tko tvrdi da je ovo “teorija zavjere” taj je zaveden ili je i sam umočen! LP!


Vi koji ste malo upućeniji imam pitanje za vas. Jel ovo što traje od jučer iskrcavanje ovih velikih koji koče cijenu da ide gore ili su to opet neke njihove međusobne igre.
Odnosno ukratko dali je to što se jučer desilo pozitivna, negativna ili situacija koja ne znači ništa?

Hvala

svi dokapi su organizirana pljacka nasih mirovina ,tko je najvise upisivao dionica u silnim dokapima..MIROVINCI sa cijim novcima ..mojim i tvojim..jednom ce netko odgovarat za to nadam se

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


Nebitno je tko prodaje/kupuje. Bitno je da je kupaca trenutno više od prodavača a ne bitno tko se rješava dionica i koliku količinu ima za prodati. Bitan je trend kretanja cijene. Trenutno je trend rasta dominantniji. Koliko će dugo potrajati, to ćemo tek vidjeti

Pa i nije baš neki trend rasta cijene. Cijena se u ovim okvirima kretala i zadnja dva dana prije ovog velikog prometa.

@bananarama

Kada je prošla dokapitalizacija, meni je ostalo još cca oko 20 000 kn gotovine i bilo mi je krivo što i to nisam uložio u dalekovod(posebno kada je cijena počela ići prema 18), ali jednostavno sam se bojao, pa sam dokupio po 16kn misleći da nema povratka na niže. A evo sada je ovih dana na tih željenih 10kn pa me svejedno strah nadokupiti jer koliko vidim dionica i trendovi su totalno nepredvidivi.

Kolko se ja sjećam neki dan se prodavala po 9 kn, sad je 10,30. A vjerojatno će još rast jer bi i crobex trebao nastaviti rasti, tako da vam ova vaša izjava ne drži vodu

traktor111@
Naravno da Vas je strah dokupiti jer ne pripadate u gore navedenu elitu povlaštenih.


Kolko se ja sjećam neki dan se prodavala po 9 kn, sad je 10,30. A vjerojatno će još rast jer bi i crobex trebao nastaviti rasti, tako da vam ova vaša izjava ne drži vodu

Bila je cijelih možda sat vremena po 9 i nešto sitno kuna i onda se prije jučerašnjeg velikog prometa opet vratila na razine od 9,80kn-10,30kn i trenutno nakon svega je na 10,30, što ne znači da neće ići dolje.
Volio bi da ode gore, ali tek ako dosegne 11kn, onda možemo govoriti o vidljivijem trendu rasta, jer ovo je sve marginalno i jedva značajno

“oko 11kn možemo govoriti o vidljivijem trendu rasta”…ni sa tim se ne slažem. Pitajte one koji su kupovali po 20, 30, 40 kn, štoim predstavlja cijena od 11kn. Isto ko i vama ovo što vam ja sad pišem.
Inače od 9 do sad skoro 15%


"oko 11kn možemo govoriti o vidljivijem trendu rasta"…ni sa tim se ne slažem. Pitajte one koji su kupovali po 20, 30, 40 kn, štoim predstavlja cijena od 11kn. Isto ko i vama ovo što vam ja sad pišem.
Inače od 9 do sad skoro 15%

Stvar je u tome što je 98% nas kupovalo po čak desetorostruko većim iznosima od 20, 30 ili 40 kn, pa nam ti mizerni rastovi koji se istope za dva dana ništa ne znače, odnosno ne znače nam puno

Kolicina za prodaju je u stalnom opadanju

New Report

Close