DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 23.05.2024. u 05:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
2,85
54.444
19,089
2,78
2,82
1,45%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

eli. vrijedi i obrnuto. moglo se i izgubiti.puno lakše i vjerovatnije.


U PONEDJELJAK U POLA DVANAEST U DALEKOVODU NA ŽITNJAKU JE KONFERENCIJA ZA NOVINARE. DOĆI ĆE TAMO RADNICI IZ TVORNICE VELIKA GORICA I TVORNICE DUGO SELO. JA ĆU DRŽATI GOVOR ISPRED SINDIKATA I RADNIČKOG VIJEČA. PODRŽITE NAS. MI SE BORIMO ZA RADNIKE DALEKOVODA I ZA NJIHOVU DJECU. NEMOJTE BITI PASIVNI PREMA NAMA. NEMOJTE DA VAS SUTRA VAŠA DJECA PITAJU ZAŠTO NISTE PODRŽALI SINDIKAT. MI SMO SE BORILI U DOMOVINSKOM RATU BORIMO SE I SADA. PODRŽITE NAS . ZAJEDNO SMO JAĆI
PREDSJEDNIK SINDIKATA METALACA DANIJEL HUS

prvo bih Vas upozorio da pisanje štampanim slovima na forum ipak nešto znači, pa da malo pripazite s tim. Kao drugo bih Vas molio da nam kažete koju konkretnu što ste tamo misli radit tj. o kakoj se borbi radi (pa da možemo odlučit o mogučoj podršci).
A o djeci i domovinskom ratu ovdje nema smisla raspravljat.



ništa se tu nije značajno desilo nego jsu se igarči s INGRE gdje ne mogu više vrtjeti veliku lovu preselili na DLKV.
Mali ulagači kako su prošli na INGRI neće ni ovdje bolje proći nego će biti još žešće očerupani.
Kod nas nadzora nema,nema odgovornosti za takve igre i ovi koji s eigraju koriste još priliku za malo zaraditi dok naša burza ne krahira kao što je i cjello gospodarstvo.

mali ulagaci su na ingri mogli zaraditi sa 11 na 18 ,pa sa 15 na 18 pa sa 4 na 12 pa sa… itd itd..tako mogu i na dlkv koji pritom raste u obujmu poslovanja i ima znacajno pozitivnu maržu
jos samo da rijesi kamate

PA I ATLANTIC je danas dobio kredu od 300 mil eura danas bas radi nesrazmjera prihoda i troskova i kamatnog opterecenja
[/quote]

Slazem se. Nikakvih pozitivnih vijesti nema. Ako se misli na Katar, to je malo bolja vijest nego da je HEP ili netko drugi oglasio javno nadmetanje za posao u Dlkv-oj bransi.

Vezano na blokadu racuna sto je trenutno najvaznije promjena na bolje nema. Ako je sada i Tim Topusko u blokadi onda je samo gore.

Ako Dlkv-od ima ugovorene poslove, ako je popravio profitnu marzu i ako je izvrsio restrukturiranje (doduse ne i financijsko) , postavlja se pitanje tko je i u kojem cilju izvrsio blokadu. Mozda se radi o nekim vecim igrama, a mozda o samo prizemnimijim igrama Ekipe muljatora u dogovoru sa bankama.
Treba si se postaviti pitanje sta dobiva ona Banka (mozda nije bila banka) koja je prva izvrsila blokadu. Jeli ona dugorocni partner Dlkv-u ili kratkorocni spekulant.

Re dhus03

Pisanje velikim slovima na Forumu po nepisanim pravilima znaci da ste ljuti i …

Sto se tice da netko zeli ulagati u neku dionici i pritom zaradati je nornalno.
Kapital koji netko ulaze u dionice su u vecini slucajeva novci koji su ljudi zaradili radom i zele ga oploditi. Pa i kratkotrajno trgovanhe i spekuliranje je takodjer rad.
Takvim pojednostavljenim tumacenjem sta je rad osudjujete i ljude koji stede u bankama.
Ovdje treba samo raditi razliku kako je tko dosao do novca koji ulaze.
Netko ulaze svoj novac koji je posteno zaradio (netko krvavo), a netko kriminalnim radnjama, pa je na burzi da te novce opere.
Mislim, ili bolje receno nadam se, da je tvoja ljutnja uperena u ove druge.

Pravo pitanje je odakle Skansiju novci (bar ono sto vidljivo) da posjeduje preko 7% dionica Dlkv-a
ili
kako to da je Telegra kao veci kooperant Dlkv-a imala u poslovima sa Dlkv-om marzu od 50% i posjeduje preko 5% Dlkv-a, umjesto da Dlkv-od ako je Telegra od strateskog interesa kupuje Telegru
ili

Nitko ne krivi staru Upravu i NO za lose odluke koje su donesene u dobroj vjeri, ali ako je bilo kriminalnih radnji, a bilo je, treba samo procitati Rjesenje Hanfe o obvezi preuzimanja, da ostale stvari ne spominjem.
To je dovelo do ogromnih dugova Dlkv-a i problema u kojim se Dlkv-od sada nalazi, a ne to da su spekulanti srusili cijenu dionice na burzi.

Dalekovod je STRATEŠKA firma za ovu državu. Kod teški zimski uvjeta znadu biti porušeni visoko naponski stupovi. tada cjela regija ostaje bez struje danima u takvim okolnostima radnici rade 24 sata na terenu da saniraju štetu i ljudima vrate energiju. Netreba reći šta je sa onima koji se griju na struju kad je vani minus 18 ili onima koji imaju meso u škrinjama pa ostanu danima bez struje. u takvim okolnostima sve oći javnosti uprte su u tvornice dalekovoda. Iz toga razloga dalekovod mora biti solidna firma,

@dhus03

Priča se da ste odustali od okupljanja u ponedjeljak radi nekakve posjete…?

Jeli to istina ili podmetanje…? I ako je istina kakva to ekipa dolazi…?

P.S. Daj više potvrdi “prijateljstvo” da vidim šta pišeš prije nego što te pobrišu…

'ko zadnji, magarac...[img]http://www.pic4ever.com/images/www_MyEmoticons_com__fishing.gif[/img]

ccc……….
http://www.index.hr/sport/clanak/kako-je-hajduk-kupovao-igrace-od-mamica-sponzoru-dao-reklamu-a-on-dinamu-platio-milijun-eura-za-jerteca-i-buljata/647139.aspx


@dhus03

Priča se da ste odustali od okupljanja u ponedjeljak radi nekakve posjete…?

Jeli to istina ili podmetanje…? I ako je istina kakva to ekipa dolazi…?

P.S. Daj više potvrdi "prijateljstvo" da vidim šta pišeš prije nego što te pobrišu…

Ja imam informacije da se radilo na sve strane pogotovo jučer se napravilo dosta posla, ima puno onih koji pomažu dalekovdu, pogotovo ako će se angažirati neki ministri u rješavanju blokade s bankama [emo_smijeh] , slučaj s generalima daje pozitivan impuls svemu i sve će biti rješeno kako sam i ranije naveo sada je to kroz 5-8 dana više nije 5-10 jer postoji već neki odmak u konstruktivnim rješenjima…..

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Evo nema nikakvih prića ali ni nikakvog okupljanja. U ponedjeljak je na žitnjaku u krugu Dalekovoda konferencija za novinare. Svi zaposleni to znaju. Obaviješteni su od strane sindikata i radničkog vijeća. Uprava je također obaviještena te je dala suglasnost za to. Napisan je tekst ispred sindikata i radničkog vijeća koji će biti proćitan pred medijima. Radnici su svojim radom dokazali da su izvršili najsloženije radne zadatke. Bilanse za izvršene poslove su pozitivne. Radnici žele da Dalekovod ostane brend kakav je bio 63 godine.
ALI radnici žele da za svoj rad dobe i svoju plaću.

Kao prvo to moze kao laiku ispast da je taj ugovor platio dalekovod
ali vi ocito ne znate kako se dobivaju veliki poslovi bez natjecaja u uvjeren sam da je to hep platio kroz debelo veci iznos od trzisnog

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]

Vidjeli ste ako se ne varam u medijima da su neke trafostanicese placale i duplo skuplje

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]

Dhust znam da ste zasluzili svoje place
Ali mislim da ste vi volkni i raditi samo da vam firma ne propadne nije to konstruktor

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]

New Report

Close