DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 18.05.2024. u 07:11
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
2,41
394.943
163,894
2,48
2,58
7,56%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Ok,shvatili smo drukere na dolje pricaju uvijek istu pricu i vise puta dnevno upozoravaju dionicare dlkvda kako ovo kako ono ako ovo…samo naivcine( kojih ce uvijek biti) prodaju po ovako nevjerojatjo niskim cijenama…iskreno i ja bi volioo jos kupiti..ali cini mi se da se nece jos moci kupovat na ovim razinama… dlkv od pon [emo_palacg][emo_novac]

cash je cash,a sve ostalo je sex!





Izgleda da se razmatra ulazak FGS-ova!

Dobar primjer je Dalekovod. U tu kompaniju, koja je već dva tjedna u blokadi, ušli su ove godine mirovinski fondovi i napravili veliki iskorak u pozitivnom smjeru. No iz nepoznatih razloga, kompaniju koja ima puno dogovorenih poslova i onih u planu, blokirala je jedna banka, a potom su to učinile i ostale kako bi zaštitile svoja potraživanja. Upravo zato što je riječ o tvrtki koja ima posla, ali joj treba novac, sudionicima na tržištu bilo je logičnije da je podupru FGS-ovi, a što se, kako doznajemo, i razmatra. Za Dalekovod će to biti najbolje rješenje, slažu se investitori.

http://www.vecernji.hr/biznis/maras-vs-fgs-rezu-im-se-naknade-jer-ne-ulazu-dovoljno-clanak-475334

To je znaci jedna od opcija osim predstecajne nagodbe.
Iako u priopcenju dionicarima se da iscitati da je najvjerojatnija opcija predstecajna nagodba.

Buduci model predstecajne nije jos zazivio i nezna se kako bi tocno bio sproveden, eventualni ulazak FGS-ova bio bi cisce rjesenje.
Za sada su sve opcije otvorene. Zivi bili pa vidjeli. A tko prezivi pricat ce.
[/quote]Dakle nakon investicijskog buma u RH, u kojem su DLKV i ekipa imali monopol na tržištu!…treba im sanacija od strane mirovinskih fondova?…godinu dana nakon toga trebali bi ih još jednom sanirati FGS-ovi u kojima su najveći ulagači država i mirovinski fondovi!!!???…pa tko je tu lud!!! Zanimljivije bi bilo pregledati imovinu obveznika preuzimanja, pa vidjeti što se tamo krije???!!!… Ili njihovim dionicama, a ne vašim ili novim namiriti vjerovnike!!!
[/quote]
mora da je lud onaj tko tako pise i nema pojma o nicemu..
sanacijom se bavi drzava a ne fondovi
a ova kriza je u rh uvezena izvana
da je bilo jos par dobrih godina i jedna ingra bi bila superprofitabilna
jedino sto si suvislo napisao je provjera suvlasnika..odakle im novac i dionice itd..
[/quote]To po vama znači da ih mirovinci nisu sanirali….a da nisu od njih dobili novce vjerojatno ne bi bili u prilici ni ugovarati nove poslove…ne bi ih ni bilo…odavno stečaj….ovako ukoliko bude pameti??? možda nešto i bude!

@kliring

…e,jesi mene našao za primjer drukera…[emo_zloban][emo_plazi]

…da si slušao moje komentare,ne bi sad bio u debelim minusima…

…bolje da si drukerom nazvao malog šefa,koji cvrkuće na vjetroelektranama od kad je Dalekovod bio na 320…

…ali ti si zasigurno iz istog jata…[emo_namigusa][emo_vrtimise]

Re zelembac:
Tocno tako. Fondovi su usli u dokap i to je pozitivno.
Ali ti isti Fondovi su izgleda nesto krivo radili ako je sada ponovo potrebna dokapitalizacija, odnosno odradili su posao samo polovicno.
Prije ulaza u dokapitalizaciju imali su sve podatke na stolu tako da ne mogu reci da nisu znali. A ako nisu imali to je opet njihova neozbiljnost i nesposobnost.
Imali su 3 clana u NO, a dozvolili su da ih Milicic i Skansi vozaju.
Sjedili su u NO skupa sa Curkovicem i pravili se da ne znaju da je on tajni partner u poslu sa vjetroelektranama i dozvolili da Dlkv daje jamstva za svoj i partnerov dio.

Tko kaze da bi bez Fondova bio stecaj. Mozda bi usao netko ozbiljniji i pametniji, vjerojatno pod drugacijim uvjetima, ali nebi sigurno dozvolio da ga vozaju Skansi i Milicic. I sigurno nebi kao Erste Plavi kupovali paket dionica od Telegre po visoj cijeni i onda joj dozvolili da ulazi u dokap po nizoj cijeni.
I konacno Fondovi kao glavni dionicari Dlkv su morali prijaviti sve nezakonitosti na koje su naisli kad su usli u Dlkv.

Dalekovod se moze spasiti, ali za to se treba poklopiti puno stvari…
Vi tu trubite o cijeni dionice svaki dan, a pravite se dugoročni…
Govorite o jako niskim cijenama na temelju svega osim konkretnih činjenica.
Neke od njih:

1. Radnici ne dobivaju plaću.
2. Dobavljačima se ne plaća već godinu dana osim sirovina i energenata. Do sad je klapalo uz cesije, no uz blokadu toga nema.
3. dalekovod je koliko znam primao i avanse. Tko ce to odraditi.
4. Nijedna banka nece dati jamstvo bilo koje vrste, pa ni za dobro izvrsenje ugovora firmi s blokiranim racunom
5. Koliko ce vrijediti dionica kad se milijarda kuna pretvori u dionice? Koliki ce onda biti vas udio u firmi?

A sad recite da drukam


Dalekovod se moze spasiti, ali za to se treba poklopiti puno stvari…
Vi tu trubite o cijeni dionice svaki dan, a pravite se dugoročni…
Govorite o jako niskim cijenama na temelju svega osim konkretnih činjenica.
Neke od njih:

1. Radnici ne dobivaju plaću.
2. Dobavljačima se ne plaća već godinu dana osim sirovina i energenata. Do sad je klapalo uz cesije, no uz blokadu toga nema.
3. dalekovod je koliko znam primao i avanse. Tko ce to odraditi.
4. Nijedna banka nece dati jamstvo bilo koje vrste, pa ni za dobro izvrsenje ugovora firmi s blokiranim racunom
5. Koliko ce vrijediti dionica kad se milijarda kuna pretvori u dionice? Koliki ce onda biti vas udio u firmi?

A sad recite da drukam

Reci to fond managerima iz OMF koji su ušli po 275 odnosno 245 kn i pri tome izjavili kako je to fer cijena.

Bakica najveći je problem to što mnogi rade protiv Hrvatskih kompanija, protiv Hrvatskih ljudi, protiv cjelokupne zajednice, ja da sam znao da je toliko Luka Miličić napravio propusta i namjernu štetu dalekovoda ne bih se nikada javio na ovoj temi, ali drago mi je što je danas jasnija situacija, pa niti sam sadašnji predsjednik uprave nije bio svjestan što se u dalekovodu sve radilo, inače čovjek bi pobjegao glavom bez obzira ali sada su postali svjesni jer banke su pokušale napravile pokušaj preuzimanja, ali toga neće biti, izgleda da se Luka Miličić dogovorio s bankama kada odem sve vam je dopušteno i možete preuzeti dalekovod, uz uvjet da me se ime ne spominje i da mu se sve oprosti…..

Ali uprava se počela na vrijeme otvarati tržištu i dioničarima, i siguran da više neće biti igara ispod stolova već sve vidljivo i nov transparentan početak i zamah dalekovoda……

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

@ buco
To nisi pisao do prije 10 dana već sad pametuješ, ajde reci zašto???

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.

ma nisu ludi ulaziti po 10 kn, ponuditi će oni 0,10 kn i postati većinski vlasnici sa par miliona kuna.
[/quote]

HIK!

Pusti me na miru bakice, pusti me hehe. Moj plus je moja stvar, a tuđe komentare ne slušam, pogodio sam dno, ti nisi, probaj sad saponiju nadrukat, čujem da im je novi kalodont odličan. Ako imaš zube bakice.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

U izlistu se vidi da su pored Dlkv d.d. i Proizvodnje blokirane i:
Dlkv Ulaganje – ulaganje u Sky Office
Dlkv OIE i Dlkv Eko – ulaganje u VE

Za Sky Office je ocekivano, to je zasigurno i najveci krivac za blokadu.
Vjetroelektrane su iznanedenje. Izgleda da HEP ne placa struju, pa su i ovdje aktivirane zaduznice. Jeli i tajni partner znan kao Curkovic isto blokiran? Bojim se da nije, jer on nije ni davao zaduznice, nego je za njega to ucinio Dlkv-od.


Prema informacijama iz HGK, u Kataru su bili i iz banaka HBOR, ERSTE&STEIERMÄRKISCHE BANK, HRVATSKA POŠTANSKA BANKA, HYPO ALPE-ADRIA-BANK i ZAGREBACKA BANKA – među njima su glavni vjerovnici i aktualni „blokatori“ računa Dalekovoda, koji ne bi trebali ubijati koku, ako će im ona snijeti (zlatna) jaja u Kataru.

Ma znaju oni što vrijedi

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

New Report

Close