DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.04.2024. u 01:21
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
2,48
85.497
34,416
2,50
2,52
2,46%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

u pravu si big boss banke pumpaju lovom i vrebaju priliku, šta da se npr desi konzumu , agrokoru da im sidne blokada od neke banke

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]

što ako s dalekovodom bude slični scenarij kao i s diokijem

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]

Moje skromno mišljenje je da je osnovni problem Dalekovoda vlasnička struktura. Kad uspoređujete Dalekovod sa npr Atlantic grupom, Agrokorom itd.. sve su to jako zadužene firme, neke i u omjerima većim nego Dalekovod (nebi otvarao raspravu i usporedbu firmi koje se bave potpuno različitim djelatnostima) ali se tamo vrlo jasno zna tko je većinski vlasnik, iako su pravi gospodari oni koji te firme financiraju no dok im je jasno tko figurira kao gazda i s kim pregovaraju to funkcionira. Tako je bilo i u Dalekovodu jer početkom 2011 bilanca a i poslovanje bili su znatno lošiji pa se od toga nije pravio problem, “znalo se” tko su vlasnici i tko vodi firmu. “Znalo se” je u navodnicima jer to nije bilo javno dok Hanfa nije izdala rješenje i uništila idilu banaka , tvrtke i vlasnika. I što sada? Ovako ne može ostati. Bivši vlasnici su izbačeni iz igre i mogu biti sretni ako na tome ostane, dionice koje imaju su im bezvrijedne jer ih ne smiju prodavati. Dalekovod nažalost nije dužan državi pa da ona uđe u kapital i spašava tvrtku i radna mjesta, a banke ionako kontroliraju firmu i sada i zašto bi onda još dublje ulazili u nju, pa ne može je Zaba voditi. Rješenje je ulazak strateškog partnera koji će preuzeti firmu i poslove. Samo tko će ga sad tražiti? Mirovinci? Pa oni su prepasivni za to. Država? Nije vlasnik a ni neki veliki vjerovnik? Jedino preostaje da se banke dogovre, stišaju strasti i nekom to “poklone” pa da im taj to kroz kredite otplati.
Nagodba, predstečajna ili dobrovoljna je jedini pametan potez ali naravno svatko sad pokušava što bolje osigurati svoju poziciju pa će biti još malo natezanja.

Nemoj misliti na m2!

http://www.slobodnadalmacija.hr/Split/tabid/72/articleType/ArticleView/articleId/195530/Default.aspx
Ivan Kuret: Split ne treba više dati ni kunu za Spaladium arenu

Spaladium Arena je zatvorila vrata, zaposlenici su na burzi, a banke koje su kreditirale gradnju ne mogu se naplatiti od konzorcija – “Konstruktora”, IGH-a i “Dalekovoda” – jer “Konstruktor” i “Dalekovod” tek što nisu proglasili stečaj, a IGH jedva izlazi nakraj i s tekućim poslovanjem.


pa da upravu si. sto se brinete toliko. firma ce i radnici i dalje raditi samo ce postojeci dionicari imati nulu a doci ce novi. tako to ide u americi sto ne bi i kod nas. netko mora izgubiti. bit ce bolje drugi put

Postojeći dioničari gube sve a to je najbitnije za nas na burzi.[emo_bijesan]


što ako s dalekovodom bude slični scenarij kao i s diokijem

gadno je što si jučer prodao u naletu panike, zar ne? [emo_cool]

One 4 iljadarke su bile na bidu ili asku? Iako ustvari se ništa ne mijenja.

Na asku,dogovorena transakcija

bidu..

http://www.youtube.com/watch?v=0TgrHXa2kE0

zanimljivo, 4280 dionica prošlo je u dogovorenoj transakciji na 64,10 kn…očito netko veći i kupuje od onih kojima se žuri prodati

Sve što pišem je osobno mišljenje bez sugestija i odgovornosti, tekst je predmet diskusije !!!!!!!!!

da nije to big boss

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]



pa da upravu si. sto se brinete toliko. firma ce i radnici i dalje raditi samo ce postojeci dionicari imati nulu a doci ce novi. tako to ide u americi sto ne bi i kod nas. netko mora izgubiti. bit ce bolje drugi put

Postojeći dioničari gube sve a to je najbitnije za nas na burzi.[emo_bijesan]
[/quote]

Ako banke otpišu dugove uzimaju nekretnine neznaš koje je gore rješenje.

@lojtra mislim da svaki put kad su tako vecu kolicinu dogovorili je potom padala cijena[emo_naivan]

ovdje se pojavila hrpa “novih” na forumu..i dajete [emo_palacd]za dosad najbolji clanak o spaladium areni..[emo_zacudjen] ako ste kupovali sada,ko ce kupovati ako krene prodaja?
evo vec kako sam pisao,drugi dan od vijesti se pojavise veliki…
kamo ide cijena?anyone? TA? targeti?

@inverter
ellijah je prodao jer se nadao kupiti ispod 60 kn, ali sad vidi da neće pasti pa ga hvata panika jer je moguće da opet naglo skoći na 70-80 kn [emo_namigusa]

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

New Report

Close