DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.04.2024. u 05:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
2,48
85.497
34,416
2,50
2,52
2,46%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

A zadnje sta se javija je bilo da s Gorjupom rjesava vjerovnike i blokadu.Ima bit da su rjesili pa sad odmara.

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!

dhus
vidi se da ti je stalo do firme koja ima budućnost za razliku drukera po forumu koji lešinaru za sto kuna, ali neka izračunaju ako padne dlkv 1700 radnika x 3 člana x dioničari, mislim da nikom normalnom to nije u interesu.Pa valjda mi šta smo zaista investirali u dionicu dlkv ne trbamo biti predmet sprdnje jer danas dlkv sutra ptkm, a preksutra nema više tko, gotovo je , tko će ostat.Šta misliš , pa moj susjed je u Norveškoj inžinjer Dlkv,ima plaću boli glava i kaže posla koliko želiš, pitanje ko ruši ovoliko dionicu i priziva cijene od 40,50 kn da bi dobija za picu i piće, pitam se šta sutra, pa pogledaj šta su od lngre napravili.dg je velik ali ovakve firme jednostavno NEMA u široj regiji, i banke umjesto da je podtže one je lomu, tražite od uprave konkretne podatke jer tu neko vas dobro zahebava

elijah
šta si proda ? evo ti ja 3000 po 50 kn


di je big boss?

gledam kako je naše tržište jako loše, stvarno jako loša klima za ulaganja u RH, pa odnos uprave dalekovoda prema dioničarima, politika ulizivanja prema bankama koje su je blokirale, stvarno jadno društvo, politika vlade jako loša,
što će biti s manjim kompanijama koje imaju jako malo poslova kada se dopušta da se igraju prljave igre s velikim kompanijama poput dalekovoda, kako vlada ne čini ništa kako bi poboljšala poslovanje kompanijama, dovoljno je pogledati intervju od Nove s premijerom i sve će biti jasno………i previše sam napisao

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

big boss
svi smo u k sa dlkv , ja san popusija dobro , nisan proda jebiga, drzi me neki optimizam da je lešinari uz pomoć ovih drukera neće unakazit za dva zlatnika, čvrsto se nadam.Ako padne DLKV onda će past sve okolo jer nema firme koja nema problema , jednostavno je nema , ah da ima ht, podravka ……..nastavi niz?????
velike su igre ali ne kužim upravu koja nije dala nikakvu suvislu obavjest da bar amortizira padove i zaštiti dioničare


dhus
vidi se da ti je stalo do firme koja ima budućnost za razliku drukera po forumu koji lešinaru za sto kuna, ali neka izračunaju ako padne dlkv 1700 radnika x 3 člana x dioničari, mislim da nikom normalnom to nije u interesu.Pa valjda mi šta smo zaista investirali u dionicu dlkv ne trbamo biti predmet sprdnje jer danas dlkv sutra ptkm, a preksutra nema više tko, gotovo je , tko će ostat.Šta misliš , pa moj susjed je u Norveškoj inžinjer Dlkv,ima plaću boli glava i kaže posla koliko želiš, pitanje ko ruši ovoliko dionicu i priziva cijene od 40,50 kn da bi dobija za picu i piće, pitam se šta sutra, pa pogledaj šta su od lngre napravili.dg je velik ali ovakve firme jednostavno NEMA u široj regiji, i banke umjesto da je podtže one je lomu, tražite od uprave konkretne podatke jer tu neko vas dobro zahebava

Kako izgleda i nakon promjene vlasti mafija i dalje ima državu.


dhus
vidi se da ti je stalo do firme koja ima budućnost za razliku drukera po forumu koji lešinaru za sto kuna, ali neka izračunaju ako padne dlkv 1700 radnika x 3 člana x dioničari, mislim da nikom normalnom to nije u interesu.Pa valjda mi šta smo zaista investirali u dionicu dlkv ne trbamo biti predmet sprdnje jer danas dlkv sutra ptkm, a preksutra nema više tko, gotovo je , tko će ostat.Šta misliš , pa moj susjed je u Norveškoj inžinjer Dlkv,ima plaću boli glava i kaže posla koliko želiš, pitanje ko ruši ovoliko dionicu i priziva cijene od 40,50 kn da bi dobija za picu i piće, pitam se šta sutra, pa pogledaj šta su od lngre napravili.dg je velik ali ovakve firme jednostavno NEMA u široj regiji, i banke umjesto da je podtže one je lomu, tražite od uprave konkretne podatke jer tu neko vas dobro zahebava

kome je u interesu… samo u studenome 815 + po vama x 3 na dan… ?
http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvatska/Svakod-radnog-dana-u-studenome-broj-nezaposlenih-porastao-za-815
http://www.portaloko.hr/clanak/vlada-pala-godinu-manje-zaposlenih-vise-nezaposlenih-porasle-cijene-i-porezi-a-pale-place/0/39138/


Dalekovod radi 80 posto za izvoz. Radna snaga mu je stručna, zadovoljava sa kvalitetom, rokom isporuke i cjenom. Jedno nije jasno. Tko drži DALEKOVOD u blokadi i zašto ????

Dalekovod drže u blokadi njegovi vjerovnici, zato što nije vratio pare koje su mu posudili.( kako Vi inače mislite da to ide ?!? )


dhus
vidi se da ti je stalo do firme koja ima budućnost za razliku drukera po forumu koji lešinaru za sto kuna, ali neka izračunaju ako padne dlkv 1700 radnika x 3 člana x dioničari, mislim da nikom normalnom to nije u interesu.

Ako firma ima buducnost onda ce se kroz stecaj promjeniti samo vlasnicka struktura. Radnici ce i dalje ostati tamo. Samo ce sada primati placu i moci trositi sto je dobro za ekonomiju. Podizvodjaci ce naplacivati svoja potrazivanja sto je takodjer dobro za ekonomiju.

I General Motors je isao u stecaj, pa danas sasvim solidno radi. Izgubili su dionicari i donekle kreditori.

S druge strane ako se radi o losem poslovnom modelu onda ce vjerojatno svi koji rade tamo prije ili kasnije ostati bez posla. Ali to je opet dobro za ekonomiju jer ce se osloboditi prostor koji ce popuniti tvrtke sa uspjesnijim poslovnim modelima.

Dugorocan interes i hrvatske drzave i hrvatskog drustva je da uspjesniji, produktivniji i konkurentiji poslovni modeli zamjenjuju neuspjesne modele. Hrvatska ekonomija i jeste u ovoj situaciji jer je drzava preusmjeravala novac iz uspjesnih tvrtki u nekonkurentne tvrtke (brodogradnja, teksitilna industrija, razliciti entiteti u drzavnom vlasnistvu i slicno) i tvrtke sa dobrim politickim vezama.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

pa da upravu si. sto se brinete toliko. firma ce i radnici i dalje raditi samo ce postojeci dionicari imati nulu a doci ce novi. tako to ide u americi sto ne bi i kod nas. netko mora izgubiti. bit ce bolje drugi put



dhus
vidi se da ti je stalo do firme koja ima budućnost za razliku drukera po forumu koji lešinaru za sto kuna, ali neka izračunaju ako padne dlkv 1700 radnika x 3 člana x dioničari, mislim da nikom normalnom to nije u interesu.Pa valjda mi šta smo zaista investirali u dionicu dlkv ne trbamo biti predmet sprdnje jer danas dlkv sutra ptkm, a preksutra nema više tko, gotovo je , tko će ostat.Šta misliš , pa moj susjed je u Norveškoj inžinjer Dlkv,ima plaću boli glava i kaže posla koliko želiš, pitanje ko ruši ovoliko dionicu i priziva cijene od 40,50 kn da bi dobija za picu i piće, pitam se šta sutra, pa pogledaj šta su od lngre napravili.dg je velik ali ovakve firme jednostavno NEMA u široj regiji, i banke umjesto da je podtže one je lomu, tražite od uprave konkretne podatke jer tu neko vas dobro zahebava

Kako izgleda i nakon promjene vlasti mafija i dalje ima državu.
[/quote]

Prije bih rekao da Mafija ima i Vlast i Drzavu.



Dalekovod radi 80 posto za izvoz. Radna snaga mu je stručna, zadovoljava sa kvalitetom, rokom isporuke i cjenom. Jedno nije jasno. Tko drži DALEKOVOD u blokadi i zašto ????

Dalekovod drže u blokadi njegovi vjerovnici, zato što nije vratio pare koje su mu posudili.( kako Vi inače mislite da to ide ?!? )
[/quote]

Stvar nije bas tako jednostavna.
Dugovanja ako se ne mogu vratiti su problem i duznika i vjerovnika.
Okrenimo pilu naopako.
Tko je tjerao Banke da daju pozajmice koje se ne mogu naplatiti.
Tko je tjerao Banke da ulaze u kriminalne radnje i uzimaju jamstva od Dlkv-a u slucaju posla sa vjetroelektranama na cjelokupni portfelj iako je Dlkv-ov dio samo 50%.
Tko je tjerao Banke da uzimaju protuzakonito hipoteke na nekretninama Dlkv-a kako bi Ekipa muljatora dosla protupravno do velikog dijela dionica.
Tko je tjerao Banke da vjeruje HPB-i da ce unajmiti veliki dio Sky Offic-a, te na osnovu toga podrzale projektno financiranje.
Itd….

@Tvixer

@moegreen

Izgleda da su svi pali na izreziranu foru da Dlkv-od nije u stanju dugorocno ispunjavati svoje obveze.

Izvjesca za 2Q i 3Q 2012 godine ne pokazuju tako.
NO se ne ocituje da su izvjesca falsificirana, a njemu imamo tri vrsna ekonomista iz redova Fondova.
Bilanca (pa i dug) su bili gotovo isti kao i prije godinu dana kad su Fondovi dokapom ulazili u Dlkv-od.

Sto se promijenilo u tih godinu dana.
Situacija je sada puno bolja. Prihod je daleko veci, zaduzenja gotovo ista s time da je odnos dugorocni/ kratkorocni povoljniji, izvrseno poslovno restrukturiranje, smanjen broj zaposlenika.
Proizvodnja radi punom parom i imaju dobit u ovih 9 mjeseci od cca 40M kuna (mozda je zato i Uprava Proizvodnje smijenjena, jer su napkatili vise nego je bilo zamisljeno od Ekipe muljatora).

Znaci situacija je puno bolja nego prije godinu dana, a imamo isforsiranu blokadu racuna sada kad je Ekipa muljatora velikim dijelom izbacena iz Dlkv-a.

Igre su ovdje velike, i u te igre ukljucile su se Banke po nalogu Ekipe muljatora kako bi se prikrile kriminalne radnje Ekipe i Banaka.

Nazalost, ovo nije Amerika pa da se kaznjavaju Kriminalne radnje.
U jadnoj Nasoj ne kaznjavaju se cak ni manipulatori trzista kapitala.

Treba se upitati kome je u interesu uništenje hrvatskog know how, pod rednim brojem 1 to su banke koje nisu htjele pratiti rekonstrukciju dalekovoda i daljni rast dalekovoda, a postoje rezultati i dokazi da je dalekovod sklopio profitabilne projekte na inozemnom tržištu…

Inače smatram da ovo što su napravile dalekovodu sutra se može desiti na ptkm, ddjh, ukratko svim firmama koje imaju poslovanje s bankama a imaju probleme s likvidnosti…. I upravo što je dalekovod u stanju isplaćivati svoje obveze, a jedino nije u kratkom vremenu u stanju otplatiti glavnicu, pa nije to niti u stanju Atlantic grupa koja je nedavno refinacirala kredit, da su joj banke stavile naplatu glavnice kao dalekovodu ista bi bila situacija i tamo kao i ovdje, dakle nema pravila, ali jedno je pravilo da ovakim postupanjem se uništava gospodarstvo RH i uništava priljev deviza i izvoz našeg znanja…..

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Prijedlog za predstečajnu nagodbu je pritisak uprave na one banke koje odugovlače s dobrovoljnom nagodbom jer ako ne popuste, onda će se DLKV dogovoriti u predstečajnoj nagodbi s ostalim vjerovnicima i bankama koje su suglasne i nagodba će biti obvezna za sve vjerovnike. Zato očekujem da će i kod ostalih vjerovnika prevladati razum i da će postići dogovor bez predstečajne nagodbe jer DLKV ima masu ugvoorenih poslova i vani i doma i da nema ove krize koja traje već 4 godine, DLKV bi i dalje odlično poslovao s profitom.

Inače, ne mogu se oteti dojmu da je sve ovo jedna režirana igra da u trenutku kad je DLKV proveo restrukturiranje, smanji broj radnika i počeo raditi s dobiti, odjednom ga banke zablokiraju i to zbog iznosa koji je u odnosu na ukupan dug zapravo sića. Definitivno bi se time trebao pozabaviti USKOK jer ovo nije firma s 2-3 zaposlena nego velika firma o čijem radu ovisi egzistencija stotina obitelji i ako ova vlada konačno ne shvati da je prioritet sačuvati postojeća radna mjesta i imovinu dioničara (umjeto da dozvole da ih se pljačka), onda će cijela naša država proći gore nego Grčka!

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

New Report

Close