DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 05.05.2024. u 20:26
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
2,36
17.919
7,595
2,40
2,46
-2,50%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Ne nagovaram, ali iskustvo mi govori da ponašanje tipa ne prodajem u minusu makar čekao ne znam koliko, nije dobro,jako mi je drago što nisam kupio ovu dionicu, ali sam zato slomio kičmu na VLDS, pa sam oprezniji

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima


Može li tko objasniti, zašto su mirovinski fondovi kupovali ovu dionicu na 250 kuna???
Jesu li fondovski stručnjaci za ulaganje bili samo poslovično neupućeni ili je to bilo standardno punjenje privatnih džepova novcem od mirovina.
Može li ta HANFA istražiti tko je to prodavao na 250, pa da bar jednom vidimo koja je njena funkcija?
Koja lakrdija…

I gdje je sad onaj s brzinom vjetra?

dobro ljudi da li vi znate čitati?
Uzimajući u obzir činjenice da je Društvo u zadnjih godinu dana ostvarilo povećanje prihoda kojim je premašen plan za cijelu godinu, povećalo proizvodnju, naplatu potraživanja, ukupno ostvarene usluge cinčanja te ostvarilo cjelokupno financiranje iz vlastitog poslovanja bez uzetih kredita nejasna je činjenica da je Hrvatska poštanska banka (samo zbog sudužništva Društva Dalekovod d.d.), u većinskom vlasništvu Republike Hrvatske, blokirala račun Dalekovod Proizvodnje d.o.o u situaciji kada je Republika Hrvatska u isto tako lošem financijskom stanju. Nejasno je da se govori o povećanju investicija i apelira na povećanje proizvodnje, a u isto vrijeme se blokiraju računi tvrtki koje se uglavnom bave inozemnim tržištima.

da li znate u čijem vlasništvu je HPB? KAKO POSLUJE?
i za čiji interes bi trebala raditi???
ajde molim vas napišite ako razumijete…[emo_vrtimise][emo_vrtimise][emo_vrtimise][emo_palacd]



Može li tko objasniti, zašto su mirovinski fondovi kupovali ovu dionicu na 250 kuna???
Jesu li fondovski stručnjaci za ulaganje bili samo poslovično neupućeni ili je to bilo standardno punjenje privatnih džepova novcem od mirovina.
Može li ta HANFA istražiti tko je to prodavao na 250, pa da bar jednom vidimo koja je njena funkcija?
Koja lakrdija…

I gdje je sad onaj s brzinom vjetra?

dobro ljudi da li vi znate čitati?
Uzimajući u obzir činjenice da je Društvo u zadnjih godinu dana ostvarilo povećanje prihoda kojim je premašen plan za cijelu godinu, povećalo proizvodnju, naplatu potraživanja, ukupno ostvarene usluge cinčanja te ostvarilo cjelokupno financiranje iz vlastitog poslovanja bez uzetih kredita nejasna je činjenica da je Hrvatska poštanska banka (samo zbog sudužništva Društva Dalekovod d.d.), u većinskom vlasništvu Republike Hrvatske, blokirala račun Dalekovod Proizvodnje d.o.o u situaciji kada je Republika Hrvatska u isto tako lošem financijskom stanju. Nejasno je da se govori o povećanju investicija i apelira na povećanje proizvodnje, a u isto vrijeme se blokiraju računi tvrtki koje se uglavnom bave inozemnim tržištima.

da li znate u čijem vlasništvu je HPB? KAKO POSLUJE?
i za čiji interes bi trebala raditi???
ajde molim vas napišite ako razumijete…[emo_vrtimise][emo_vrtimise][emo_vrtimise][emo_palacd]

[/quote]

možda se ova igra i pokrenula sada upravo zato što tu postoji potencijal

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....

mali nalozi..puuuuno njih…
a oni mali od 10ak tisuća kn cim malo naraste prodaju…
meni se čini da ako ce netko prodat ce stavit najnize na asku ili ce ako mu se zuri ili je trend trenutnog sata (recimo)dolje ,lupit po bidu..
ali ovi sto ruse stavljanjem na prodaju negdje izmedju,sto je to? brokeri tako ne rade,mali investitori i spekulanti takodjer ne ruse sebi dionicu
nego tko? veliki manipulatori kamuflirani pod malim nalozima??
eto nesto za hanfu da istrazi..

to mali ne prodaju

DLKV-R-A 64,50 132 15:58:39
DLKV-R-A 64,55 160 15:58:39
DLKV-R-A 64,55 60 15:58:39
DLKV-R-A 64,60 50 15:58:39
DLKV-R-A 64,00 217 15:58:39
DLKV-R-A 64,11 50 15:58:39
DLKV-R-A 64,22 16 15:58:39
DLKV-R-A 64,37 43 15:58:39
DLKV-R-A 64,38 200 15:58:39
DLKV-R-A 64,42 189 15:58:39
DLKV-R-A 64,50 20 15:58:39

Bez straha, pohlepe i sentimenta.




jucer i danas ,,cim se krene u kupnju i podigne za kunu dvije sliju se brutalne kolicine po kupnji…
podsjeca me na ingru jos oko 20-30 kn ..
pitanje, koliko ima free float dionica dlkv ?

INGRA sa 420 na 3
DLKV sa 2000 na 60…

[/quote] kao sto rekoh ..nek pukne ovih cca 60 kn i ostane ispod…dlkv ne gine cca 20 kn u dogledno vrijeme…
[/quote]
Netko je prodao pa bi sad opet mezio!
POGREŠNO!

[emo_vrtimise]

Svojim priopćenjem dioničarima nova Uprava pokazuje namjeru veće transparentnosti u odnosu na staru. Bar tako kaže.
Koliko znam prije nisu imali niti PR (glasnogovornika).
Doduše priopćenje je malo prekasno došlo pa je šteta već učinjena.
Jedina olakotna okolnost novoj Upravi je da je kratko na čelu.

Osobno sam zadovoljan priopćenjem, ali nebi bilo naodmet znati za što je Dalekovod Proizvodnja bio sudužnik.

Kad su radili reorganizaciju u Dalekovodu govorili su da nove tvrtke neće biti opterećene dugovima već da će imati čisti start, a da će Matica sve preuzeti na sebe. Sada je vidljivo da nije bilo tako.
Gdje je bio Nadzorni Odbor kojega je Uprava mjesečno izvještavala o financijama.
Izgleda da su ih Skansi i Miličić lažno izvještavali, a oni jadni ništa nisu kužili.
Ako imaju imalo morala u sebi neka vrate naknade koje su u ovih zadnjih godinu dana primali ili neka plate marendu ljudima kad budu štrajkali.

Kako će se sada postaviti Mirovinski Fondovi koji su ulazili u dokapitalizaciju po 245 kn po dionici (Erste Plavi po 275kn kako bi pomogao Telegri. Možda je i ovdje radila provizija kao kod liječnika)?
Hoće li se postaviti na noge i braniti svoje ulaganje ili će pokunjeno gledati kako im Majke sada ulaze po višestruko manjoj cijeni.

Zanimljivo da nitko ne pita kakav je stav Mirovinskih Fondova. Kome oni uopće odgovaraju?




http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/inPnTMAsM29an4y4xvpcKw==.pdf

Može li mi neko pojasniti da li je Dalekovod dobio na račun tih 90,9 mil kuna iz nagodbe s Autocestom Rijeka-Zagreb d.d. od prije 3 mjeseca ?

Nija to ne mogu odgonetnuti.

Nova Uprava u svom Izvjescu taj dogadjaj uopce ne spominje, a radi se od 90M kuna ili cca 25% prihoda jednog kvartala.

Ako Linic nije ispunio obecanje pa 90M nije doznaceno Dlkv-u onda je prakticki Drzava (Linic) izvrsila indirektno blokadu Dlkv-a.

Ako su pak sredstva doznacena onda je Uprava trebala to reci u svom izvjescu.
[/quote]
Pa vidiš i sam da je u nagodbi napisano da će im ARZ platit kad bude u mogućnosti a to je konstrukcija *lako ćemo*.Zato se meni čini da oni tu lovu vidjeli nisu kao što se i ne vidi u izvješću.
[/quote]

Ako je to tako, a više ništa nije sigurno, onda radnici kad budu štrajkali neka odu fino Liniću i neka traže svoje novce.
Bar sindikat nema šta izgubiti, ako se Uprava opravdano boji ulaziti u sukob sa Državom.


meni se u pon činilo da bi moglo do 50kn kako je krenulo u prvim minutama. malo se stišalo, ali izgleda da je sad frka svima koji su otkupili i dosadašnje količine. jako je labilno.

Vidim da se često spominje cijena od 50 kuna. Ne znam kojom računicom je uopće dobivena.
Interesantno je da je cijena stjecanja zaposlenika putem Esop-a bila 50% nominale (znači 50 kuna) i operacija je okončana 2007 godine. Ne znam jesu li zaposlenici imali i dodatne popuste po godini staža i slično.
Model Esopa je inače osmislio gosp Tipurić, dobro naplatio i preko ostale Ekipe sa tim novcima pokušali preuzeti Dalekovod.

Ako je ovaj moj podatak točan (molim da me se ispravi ako griješim) onda jedan dio forumaša bez ikakve analize samo barata podatkom po kojoj cijeni su zaposlenici kupili dionice.

Izgleda da nova Uprava koja je obećala bolju transparentnost društva i bolju komunikaciju sa svojim vlasnicima-dioničarima, nešto i radi po pitanju sređivanju viška neproduktivnog i štetnog kadra u tvrtci.
Izgleda da je bivši član Uprave, sadašnji savjetnik Predsjednika Uprave gosp. Damir Skansi dobio otkaz. Ne znam jeli sporazumni, na svoj zahtjev ili je otpušten.

Da podsjetimo Skansi mislim da još uvijek sijedi u nekoliko Nadzornih Odbora tvrtki kćeri. U nekima je i direktor (vjetroelektrane).
Njegove su tvrtke Prvi Park i Drugi Park koje trenutno posjeduju 7,17% Dlkv-a, doduše bez prava glasa prema Rješenju Hanfe o obvezi o preuzimanju.
Još nešto ima na svoje ime, te sigurno sa Ekipom muljatora kroz Telegru.

Ako se ove informacije pokažu točne, onda bravo za Novu Upravu.

Mene zanima da li i ovi likovi koji se nazivaju novinari (i još k tome i istraživački) isto uplaćuju u naše mirovinske fondove ili neke druge.[emo_smijeh][emo_namigusa]

Kad se sindikat namiri u dovoljnoj količini, a vjerovatno još koji milijun cijena će ići oštro gore do iznosa gdje mirovinci uskaču i i nastavljaju guranje.
Eto tako ja to vidim.

@sduvnja
Stvarno šteta ovakve firme, mislim da ju samo čudo može spasiti obzirom da imaju mizeriju na računima sa kojom više ne mogu nikakve poslove uzimati.
Jedini način na koji država može da pomogne ovom gigantu da isplati dugovanja državnih firmi prema Dalekovodu. Uskoro će i štrajkovi ali mislim da neće ništa pomoći budući da je i cijela država u sličnom stanju.

Re miki10:

sduvnja1, 14.11.2012. u 21:14
Stvarno šteta ovakve firme, mislim da ju samo čudo može spasiti obzirom da imaju mizeriju na računima sa kojom više ne mogu nikakve poslove uzimati.
Jedini način na koji država može da pomogne ovom gigantu da isplati dugovanja državnih firmi prema Dalekovodu. Uskoro će i štrajkovi ali mislim da neće ništa pomoći budući da je i cijela država u sličnom stanju.

Ako je prva blokada racuna bila od strane HPB, a izgleda da jeste, postavlja se pitanje s kojim ciljem i u cijem interesu. Ako Vlada ne zeli ili ne moze isplatiti dugovanja prema Dlkv-u preko svojih tvrtki, onda je Vlada indirektno odgovorna za sadasnje stanje.
Mozemo ici dalje, a to vrijedi i za mnogo tvrtki, pa reci da je Vlada, kako sadasnja tako i bivsa, odgovorna jer je omogucila Ekipi muljatora da sprovode kriminalne radnje u svoju korist, a na stetu Dlkv-a. Da je samo Uskok na celu sa Bajicem radio svoj posao za koji ih placamo i da je nastavio tamo gdje je Samodol stao steta bi bila daleko manja.
Znajuci u kakvoj drzavi zivimo to se nije ni ocekivalo. Ipak je ovo zemlja na brdovitom Balkanu.

Slazem se da je zemlja u totalnom rasulu. Jos je davno Sanader ba odlasku rekao: U banani smo. Tada je malo tko shvacao o cemu Sanader govori.

New Report

Close