ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.04.2024. u 03:16
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
44,68
40.879
915
43,70
45,00
1,35%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

decki da vas pozdravim, došel sam nazad danas prosjek dobar, sada i da padne i da raste meni fine.
Al ponavljam dok INA drži 2600, pa čak i 2550 mislim da je to to

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!

..Slažem se sa tobom da ako je "frajer" ili su "frajeri" uletili prije par godina da mu (im) je zarada i na ovoj cijeni enormna.Međutim mene zanima ..zašto baš sad prodavati, a ne prije pola godine????
Misle da bu to još niže??? Čisto sumnjam…
Treba im za nove jahte ili samo manipuliraju cijenom…???
…U svakom slučaju ja si danas (opet po tko zna koji put snižavam ulaz)….I tako ću još nekoliko puta dok me sasvim ne ogule..hi..hi..hi..




Nije meni čudno što netko to kupuje po ovoj cijeni već mi je čudno ko to prodaje ovako nisko.

To mora da je onaj što je skupljo po 3000.


stari moj taj frajer kaj je to prodo po ovak niskoj cijeni je usel po kikiriki cijeni tak da frajer moze mirno nastavit kopat nos i smijat se a mi mali kaj uletavamo i dalje strikamo jer kaj ak frajer jos odluci prodati
to bumo negde u utorak vidjeli
pofuk
[/quote]

Da su to njegovi novci nebi on izlazio po ovoj cijeni to je neki fond menadžer koji ima 20 godina i tata ga je zaposlio pa sada misli da je pokupio pamet cijelog svijeta, a jutros mu izbila frka na licu pa se pokušao osvetiti na ovakav način, naravno sa tuđim novcima.

[/quote]
ne bi se slozil sa tobom
ja sam si jucer cvaknuo nekaj malo atpl jer mi se cini cijena stvarno ok ,cak sam mislil i jace uletit jer dionica vredi itekak po ovoj cijeni al ti velim fakat ih frajer ima ovaj kaj prodaje s time da je stvarno usel davno po nikakvoj cijeni
pofuk



Šta se ovo desilo tko ovako prodaje.

pravo pitanje je: tko ovako kupuje.
[/quote]

Pa reko sam vam ja još jutros, "..eno tamo neki Darth Vader na prodaji, al sad će to Luke Skywalker svojim svjetlomačem."

..al vidim ja da me ovdje nitko ne shvaća zaozbiljno.

Nego, zašto se sve zanimljivo dešava baš kad se ja maknem s kompjutera.. i ATPL dvoboj i MLNR objava.. en ti kave s Elvis Presley-en, morat ću mu reć da odsad mogu samo vikendom!

@markko

Ono s 0,01% čista zezancija na račun našeg utjecaja na skupštinu 🙂





Nije meni čudno što netko to kupuje po ovoj cijeni već mi je čudno ko to prodaje ovako nisko.

To mora da je onaj što je skupljo po 3000.


stari moj taj frajer kaj je to prodo po ovak niskoj cijeni je usel po kikiriki cijeni tak da frajer moze mirno nastavit kopat nos i smijat se a mi mali kaj uletavamo i dalje strikamo jer kaj ak frajer jos odluci prodati
to bumo negde u utorak vidjeli
pofuk
[/quote]

Da su to njegovi novci nebi on izlazio po ovoj cijeni to je neki fond menadžer koji ima 20 godina i tata ga je zaposlio pa sada misli da je pokupio pamet cijelog svijeta, a jutros mu izbila frka na licu pa se pokušao osvetiti na ovakav način, naravno sa tuđim novcima.

[/quote]
ne bi se slozil sa tobom
ja sam si jucer cvaknuo nekaj malo atpl jer mi se cini cijena stvarno ok ,cak sam mislil i jace uletit jer dionica vredi itekak po ovoj cijeni al ti velim fakat ih frajer ima ovaj kaj prodaje s time da je stvarno usel davno po nikakvoj cijeni
pofuk
[/quote]
Ovo što ti pišeš su tipične gluposti i molimte okani se takvog pisanja, da baš kako ti kažeš nije htio izaći po 3000 pa će sada po 2300.
Da se on tako ponašao u životu nebi imao šta ima.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

@ smootko

"Ne postoji jaca sila na svijetu od nekolicine ljudi koji vodeni vjerovanjem u zajednicku ideju koordinirano djeluju."

Manje-vise citat.

Vidim da nitko ne stavlja BDI index kad pada, pa ću ja.
Baltic Dry Index (BDI) -201, 8963
(Supramax indeks (BSI) – 59. 5700
BTW ni u ponedeljak BDI-ju ne piše se dobro po papiru. A sezonska rupa stoji kao neki uteg nad cijelim sektorom.

Za razliku od vas koji "ne navlačite", meni je cilj kupiti što jeftinije.


@ smootko

"Ne postoji jaca sila na svijetu od nekolicine ljudi koji vodeni vjerovanjem u zajednicku ideju koordinirano djeluju."

Manje-vise citat.


@markko

Tako je.. pa i ova moja izjava

"Ono s 0,01% čista zezancija na račun našeg utjecaja na skupštinu"

je u biti namijenjena nekom sa hrpom dionica i velikim srcem da nam kaže, evo i mene, niste sami.. nakon još par naših kickne u igru "law of attraction" i za tili čas nam se pridruže i gospoda iz Top10, mada ni sami ne znaju zašto. Nema zaj.. sa zakonom privlačnosti.

Daklem, oćete nam se pridružit milom ili silom Zakona? [cool]

svi koji se pridruže milom dobiju izvanrednu dividendu i počasni čin brodskog mazača

Prodan Mljet (brod, ne otok)

vijest sa burze: http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/1166-08-ATPL_Mljet.doc

Predmet: Atlantska plovidba d.d. – prodam m/b Mljet

Društvo Atlantska plovidba d.d. dostavilo je sljedeću novost/materijalnu činjenicu:
„Jučer, 3. srpnja 2008.g., u popodnevnim satima, u luci Kopar, Atlantska plovidba d.d. je predala m/b Mljet liberijskim kupcima. Kupac je tvrtka Tramontana Maritime Inc., 80 Broad Street, Monrovia, Liberia. Ugovor o prodaji m/b Mljet je sklopljen dana 19. lipnja 2008.g.
Podsjećamo da je m/b Mljet sagrađen za Atlantsku plovidbu u Brodogradilištu Split, te da je od 5. prosinca 1983.g. plovio u floti Atlantske plovidbe d.d. Nakon skoro 25 godina plovidbe svim svjetskim morima, došlo je vrijeme za rastanak od ovoga broda. M/b Mljet ima slijedeće tehničke karakteristike: BRT 18257, NRT 9404, nosivost 29700 tona, duljine 189,60 metara, širine 22,80 metara i visine od 15,20 metara. Pokreće ga glavni stroj MAN K5ZS od 8250 kW.
M/b Mljet je prodan u okviru ranije predviđenog programa obnove i pomlađivanja flote Atlantske plovidbe d.d. Nakon primopredaje brod će nositi ime „Danica“ i ploviti će pod zastavom St. Vincenta.“


Vidim da nitko ne stavlja BDI index kad pada, pa ću ja.
Baltic Dry Index (BDI) -201, 8963
(Supramax indeks (BSI) – 59. 5700
BTW ni u ponedeljak BDI-ju ne piše se dobro po papiru. A sezonska rupa stoji kao neki uteg nad cijelim sektorom.

Za razliku od vas koji "ne navlačite", meni je cilj kupiti što jeftinije.

Jako nekvalitetan druk kolega, stari podaci, krive oznake (BDI umjesto BPI).. tctctct.. morat ćete platit repeticije.. kupnjom ATPL po 2400 🙂





Nije meni čudno što netko to kupuje po ovoj cijeni već mi je čudno ko to prodaje ovako nisko.

To mora da je onaj što je skupljo po 3000.


stari moj taj frajer kaj je to prodo po ovak niskoj cijeni je usel po kikiriki cijeni tak da frajer moze mirno nastavit kopat nos i smijat se a mi mali kaj uletavamo i dalje strikamo jer kaj ak frajer jos odluci prodati
to bumo negde u utorak vidjeli
pofuk
[/quote]

Da su to njegovi novci nebi on izlazio po ovoj cijeni to je neki fond menadžer koji ima 20 godina i tata ga je zaposlio pa sada misli da je pokupio pamet cijelog svijeta, a jutros mu izbila frka na licu pa se pokušao osvetiti na ovakav način, naravno sa tuđim novcima.

[/quote]
ne bi se slozil sa tobom
ja sam si jucer cvaknuo nekaj malo atpl jer mi se cini cijena stvarno ok ,cak sam mislil i jace uletit jer dionica vredi itekak po ovoj cijeni al ti velim fakat ih frajer ima ovaj kaj prodaje s time da je stvarno usel davno po nikakvoj cijeni
pofuk
[/quote]

totalne nepotrebne teorije… jednostavno, netko je trebao keš, za isplatu ili nešto drugo, i vjerojatno ovdje ima zaradu, te dogovorio razmjenu papira za keš s nekim zainteresiranim (a na ovoj dionici na ovoj razini nije teško naći zainteresiranog). Osim toga, ovo je jedna od malo dionica uz HT i INU gdje prodajom neces jako rusiti cijenu…

..Za one koji se "zamaraju" indeksima preporučio bih da si pogledaju godišnja kretanja brodarskih indeksa pa neka onda donose zaključke. Mislim i da im je poglavica nedavno stavio link. S druge strane neki tvrde da veći utjecaj ima Grobex od BD-inih indeksa…
Izaberite što učiniti…sigurno ćete pogriješiti…


Tko ide na Skupstinu da pokrene to pitanje?
Ionako traze dozvolu za kupovinu, pa neka malo i poniste…


Ma koje ponistavanje trezorskih???
U tom slucaju bi vec na ovoj skupstini ona grupica preko bare mogla lupiti sa 26% vlasnistva i preuzeti Atlansku Pl. od dragih nam Dubrovcana.
Komad po komad Dubrovacke Republike preci ce u vlasnistvo Amerikanaca, a da to nece ni primjetiti.
Do 8.07. ko kupi vise dionica imat ce vece vlasnistvo na G.skupstini (10punomoci po 20k-25k =240.000 atpl).
Dragi moji obicni Hr. ljudi, ne prodajte olako ATPL.

([b]moje[/b]) želje meni -želim i tebi

….Mislim da mali ionako ne prodaju osim ako im ne gori pod nogama…Fond menadžerčići su ti koji rade sranje od ove dobre dionice…


decki da vas pozdravim, došel sam nazad danas prosjek dobar, sada i da padne i da raste meni fine.
Al ponavljam dok INA drži 2600, pa čak i 2550 mislim da je to to

Ako je INA jeftinija od ATPL, kupovati INU. Ako je ATPL jeftiniji, kupovati ATPL. [lol]

Ne razmišljati o prodaji nijednog prije nego ugledamo 3500. [cool]

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

New Report

Close