ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 06.05.2024. u 23:33
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
52,40
2.148
41
52,40
52,60
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Zašto jutros ovolika rasprodaja na ATPL? NIje se nijedan brod potopio niti se što bitno promijenilo?
ovo pitam, jer ako nema ništa novoga, malo bih dokupljivao… Možda sam nešto propustio?

Propustio si vijesti iz Amerike u petak (nevezane za brodare već opće stanje). Uostalom pogledaj ostatak zse.
Ali po mom mišljenju pad je manji nego su mnogi očekivali (i ja), no vidjet ćemo dan je još mlad. Po mojim razmišljanjima najveći pad sam očekivao upravo na otvaranju i ako je to – to dobro smo još i prošli. Doduše propao mi je plan za dnevni tradeing ali nema veze [thumbsup]

Kako je netko omastio brk, sve se polagano vraća u normalu…

ne daju atpl ispod 2700…vec dugo dugo..a ja bi tako nadokupio na 2500 hehehee nemogu veliki ispod svog prosjeka ulaza,,,,,,,zna se….

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

molio bi prodaju da pojaca pritisak jer mi visi nalog na kupnji na 25xx. unaprijed zahvaljujem [angry]

two bad....milosh dead


molio bi prodaju da pojaca pritisak jer mi visi nalog na kupnji na 25xx. unaprijed zahvaljujem [angry]

daš 10% i ja stavljam svoje u prodaju
[wink]

Ima ljudi koji od svog bogatstva nemaju ništa osim straha da će ga izgubiti.


ne daju atpl ispod 2700…vec dugo dugo..a ja bi tako nadokupio na 2500 hehehee nemogu veliki ispod svog prosjeka ulaza,,,,,,,zna se….

Nemoj biti tako siguran da nećeš nadokupiti…..uvijek treba imati povjerenja u paniku , do sada nikad nije iznevjerila.


molio bi prodaju da pojaca pritisak jer mi visi nalog na kupnji na 25xx. unaprijed zahvaljujem [angry]

Strpi se malo možda bude i po 22xxx, dva broda su se potopila od ATPL…

ma i ti fondovi..ako ih se ne ugasi 50 % ove god neznam kako ce prezivit,ja nezna na kojim temeljma stoje ovi mali novootvoreni 2008 i tko jos drzi udjele tamo? jedino oni koji su tamo 2005 usli pa su jos u plusu ,ako ova god nastavi ovako povlacit ce se lova iz fondova naveliko,a onda smo tek naje……

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


ma i ti fondovi..ako ih se ne ugasi 50 % ove god neznam kako ce prezivit,ja nezna na kojim temeljma stoje ovi mali novootvoreni 2008 i tko jos drzi udjele tamo? jedino oni koji su tamo 2005 usli pa su jos u plusu ,ako ova god nastavi ovako povlacit ce se lova iz fondova naveliko,a onda smo tek naje……

Upravo tako, ali zar misliš da će isti ti fondovi, koji i vode cijelu igru na ZSE, dozvoliti takav scenarij.
Ja sam potpuno uvjeren da ćemo se u jesen sjećati ATPL na 2700 samo kao propuštene prilike (za neke) i da ćemo sigurno biti iznad 3000, a do kraja godine i znatno više.

vidi li netko omjer ukupne K/P……..
prošli tjedan su namjerno povećavali ukupnu prodaju daju naloge na prodaju oko 4000…….da i mi za probu malo dignemo ATPL stavljajući sav cash na kupnju na razinu od 1500, da pomognemo malo ATPL i da pariramo ovima na prodaji…. [wink]

Činjenica je da su mnogi ulagači "utekli" sa burze, baš zbog ovih manipulacija. Zanima me samo kome će fondovi prodavati svoje dionice ako ovakvim igrama rastjeraju i ono malo malih ulagača što je ostalo na burzi. Zato sam nedavno napisao da je po meni jedini spas od špekulacija bijeg u totalno nelikvidne dionice gdje fondovi nemaju svoje prste i čekanje boljih vremena. Na ovim likvidnim nam dušu izvadiše neprestanim talasanjem cijene gore dole. U nelikvidnim se barem pomiriš sa činjenicom da na duže vrijeme nema vani, pa se manje živciraš! Problem je što smo mala "burzica", pa sa par milijuna kuna možeš sa bilo kojom dionicom čuda stvarati. Sve Vam je to danas do u tančine razrađeno i kompjuterizovano, tako da dva-tri "jača" ulagača mogu raditi što požele, naročito ako imaju "malo više" love i softverski opremljeno i obučeno osoblje. Onaj tko gleda seriju Nikita, i ima malo mašte, brzo će shvatiti da je to stvarnost, a ne naučna fantastika. Stvar je u tome što si određeni krugovi to mogu dozvoliti, a mi mali možemo samo buljiti u CRT monitor i vikati go, go, psovati recesiju, naftu, poskupljenja, susjede, mirovinske fondove, banke i hanfu, ili uteći iz ovoga frizerskog salona za naivne ovce !

Zdenka danas porasla 11%, a ATPL u padu, pa gdje tu više ima razuma i zdrave logike da nepostojeća firma sa preko 600 mil. kuna duga i bez otvorenog računa za poslovanje mete "perjanice" ZSE-a. Očigledno je netko od softverskih "bosova" pogreškom pritisnuo ENTER, pa ošlo u gornju blokadu, umjesto u donju! [lol]


mi mali možemo samo buljiti u CRT monitor i vikati go, go, psovati recesiju, naftu, poskupljenja, susjede, mirovinske fondove, banke i hanfu, ili uteći iz ovoga frizerskog salona za naivne ovce ![/b]

Ja imam LCD, šta ja da radim?

Evo jedan prijedlog.. svi koji imaju CRT, crta iz ATPL i u HG-mil po LCD-e.. a mi koji već imamo LCD-e ćemo im dati novce. Preko burze naravno [proud]

Napomena: dobar LCD vam je oko 2200kn, dakle sve do te cijene vam je povoljna prodaja ATPL

Hint za ucje.. ocjenjivače: Ante, šala-šala

Baltic Indices 09/06/2008 BDI 11534 (-78) BCI 19253 (-198) BPI 9891 (-59) BSI 6350 (+10) BHSI 3190 (-14) Copyright Baltic Exchange Ltd. (2008) BCITCavg $228092(-2726) BPITCavg $79728(-461) BSITCavg $66395(+100) BHSITCavg $46149(-226)

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


Hint za ucje.. ocjenjivače: Ante, šala-šala

Ipak sam dobio keca.. izgleda da se ne zove Ante [sad]

New Report

Close