ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 05.05.2024. u 12:06
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
52,41
106.393
2,030
52,40
52,80
-0,38%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Slažem se sa teorijom da ATPL vuče CROBEX, a ne obrnuto.
Isto kao što je bio uvelike zaslužan i za rast. [bye][bye][bye]

zaboravni:

Strpite se dok ne objave BDI … zbog toga i rade to što rade …[proud]

Kakve veze ima objava BDI-a??? [sad][sad]

Izgleda da Dubrovnik ide po Spotu

SAM PROTIV SVIH

Da, ali vjerojatno je Dubrovnik u podnajmu.

Dakle, Atlantska ga iznajmi za recimo 60 K dnevno Zgubidanu. Zgubidan mora placati to + gorivo (cca 33 tone +-).

A onda Zgubidanu nekako sine – aj da ga ja brate dam u podnajam po spotu. Placam i dalje Atlantskoj 60 K dnevno, ali dobijem 105 K dnevno i jos ne placam gorivo jer je na spotu. Dakle lijepa zarada od oko 45 K dnevno…

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

Ako je tako volio bih biti zgubidan.

SAM PROTIV SVIH

Kolega Sakai..ja nemam ni za sokovnik,a kamoli za neke brodaraske igre.Pitajte Geromina ili onu vjesticu Ivanu 7 oni su puni love[bye]

Ako me nema ,znaci da nisam tu.

Geronimo:

previse je tu infoa da bismo mogli razluciti tocno sto je posrijedi. Ipak jedno se ne moze zanemariti – Kinezi stizu i bit ce ugovoreni po pristonim cijenama. Nazalost, ATPL je zadnja koja raste i prva koja pada..no znamo da to nema veze s zdravim mozgom…

Zgubidane:

nemoj sve doslovno shvacati, to je, jelte bio primjer…[embarass]

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

Wunder se opet povukao, na vrijeme.
Vidio je da se sprema kiša, da je gotovo sa sunčanim razdobljem [lol] [lol] [lol] [lol] [lol]


Da, ali vjerojatno je Dubrovnik u podnajmu. Dakle, Atlantska ga iznajmi za recimo 60 K dnevno Zgubidanu. Zgubidan mora placati to + gorivo (cca 33 tone +-). A onda Zgubidanu nekako sine – aj da ga ja brate dam u podnajam po spotu. Placam i dalje Atlantskoj 60 K dnevno, ali dobijem 105 K dnevno i jos ne placam gorivo jer je na spotu. Dakle lijepa zarada od oko 45 K dnevno…

hmmm ako je brod na spotu onda zgubidan plaća za gorivo jedino što mu veća zarada kompenzira trošak goriva

evo male ilustracije voyage charter se odnosi na spot

polako mi se počinje gaditi ova dionica
kad god ju ja kupim ona iste sekunde počne padati po bidu
tako već 5 puta

semper fidelis

Evo zašto padamo: http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=c43ae6fd-ce57-4ba4-a4ba-e8d2b683fc65&open=sec

čudni se ovdje sveci slave....


evo male ilustracije voyage charter se odnosi na spot

E od sada će danas stvari krenuti nabolje !
Hvala Bosune , jer sam zagubio ovu sličicu , koju je netko stavio na forum još ljetos , a sad je teško tražiti po forumu , jer to je kao da čitaš “Rat i mir”.
Idealan prikaz za nas neznalice.


sakai: ” Da, ali vjerojatno je Dubrovnik u podnajmu. Dakle, Atlantska ga iznajmi za recimo 60 K dnevno Zgubidanu. Zgubidan mora placati to + gorivo (cca 33 tone +-). A onda Zgubidanu nekako sine – aj da ga ja brate dam u podnajam po spotu. Placam i dalje Atlantskoj 60 K dnevno, ali dobijem 105 K dnevno i jos ne placam gorivo jer je na spotu. Dakle lijepa zarada od oko 45 K dnevno… ” hmmm ako je brod na spotu onda zgubidan plaća za gorivo jedino što mu veća zarada kompenzira trošak goriva

pardon, u pravu si. Sto mi bi?

Dakle, recimo da CoD trosi 32 tone goriva dnevno x 500 USD to je cca 16.000 usd. Jos uvijek fina zarada za Zgubidana (105 K – 60 K + 16 K).

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje


evo male ilustracije voyage charter se odnosi na spot

mozes malo srediti attachment?
HVALA

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


Evo zašto padamo: http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=c43ae6fd-ce57-4ba4-a4ba-e8d2b683fc65&open=sec

Ma sve je to u redu, neke od tih tvrdnji smo i sami konstatirali unazad par mjeseci. Ponekad imam osječaj da ekipa iz business. hr-a čita naše komentare, i onda nakon par mjeseci objavi članak u kojemu se neki analitičar opametio i došao do nekog zaključka.

New Report

Close