ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 15.05.2024. u 04:50
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
52,40
2.777
53
52,40
52,80
-1,13%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


U svim investicijskim priručnicima piše da kada dionica pada onda tko mora prodaje, a tko može – kupuje.

[thumbsup] ali čini mi se da danas mnogi od nas nisu imali keša za dokup, između ostalih i ja
jbga[cry]

semper fidelis

ne prodajem niti cu prodavati dionice..eto ako je nekomu to utjeha(da ima jos netko tko ne prodaje-JA).
O kakvom god slomu govorili,on je vec morao zavrsiti jer su dionice korigirane 40%,sto je sasvim dovoljno,pa cak i da se ratuje u nas…do 7-9 mjeseca nista od rasta crobexa.Kada se Bush makne,kada i ako Tadić dobije izbore,te se strah izgubi,mozemo gore,no na to cemo jos dosta sacekat

KADA NARASTEM BIT ČU BROKER

@neron: ako prodaju nakon 3 mjeseca to je opet samo zato što moraju.


@gyges
: to što niste imali novca za dokup nije strašno. Bilo bi zgodno i korisno, ali nije strašno. Bilo bi loše kada bi ste morali (radi potrebe za novcem ili pod pritiskom margin call-a) prodati po nižoj cijeni od one za koju ste kupili, ali i to se da nadkondaiti kad dođu bolja vremena.

Dobit se (kao i gubitak), realizira tek prodajom dionica. Prisjetimo se još jednom, NAV ATPL-a je oko 3700 Kn (možda i nešto više), prema tome pitanje je vremena kada će ATPL (opet) vrijediti blizu NAV-a. Strpljenja, dakle.. [smiley]

Prodavati ili ne vječita je dilema. Biti ponosan i čvrst u svojoj odluci je lijepa stvar, ali ipak je puno pragmatičnije izaći iz dionice kada je trend evidentan i predvidljiv i onda ući na nižoj razini. Jer ipak smo svi ovdje radi zarade, a ne radi ponosa ili časti. Sve je ovo ipak samo business.


Prodavati ili ne vječita je dilema. Biti ponosan i čvrst u svojoj odluci je lijepa stvar, ali ipak je puno pragmatičnije izaći iz dionice kada je trend evidentan i predvidljiv i onda ući na nižoj razini. Jer ipak smo svi ovdje radi zarade, a ne radi ponosa ili časti. Sve je ovo ipak samo business.

Računaj da je to sistem “zadnje budale”, pazi da se ne uhvatiš u zamku! Preferiram radije dugoročnije ulaganje [lol] Bolje je dokupljivati ako se ima novaca!

čudni se ovdje sveci slave....

Ja dokupio na 2050 i jos imam municije. [thumbsup]

Da li je netko već komentirao vidovitost g. Jerkovića koji je prodao soma komada PRIJE ovog pada?

Investitori se dijele na one koji kupuju po trendu (i više pažnje obraćaju na TA), i na one koji kupuju po vrijednosti tvrtke (i više pažnje obraćaju na FA). Osobno mislim da se dovoljno jednom okliznuti na kupovini po trendu pa da se izgubi sve od nekoliko zadnjih uspješnih pokušaja. Uz to, sadašnji trend je uvjetovan iracionalnim postupcima, pa je vrlo teško (da ne velim nemoguće) racionalno predvidjeti bliski budući trend. Jedino što se sa sigurnošću može reći je da će, što više vremena prođe, cijena dionice bolje konvergirati ka fundamentalnoj vrijednosti.

Kao primjer Knock-out barrier certifikati u Frankfurtu za: – Adris grupu – 320 kn, Hrvatske telekomunikacije – 225-275 kn, Petrokemija: 140-220 kn. Znači netko će dobro zaraditi ako će te cijene do 31.03.2008 biti realnost. Izgleda, da je nekome u interesu, da cijene padnu. Ako se u ovdje uključi i „efekt krda“ na tržištu zna se… Poslije 31.03.2008 nema više termina za certifikate, dolaze GFI i može cijena dionica i ATPL samo up.

http://www.boerse-stuttga…ztesfeld=&go.x=11&go.y=12


Kao primjer Knock-out barrier certifikati u Frankfurtu za: – Adris grupu – 320 kn, Hrvatske telekomunikacije – 225-275 kn, Petrokemija: 140-220 kn. Znači netko će dobro zaraditi ako će te cijene do 31.03.2008 biti realnost. Izgleda, da je nekome u interesu, da cijene padnu. Ako se u ovdje uključi i „efekt krda“ na tržištu zna se… Poslije 31.03.2008 nema više termina za certifikate, dolaze GFI i može cijena dionica i ATPL samo up.

http://www.boerse-stuttga…ztesfeld=&go.x=11&go.y=12

Ne valja ti link

http://www.boerse-stuttgart.de/_eng_finder/mta_finder/fnd_build_mta.php?wp_keyword=&fnd_typ=alle&region_basiswert=kroatien&basiswert=alle&optionsart=alle&basispreis_ab=&basispreis_bis=&ko_schwelle_ab=&ko_schwelle_bis=&lauf_ab=&lauf_bis=&fndr_sel=kop&sort_me=&asc_desc=&dknz_anzeige=possible&nln_min=&nln_max=&special_sel=&back_url=%2Fderivate_produkte%2Fderivate_intro%2Fderivate_intro.php&back_target=&letztesfeld=&go.x=11&go.y=12

http://biz.yahoo.com/ap/080317/drybulk_shippers_sector_snap.html?.v=1

Analyst Omar Notka said the number of drybulk carriers operating in the spot vessel market dropped considerably at the end of last week. Rates for Capesize vessels, the largest drybulk ships, fell sharply.

Notka assured, however, that stable steel and coal prices as well as an increasing number of time charters implies that demand is still strong.

Kod mene strelica uvijek zelena.


http://biz.yahoo.com/ap/080317/drybulk_shippers_sector_snap.html?.v=1

Analyst Omar Notka said the number of drybulk carriers operating in the spot vessel market dropped considerably at the end of last week. Rates for Capesize vessels, the largest drybulk ships, fell sharply.

Notka assured, however, that stable steel and coal prices as well as an increasing number of time charters implies that demand is still strong.


Ovo smo i sami vidjeli, još jedan vrli analitičar koji dobro komentira prošle događaje [tongue]

čudni se ovdje sveci slave....


Da li je netko već komentirao vidovitost g. Jerkovića koji je prodao soma komada PRIJE ovog pada?

Koja mrkla vidovitost? Dobio covjek umjesto honorara dionice i prodao ih. Nema poreza firmi, nema njemu, sve jasno ko dan. Prije ce biti da je pad bio danas ostriji bas zato jer su mnogi pomislili “uuuu Jerkovic prodaje – firma je u banani” pa ajmo i mi po bidu.

Spectator:

Da li je netko već komentirao vidovitost g. Jerkovića koji je prodao soma komada PRIJE ovog pada?

Koja mrkla vidovitost? Dobio covjek umjesto honorara dionice i prodao ih. Nema poreza firmi, nema njemu, sve jasno ko dan. Prije ce biti da je pad bio danas ostriji bas zato jer su mnogi pomislili “uuuu Jerkovic prodaje – firma je u banani” pa ajmo i mi po bidu.

to je nesto sto se vec dogadja godinama, nista novo…

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

New Report

Close