ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 09.05.2024. u 05:19
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
52,80
158
3
52,40
52,80
0,76%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Molio bih da se ovaj post shvati kao iznošenje činjenica, a nikako kao polemika s kolegama fazanom i boriskom.

Jedna od vrlo čestih klauzula u managerskim ugovorima članova uprave velikih firmi je, pored godišnjih bonusa za uspješnost poslovanja i raznih inih povlastica, i pravo kupnje dionica sa značajnim popustom u odnosu na npr. prosječnu (prošlo)godišnju cijenu. Takva prava članovi uprave ostvaruju kada su poznati rezultati poslovanja firme za prošlu godinu, što je u većini firmi otprilike u ovo vrijeme. Te dionice na kraju naravno treba platiti, pa se članovi uprave vrlo često odlučuju to učiniti prodajom manjeg dijela dionica koje već posjeduju. To im se naravno isplati, jer cijena po kojoj prodaju je i dalje znatno niža od cijene po kojoj kupuju “nagradne” dionice. Sa strane nas investitora nema “sretnog” vremena za prodaju bilo koliko male količine dionica (u odnosu na ukupnu količinu koju posjeduju) od strane uprave, a pogotovo je to “nesretno” saznati u ovakva vremena. Međutim, osim u slučaju kada se uprava rješava ZNATNE količine svog portfelja, najčešći scenario kada uprava prodaje manji dio svojih dionica je za financiranje kupnje dodatnog paketa.


evo ja izasao na 2165 sve otislo kvragu povlacim lovu, nece ovo na gore jos dugo jbg.. radije cu podanjeti gubitak nego se nervirati previse je tu svega se skupilo vrijeme je da se balon ispuse. dok je bilo zarade bilo je lijepo ali danas evo nije vise ni zanimljivo ni lijepo ulazim opet negdje na 1600 kn. a biti ce toliko vjerujte mi ATPL-R-A mi je tri min od kuce i tamo se sranje sprema. pozdrav iz tmurnog dubrovnika[bye]

o kakvom sranju pričaš, kolega?
prilično neozbiljno od tebe ako ne argumentiraš to što si sad naveo.[angry]

hate red

osmicadu:

evo ja izasao na 2165 sve otislo kvragu povlacim lovu, nece ovo na gore jos dugo jbg.. radije cu podanjeti gubitak nego se nervirati previse je tu svega se skupilo vrijeme je da se balon ispuse. dok je bilo zarade bilo je lijepo ali danas evo nije vise ni zanimljivo ni lijepo ulazim opet negdje na 1600 kn. a biti ce toliko vjerujte mi ATPL-R-A mi je tri min od kuce i tamo se sranje sprema. pozdrav iz tmurnog dubrovnika[bye]

o kakvom sranju pričaš, kolega?
prilično neozbiljno od tebe ako ne argumentiraš to što si sad naveo.[angry]

da, slazem se u potpunosti s kolegom kamencom….
kada si vec naveo sranja koja vidis da se spremaju, bilo bi lijepo da nam to malo potkrijepis argumentima…jer, gledajuci malo tvoje postove (nije bas da ih ima, ali…) jos pred par dana si dokupljivao…

Uz dobit od 215 milja za prošlu godinu ovo se trži na P/E 13. S tim da je očito dio prihoda (vjerojatno) pojelo plaćanje za nove brodove. Za ovako brzo rastuću firmu to mi je prilično nezamislivo. Po ovome građevinci tipa ingra i IGH bi se trebali tržiti na max 20.000 odnosno 5000 kn.


Uz dobit od 215 milja za prošlu godinu ovo se trži na P/E 13. S tim da je očito dio prihoda (vjerojatno) pojelo plaćanje za nove brodove. Za ovako brzo rastuću firmu to mi je prilično nezamislivo. Po ovome građevinci tipa ingra i IGH bi se trebali tržiti na max 20.000 odnosno 5000 kn.

P/E 13! Zamisli da dođe do 4 kao kod KORF-R-A!!!


evo ja izasao na 2165 sve otislo kvragu povlacim lovu, nece ovo na gore jos dugo jbg.. radije cu podanjeti gubitak nego se nervirati previse je tu svega se skupilo vrijeme je da se balon ispuse. dok je bilo zarade bilo je lijepo ali danas evo nije vise ni zanimljivo ni lijepo ulazim opet negdje na 1600 kn. a biti ce toliko vjerujte mi ATPL-R-A mi je tri min od kuce i tamo se sranje sprema. pozdrav iz tmurnog dubrovnika[bye]

Čuj, ustratrio si se i prodao. ok. sve je to za ljude.
Ali nemoj paniku širiti dalje jer, da si ti na 3 min od ATL, znao bi ti ranije što se sprema. Vjerojatno si na 5 min, jer nije ni Dubrovnik veći.
Predlažem da pričekaš stabilizaciju tržišta i ponovno uđeš na 3 hiljke.

Pozdrav iz sunčanog Zadra[tongue][tongue][tongue]

Sprema se sranje:

Pada ko kruska kao prvo prema podacima okolo na netu koje se moze lako pronaci ne cini se da imam ikakvog razloga da ce pad cijena prestati i preci u nekakv rast makar ne u neko skoro vrijeme. Sto se tice atlanske po dubrovniku na svakom uglu mozes cuti cijena pada ja prodo a svi ti ljudi imaju po 200 dionica uglavnom i zbog tog mislim da ce cijena jos znacajno pasti jer kada njih 5 dode prodati oni kazu prodajem nema tu cijena ova cijena ona samo daj sto das jer su ih dobili gotovo besplatno. nije losa firma ali trenutak je los sve se skupilo. dok god na burzi prevladava pozitivni optimizam da ce nesto rasti to ce padati. pocetak rasta doci ce tek kada se vise nebude taj isti ocekivao.


Sprema se sranje: Pada ko kruska kao prvo prema podacima okolo na netu koje se moze lako pronaci ne cini se da imam ikakvog razloga da ce pad cijena prestati i preci u nekakv rast makar ne u neko skoro vrijeme. Sto se tice atlanske po dubrovniku na svakom uglu mozes cuti cijena pada ja prodo a svi ti ljudi imaju po 200 dionica uglavnom i zbog tog mislim da ce cijena jos znacajno pasti jer kada njih 5 dode prodati oni kazu prodajem nema tu cijena ova cijena ona samo daj sto das jer su ih dobili gotovo besplatno. nije losa firma ali trenutak je los sve se skupilo. dok god na burzi prevladava pozitivni optimizam da ce nesto rasti to ce padati. pocetak rasta doci ce tek kada se vise nebude taj isti ocekivao.

ajme, kakvo lupetanje.
ja sam mislio da ti znaš nešto o poslovanju atlantske, krizi upravljanja, smanjenom opsegu poslova…
a ti se rastrkeljao o tome da svi prodaju…
dobro jutro! stvarno nismo znali da svi prodaju da nam ti nisi rekao…[angry]

hate red

Savage:

Uz dobit od 215 milja za prošlu godinu ovo se trži na P/E 13. S tim da je očito dio prihoda (vjerojatno) pojelo plaćanje za nove brodove. Za ovako brzo rastuću firmu to mi je prilično nezamislivo. Po ovome građevinci tipa ingra i IGH bi se trebali tržiti na max 20.000 odnosno 5000 kn.

P/E 13! Zamisli da dođe do 4 kao kod KORF-R-A!!!

Nemojte uspoređivati kruške i jabuke. “Moj” BZJK ima P/E 3 pa jbg. Ali ovdje je daleko veća likvidnost i zato je teško uspoređivati. Ne kažem da korf nije podcijenjen.

Pa dobro do kada ćemo ovako gledati kako se sve crveni i sve pada, jedna po meni od najboljih dionica a danas je pala preko 10% strašno. Ima li ko kakvih saznanja o izlasku iz krize u svijetu pa tako i kod nas??

da i ovo bas nasao ne uljeva bas povijerenje

[url=”http://trendsignali.com/index.php?option=com_content&task=view&id=236&Itemid=125″%5DLINK%5B/url%5D


Sprema se sranje: Pada ko kruska kao prvo prema podacima okolo na netu koje se moze lako pronaci ne cini se da imam ikakvog razloga da ce pad cijena prestati i preci u nekakv rast makar ne u neko skoro vrijeme. Sto se tice atlanske po dubrovniku na svakom uglu mozes cuti cijena pada ja prodo a svi ti ljudi imaju po 200 dionica uglavnom i zbog tog mislim da ce cijena jos znacajno pasti jer kada njih 5 dode prodati oni kazu prodajem nema tu cijena ova cijena ona samo daj sto das jer su ih dobili gotovo besplatno. nije losa firma ali trenutak je los sve se skupilo. dok god na burzi prevladava pozitivni optimizam da ce nesto rasti to ce padati. pocetak rasta doci ce tek kada se vise nebude taj isti ocekivao.

Sviđa mi se ovaj roman toka svijesti.
Ali ovo što si nam ispričao već vidimo i sami na burzi – ne prodaju dionice ATPL samo mali iz Dubrovnika , nego iz svih krajeva Hrvatske , Slovenije i šire…..
Ono što stvarno ruši dionicu je povlačenje novca iz otvorenih fondova.ATPL je vrlo likvidna dionica koju mnogi fondovi imaju i u kojoj ima je lako likvidirati poziciju.
U jednom trenutku će mirovinski fondovi zaustaviti pad.Da li će to biti na 2.000 , 1.900 ili možda još niže , ne znamo.
To je tako i mi mali tu ovog trenutka ništa ne možemo , osim paničariti i prodati kao ti , ili čekati – možda za koji dan , a možda i mjesecima – stabilizaciju i uspon.
Kladim se da će u toku godine i uspon biti jednako brz , a možda i na većim prometima.U fundamentima se stvari mijenjaju na bolje , a i svjetska će panika u jednom trenutku prestati.
a do tada treba biti bistre glave i -ako se ima čime – kupovati…..


da i ovo bas nasao ne uljeva bas povijerenje

[url=”http://trendsignali.com/index.php?option=com_content&task=view&id=236&Itemid=125″%5DLINK%5B/url%5D

ajde malo bolje pogledaj te grafove i shvati koliko su ozbiljnji. Evo PTKM je na 150 skoro po tome, ULPL ti je sutra 4400 (znači 40% više nego danas). Neznam kakva je točno to analiza ali vidim da je u svakoj “nastavljen” samo obrnuti graf od zadnjih 2 mjeseca.

da i jos jedan stvar ako malo prodes preko Yahoo finance i pogledas sto se dogada shavati se da ce daljini porast nafte se nastaviti, shvati se da ce se akcijama koje FED radi postici da dolar i dalje pada jer oni idu na to da spase gospodarstvo a ne valutu a nasa ATPL-R-A dolarima broji koliko ja znam.

mene više zabrinjava ovo.
samo kratkoročno, naravno[undecid]

hate red

New Report

Close