ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 05.05.2024. u 21:34
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
52,41
106.393
2,030
52,40
52,80
-0,38%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

https://zse.hr/userdocsimages/novosti/2TSloonOpEVR3E4663Bb6Q==.pdf

Može li tko od znalaca malo prokomentirati ovo što je nedavno postao i kolega BudFox?

https://www.investing.com/equities/atlanska-plovidb-technical

Sutra je dan D, kakve su prognoze? Strani brodari bar ovi za sad i nisu nešto oduševili, hoće li Kraljica? Moje su prognoze 50%vise prihoda u odnosu na q3 prošle godine.

Puno toga će ovisiti o tome koliko su “vidoviti” bili na početku kvartala kada su vozarine bile niske……čak i o tome koliko su “vidoviti” bili još i u q2…..zato, uzdajmo se u to da su još bolji od “vidovitog Milana”……


Puno toga će ovisiti o tome koliko su "vidoviti" bili na početku kvartala kada su vozarine bile niske……čak i o tome koliko su "vidoviti" bili još i u q2…..zato, uzdajmo se u to da su još bolji od "vidovitog Milana"……

Vidoviti su za sebe, ne boj se, pa podjelili su po 394 dionice za dobit iz 2017 i 2018. godine, što je tragikomično. Da bi opstali na marketu u doba krize morali su prodati zlatne koke (Hotel Hilton i hotel Lapad), pa samo zamisli gdje bi danas bili da to imamo u porfelju. Što bi to značilo na prihodovnoj strani?
Bogu hvala danas je zadnja sjednica Uprave u starom sastavu, nadajmo se da Bilbija neće sam sebi djeliti slične nagrade u monističkom sustavu upravljanja.
Obzirom da pola flote drže na spotu vjerujem da će rezultat biti solidan, nema spektakla.

Pa čuj budući da su preživjeli povjesno najniže vozarine bez dokapitalizacije i turbulencija, razne prodaje brodova da vrate kredita…
meni je super, prodali su ono šta su kupili da imaju za loša vremena, nisu podijelili extra dobit preko dividende pa onda tražili nazad za dokapitalizaciju.. ako to nije dobro vođena firma, onda tražite dalje :)))

https://zse.hr/UserDocsImages/financ/ATPL-fin2020-3Q-NotREV-N-HR.pdf

Prihodi u skladu s očekivanjima ali kamate ih žderu. Ukupno daleko ispod očekivanja.

Oni koji rastu zadnji rastu najviše.

izašlo je FI….očekivao sam ipak puno bolje rezultate obzirom na jak rast vozarina u prošlom kvartalu
lagano razočaranje

Dobit u 3Q 6.969.553 kn
Gotovo su anulirani gubici iz H1

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

Opa, pozitivno iznenađenje, brutala:

Sveobuhvatna dobit 3Q sa inozemnim poslovanjem 30.406.436 kn
Kad se oduzme gubitak iz H1 to je sveukupna dobit za prvih
9. mjeseci od 21.017.011kn

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

Hvala prodavacima…cca. 45 mil kn EBITDA-e u q3…ja zadovoljan izvjescem i jos vise kupnjom na 462 kn…

Rastimo zajedno...

neide mi u glavu kako je dobit tako mala???

na ignoriranju: ljudska bijeda "nabiduasku" (dno dna)

Kratkoročne obveze, skoro sve osim valjda plaća, refinancirane u dugoročne

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

Dakle, očekivani preokret u trećem kvartalu u plus a neki bulazne o lošem izvještaju…

Ljudska glupost i zlonamjernost a osobito na ovom forumu stvarno nemaju granica.

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

New Report

Close