ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 28.04.2024. u 16:12
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
44,68
40.879
915
43,70
45,00
1,35%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Tko god hoće/može još uvijek ima velike šanse ovdje postat većinki i jedini vlasnik. To je potencijal ove dionice, a kada se to dogodi a dogodit će se svakako, više ništa neće biti isto.

Sokrat: Vidiš li prijatelju ona tri čobana? Sve dok oni mogu da nadglasavaju mene i Platona i uslijed toga da donose odluke, ja u demokraciju ne vjerujem.


Tko god hoće/može još uvijek ima velike šanse ovdje postat većinki i jedini vlasnik. To je potencijal ove dionice, a kada se to dogodi a dogodit će se svakako, više ništa neće biti isto.

bezveze
nitko ovdje ne može postati većinski bez sadašnjih najvećih dioničara jer da taj xy počne kupovati dionice na burzi cijena bi u par dana porasla 300%,a ne bi skupio ni 10%…..tako da te bajke možete zaboraviti

Skupio bi 35% a ne 10 kako ti veliš.

Sokrat: Vidiš li prijatelju ona tri čobana? Sve dok oni mogu da nadglasavaju mene i Platona i uslijed toga da donose odluke, ja u demokraciju ne vjerujem.


Tko god hoće/može još uvijek ima velike šanse ovdje postat većinki i jedini vlasnik. To je potencijal ove dionice, a kada se to dogodi a dogodit će se svakako, više ništa neće biti isto.

Kasno, već je 25%+1 dionica na “sigurnom putem skrbničkih, a u tom slučaju dionica više ne zanima jake (pvenstveno institucionalne) investitore. Deja vu na slučaju INA.



Tko god hoće/može još uvijek ima velike šanse ovdje postat većinki i jedini vlasnik. To je potencijal ove dionice, a kada se to dogodi a dogodit će se svakako, više ništa neće biti isto.

Kasno, već je 25%+1 dionica na "sigurnom putem skrbničkih, a u tom slučaju dionica više ne zanima jake (pvenstveno institucionalne) investitore. Deja vu na slučaju INA.
[/quote]

Imate podlogu za ovakve paušalne izjave (25%+1) ili onako sipate iz rukava?

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.




Tko god hoće/može još uvijek ima velike šanse ovdje postat većinki i jedini vlasnik. To je potencijal ove dionice, a kada se to dogodi a dogodit će se svakako, više ništa neće biti isto.

Kasno, već je 25%+1 dionica na "sigurnom putem skrbničkih, a u tom slučaju dionica više ne zanima jake (pvenstveno institucionalne) investitore. Deja vu na slučaju INA.
[/quote]

Imate podlogu za ovakve paušalne izjave (25%+1) ili onako sipate iz rukava?
[/quote]

Naravno, pogledajte tko je novi predsjednik Upravnog odbora. Pametnom dosta, uz dodat da sam mislio minimum 25% + 1 dionica.


@makalu

Sipate iz rukava. Ako se ne varam, zadnje prijavljeni prijedeni prag od doticnog je onaj od 15%. To sto vi nesto pretpostavljate ili tumacite sami sebi je prilicno neozbiljno ovako objavljivati.

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju/prodaju predmetnih dionica.


@makalu

Sipate iz rukava. Ako se ne varam, zadnje prijavljeni prijedeni prag od doticnog je onaj od 15%. To sto vi nesto pretpostavljate ili tumacite sami sebi je prilicno neozbiljno ovako objavljivati.

Na burzi sam vise od 25 godina i opstao sam jer sam uvijek logicno razmisljao. Sto mislite da su Surkovic, Taslaman, Jerkovic & co sretni sto su maknuti iz Uprave te ih predsjednik Upravnog odbora moze nogirati kad se sjeti, bas kao i (CEO) Domjana? Mislite li da bi mu oni tu ovlast dali da nisu bili prisiljeni? Zar bi oni nekome tko ima 15% dali sve te ovlasti? CROS je godinama imao 10% pa gdje su oni bili u upravljackoj strukturi tog Drustva, nigdje naravno, bili su presretni sa jednim mjestom u NO.

@makalu
Puno je tu mogucih kombinacija tko je kome drzao ljestve. Odluke koje su donesene cine mi se u interesu dionicara, tako da je moguce da su “veci” podrzali takav prijedlog. Sve ostalo je u zoni spekulacije.

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju/prodaju predmetnih dionica.

Za vise informacija treba ici na skupstinu drustva, pa bi znali tko je sve bio za promjenu statuta. Ne mogu vjerovati da na forumu poslovnog nema ni jednog dionicara Atlantske iz Dubrovnika koji je (mozda) sudjelovao na skupstini dionicara?! U svakom slucaju mislim da je to dobra odluka za drustvo jer kap. Kulas kaze da apsolutna sva strana brodarska drustva imaju takvo monoisticko ustrojstvo upravljanja i sigurno ce se na taj nacin bolje nositi sa konkurencijom nego do sada, jer se pojednostavljuje struktura upravljanja i lakse se i brze donose strateske odluke.

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

Kad će početi kupovati brodove.
Ima odličnih prilika, npr. Panamax 2006. je ovih dana prodan za 8.5m$ a spot panamaxa iznad 18.000 $.
Ovako povoljan odnos a AP čeka!!??

I Bilbija i Kulaš su nedavno izjavili da nemaju namjeru kupovati. Očito je nekretninski projekt prioritet.

Oni koji rastu zadnji rastu najviše.

Novogradnje ne žele graditi a za polovne brodove ima novaca…

Nekretninski projekt nije nikakav prioritet. On može ići i za godinu dana a brza kupnja 3-4 polovna veća broda treba biti prioritet, dok su još povoljne cijene brodova 2004-2010.godišta.


Kad će početi kupovati brodove.
Ima odličnih prilika, npr. Panamax 2006. je ovih dana prodan za 8.5m$ a spot panamaxa iznad 18.000 $.
Ovako povoljan odnos a AP čeka!!??

I TC cca 13-14k $ … definitivno kupnja polovnog i vezat ga na TC bi bio pun pogodak 🙂

New Report

Close