ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 17.05.2024. u 22:23
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
52,20
10.753
206
52,20
52,60
-0,38%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Smotko

U redu kolega, ali stojim iza priče poviše, puno još treba čekati u ovome sektoru, sretno.Pozdrav.

Pojasnite malo to “čekati”. Ako imate brodara koji je umjereno zadužen i trži se na 0,25 NAV-a po trenutnim cijenama brodova za koje kažu da su na povjesno niskim razinama (pa je za očekivati da ne mogu još puno pasti). Šta se onda tu ima za čekati van te dionice?
Od 0,25 do 1,00 je 5 godina rasta po stopi oko 30% godišnje. Kamata u banci je ispod 4%. Brodari su i zaštita od pada tečaja kune. Čekati vani ili unutra?

Imam JDPL, ATPL nemam više ništa.

Smotko

U redu kolega, ali stojim iza priče poviše, puno još treba čekati u ovome sektoru, sretno.Pozdrav.

Kad počnu poslovati pozitivno onda je vrijeme za prodaju a ne kupnju, rast poslije toga će biti eventualno neki kikiriki.

Psi laju karavane prolaze…otprilike se tako može ova rasprava opisati[emo_smijesak]

Nikad više 2007-08 na ZSE:(

evo još malo pa dražba ovaj sa 415 komada lijepo pumpa [emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh]

volim kocku zato ulazem u turbo certifikate

Ma nema stajanja prije 350 kn, mada mislim da u ovom valu možemo i više…[emo_namigusa]

kupio na 240 prodao ispod 280.,skužio da sam pogriješio kupio ponovo iznad 300 i oped u finom plusu ovaj put neču brzat.,trend rasta je prejak trenutno i nemožeš protiv.,vidim da je mnogima žao što su prodali i misle da če pisanjem po forumu srušiti atpl.,kupnja je još uvijek prejaka a dionice na asku jednostavno nema u količinama da bi se zadovoljila potražnja i to je to.,trend je takav trenutno.,korekcija če uvijek biti al trend je trend.,

Malo me čudi da JDPL ne prati… i tu će se mnogi iznenadit kad brodovi polete…[emo_cool]

Zanimljivo je gdje je taj što sada kupuje 450 komada bio jučer kad je bilo po prosječnoj 305 kuna? Jučer mu je bilo skupo, a danas nije? A nema nikakvih vijesti niti novih činjenica. Zanimljiv razvoj situacije. Ali vidjet ćemo. Neću mu valjda morati prodavati dionice koje sam namjenio za dugoročno držanje.

Ma ljudi moji, rast je tek počeo….ne kažem da ćemo pravocrtno gore, bez zaustavljanja, ali da ćemo za par mjeseci gledat neke sasvim druge cijene – hoćemo. I mnogi će plakat za propuštenom prilikom.
JDPL je najpodcjenjeniji bez obzira na današnji naoko solidan rast.


Zanimljivo je gdje je taj što sada kupuje 450 komada bio jučer kad je bilo po prosječnoj 305 kuna? Jučer mu je bilo skupo, a danas nije? A nema nikakvih vijesti niti novih činjenica. Zanimljiv razvoj situacije. Ali vidjet ćemo. Neću mu valjda morati prodavati dionice koje sam namjenio za dugoročno držanje.

hehehe corot te koje si namjenio za dugorocno drzanje samo nemoj prodat meni molim te 🙂

znam te pusko kad si pistolj bila 🙂

@maratonac
JDPL ima jednu manu a to je da nemaju ništ slično atlant-centru..
Ovaj PBZ skrbnički očito jako dobro zna kako ide prodaja prostora jer kreditira a ako i ne kreditira mora brisat hipoteke s etaža…
A i nazanke oporavka BDI-a pomažu…

@ kibic
Neću ti prodati. Kapitalna ulaganja ne prodajem. Barem ne tako olako na dnevnoj razini. Ne brini se.
Ali ove za trejd ću ti vrlo rado prodati kad ih opet obrnem.
Ovaj sa 450 kupnje nije baš neki revan. Umjesto da se gura prema vrhu, on defanzivac. Neki sramežljiv, ne želi stršati.

New Report

Close