ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 07.05.2024. u 00:12
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
52,40
2.148
41
52,40
52,60
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

ha-ha …
zar mu je pobjeglo previše gore?
ako je,to je znak da možda nije zadovoljan količinom koju je prikupio?
nekima stvarno nikad dosta?
🙂

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Ja sam iskoristio ovaj minus i kupio još 50 komada. Dosta sam ja toga prošao sa ovom dionicom od 2008. g. ali je se nikada nisam riješio, budem kada cifra bude zadovoljavajuća

Hoće i Bilbija da iskoristi ovo s Agrokorom.
Samo, trebao je to početi puno prije a ne lupati po 470 dok su sve dionice žestoko padale.
Po 470 je bila dobra a po 407 ne valja??


Hoće i Bilbija da iskoristi ovo s Agrokorom.
Samo, trebao je to početi puno prije a ne lupati po 470 dok su sve dionice žestoko padale.
Po 470 je bila dobra a po 407 ne valja??

A tko kaze da je on lupao po 470 mozda bas suprotno

Nemojte slusati zorangutana zbog njega su neki ljudi izgubili novaca na Agrokoru provjerite sta je tamo pisao

Stvar je tome što je izgubljeno povjerenje i to treba vratiti.
Pitanje je kako.

Ispričavam se.
Htio sam napisati na temi Agrokor.
Molim prebacivanje posta.

http://zse.hr/userdocsimages/novosti/iW4EFq1pBGpC7Tf3suygCg==.pdf

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

Evo Bilbija +226 komada.. Šta ćemo sad? :-))


Promjena u top10.
Bilbija Igor -222

meni je prva stvar koja mi je pala na pamet je da je možda zadao nalog za prodaju umjesto za kupnju u brzini i/ili previdom.
a kome se to od nas nije dogodilo nekad u životu?
ako je,sve je to za ljude i ništa strašno…
ako ne griješim cilj je ipak postignut bilo namjere ili ne?
a pri rastu BPI atpl je bila danas od većih zvijezda padalica.
ne prigovaram,uletilo nešto i meni u mrežu.
mudro ili ne ?
kada vidim kako u odbijancu rastu druge čak i sa todexom povezane dionice mirno spavam i čekam.
time will tell

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Atlantska Plovidba puts panamax duo on the market

Croatian bulker owner Atlantska Plovidba is looking to sell two modern South Korean-built panamaxes.

Published in Weekly
Sources say the STX-built, 75,000-dwt Imperial and Libertas (both built 2007) are open for inspection. The Libertas is discharging at Nantong, China, while the Imperial is loading at Richards Bay in South Africa.

The vessels were reported to have been ordered for $33m each and enjoyed one year of very strong rates following delivery to the Dubrovnik-based owner. Today, they could fetch more than $12m each.

Atlantska has a fleet of 17 bulkers, with an average age of nine years, and has not been active in the sale-and-purchase (S&P) market in the past few years.

It sold the 7,400-dwt multipurpose vessel Atlant Trina (built 1995) to Bogazzi of Italy for an undisclosed price in July 2014.

In 2013, Atlantska ordered the 38,000-dwt bulkers AP Dubrava (built 2015) and AP Revelin (built 2016) at China’s Qingshan Shipyard for $21m each.

Last month, the company said it had made a net loss of HRK 68.1m ($9.67m) for 2016, compared with a HRK 233m loss in 2015.

Despite the improvement, it still described last year as a “bare fight for survival”. Staff saw a “significant drop in salaries”.

Voda nikad ne zavrije dok je gledaš.


Atlantska Plovidba puts panamax duo on the market

Croatian bulker owner Atlantska Plovidba is looking to sell two modern South Korean-built panamaxes.

Published in Weekly
Sources say the STX-built, 75,000-dwt Imperial and Libertas (both built 2007) are open for inspection. The Libertas is discharging at Nantong, China, while the Imperial is loading at Richards Bay in South Africa.

The vessels were reported to have been ordered for $33m each and enjoyed one year of very strong rates following delivery to the Dubrovnik-based owner. Today, they could fetch more than $12m each.

Atlantska has a fleet of 17 bulkers, with an average age of nine years, and has not been active in the sale-and-purchase (S&P) market in the past few years.

It sold the 7,400-dwt multipurpose vessel Atlant Trina (built 1995) to Bogazzi of Italy for an undisclosed price in July 2014.

In 2013, Atlantska ordered the 38,000-dwt bulkers AP Dubrava (built 2015) and AP Revelin (built 2016) at China’s Qingshan Shipyard for $21m each.

Last month, the company said it had made a net loss of HRK 68.1m ($9.67m) for 2016, compared with a HRK 233m loss in 2015.

Despite the improvement, it still described last year as a “bare fight for survival”. Staff saw a “significant drop in salaries”.

Da li ovo možda značiida ulaze u neke nove segmente brodarskog poslovanja?


Evo Bilbija +226 komada.. Šta ćemo sad? :-))

Njemu sve ide. I kad fula stisnut gumb dionica padne da se može vratit sa više komada.

Sokrat: Vidiš li prijatelju ona tri čobana? Sve dok oni mogu da nadglasavaju mene i Platona i uslijed toga da donose odluke, ja u demokraciju ne vjerujem.

43 000 000 usd gubitka u dvije godine,prodaja brodova,smanjenje plate a dionica raste i pohvale upravi ???….ajmo strucnjaci sa dry indexima….


Ova firma ono što zaradi u 2-3 dobre godine sprži u u 7 loših godina i tako u krug

opet će netko ostati kratkih rukava tzv veća b____a samo se svi nadate da to neće biti vi

ok bravo. a strategija? 10 god gledat cijenu bez akcije?
ili imas plan za podjelit sa nama?


43 000 000 usd gubitka u dvije godine,prodaja brodova,smanjenje plate a dionica raste i pohvale upravi ???….ajmo strucnjaci sa dry indexima….

Da se nadovežem, prodali hotele u Dubrovniku_top lokacije….prodali još štošta što su posjedovali..
Sad su samo ostali brodovi..
Ja na ATPL gledam na način, da jedan od jačih burzovnih igrača u našoj barici, nakon kupovine ATPL po niskim cijenama želi dionicu podignuti čim čim više, pogotovo sada kad su cijene vozarina u rastu…

Jednostavno je, ili se uključite pa plovite uzvodno dok ide, a kad krenu nevere prodate… 🙂

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

New Report

Close