ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 06.05.2024. u 17:03
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
52,40
2.148
41
52,40
52,60
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.



o fino i danas vozarine dolje za panamaxe 🙂 …

da, a evo i zašto

This week it was announced that domestic coal mines would be allowed to increase production on the condition of signing contracts of at least one year at mandated prices roughly 10% below market rates. Some 15 mining companies signed contracts with five major electricity providers for combined contracted volume totaling 15% of China's annual coal demand or about 500 million tons. This comes on the back of regulations announced several weeks ago mandating a temporary shuttering of a large number of emission intensive industries, including a large number of steel mills, thus limiting demand for iron ore imports into at least March. With this as a backdrop, it could be ugly for the dry bulk market for at least the first half of 2017

a evo i kako se ukidanje vladinih ograničenja ugljenokopima već odrazilo na output u studenom

Total crude coal output reached 310 million tonnes in November, down 5.1 percent year on year. The decline rate was 6.9 percentage points lower than a month earlier.

nakon 8 mjeseci smanjenja outputa na oko 270-280 mil tona mjesečno sad se količine termalnog ugljena vraćaju na staro dakle bit će oko 310-320 mil. tona. a uz 40 mil tona domaćeg ugljena mjesečno više na tržištu, što će se dogoditi s uvozom ugljena koji je iznosio dosad oko 25 mil tona mjesečno, od čega je kakvih 20 mil bilo termalnoga, što je bilo otprilike 20% ukupne mjesečne potražnje za panamaxe? dok se ne skrepa još 500 panamaxa možemo se oprostiti od vozarina iznad 5000. na sreću ATPL je zadnjim izvješćem dala naznake da joj dobro idu uštede na opexu pa će to preživjeti makar potrajalo i duže od godinu ili dvije.
[/quote]

Dragi Gorgija kao što znaš, ATPL ima mix flotu a ne samo panamaxe.. U svakom segmentu usporedbe i rashodovno i prihodovno bitno je uspješnija od benchmarka, a i definitivno se neudporedivo bolje nosila sa krizom. Bez dokapitalizacije i,bez ikakvih problema sa likvidnošću itd. Zašto, jednostavno jer bolje upravlja flotom,bolje upravlja troškovima, racionalno je postupala u dobrim vremenim i na kraju ali najvažnije svaki djelatnik gleda na tvrtku kao obitelj. Budi duboko uvjeten kada gledaš indexe da ATPL uvijek posluje bolje nego što iz toga možeš projicirati. U svakom slučaju sa oporavkom će se oporavljati puno brže i jače od sebi sličnih kompanija. Sretan Božić i 2017. svim pomorcima, djelatnicima i navijačima na forumu.

Veliki pozdrav glavnom kreativcu foruma Woodironu, My Moonu, ali ne manji Bubimiru. AJMO PROMATRAT 😀😎✌🤘🤙🖐👌👍🤚👋👋

Ne sumnjam u to da će vozarine u jednom trenutku otići u nebo, i ATPL s njima. Ali taj trenutak neće biti za dva mjeseca. Bit će onda kad se flota još malo iscijedi i kad Ameri dignu kamate preko 2%, po mojoj slobodnoj procjeni. Tad slijedi konačni potop brodara, prekid svih narudžbi te nakon toga rast utilizacije. Naravno, ceteris paribis, tj. bez promjena u ritmu demanda.
A dotad će se ovo meziti i po manje.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

jak dolar smeta bdi u i cijeni nafte.amen..rekao sam vam da ne kupujete po 3xx…to je preskupo,a zašto bilbija nije pomalo kupovao to mi nije jasno,ne treba toliko žurit..neće nikad fed dignit kamate na 3% jer je to nemoguće,to bi urušilo svjetsku ekonomiju dibidus jaro…


jak dolar smeta bdi u i cijeni nafte.amen..rekao sam vam da ne kupujete po 3xx…to je preskupo,a zašto bilbija nije pomalo kupovao to mi nije jasno,ne treba toliko žurit..neće nikad fed dignit kamate na 3% jer je to nemoguće,to bi urušilo svjetsku ekonomiju dibidus jaro…

e zašto je kupovao,, pa da si na tržištu kapitala zaradio bar dio kapitala šta je on zaradio ovih godina valjda bi ti bilo jasno 🙂

ovdje nekolicina broji flotu,dnevni bdi,ugovore,dolar,1000 linkova..i cude se rasponu cijene.
spameri utihnuli jer su dobili po dzepu..muk i tajac 🙂
ovo vam je cijena nakon rev,imovine pred 2 god. a moze vrijedit samo manje nego danas ,,nikako vise

Vidjet ćemo koliko vrijedi ako g.Bilbija pokupi sve do 400 kad mu padne na pamet.

Sto se ovo događa? Zašto vozarine ovako brutalno padaju ???

Ništa se ne događa, sve je onako kako je predviđeno ikako treba biti.

Još neko vrijeme će padati i onda u 2017. trebaju početi rasti i zadržati se na prihvatljivim razinama.
Zato nitko ne želi prodavati po ovim cijenama, a kupci nastoje malo pričekati da se netko nestrpljiv ulovi u mrežu.

Blagdansko trgovanje je počelo i to je to za ovu godinu.

Sve mi se cini da IB drzi jos jednu (besplatnu) lekciju…..

We Will Not Assimilate

Je vidim nitko nikako da proda.Oh wait.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

ja vidim, ovaj kurs ne dobar, je li “kapetan” zaspao?

Maratonac postaj Bilbijinu kupnju u zadnje vrijeme ili više ne kupuje?

Molim kolegu maratonca da nam nabaci računicu koliko je IB u minusu sa silnim dionicama atpl koje je kupio na razinama od 300-370 kn…a i ostali koji su se pozivali na dotičnog…kako zna čovjek u što ulaže, pa ako je dobro njemu onda je i nama….eto…kolko mu je dobro…a kakvo je stanje u vašim portfeljima?


Molim kolegu maratonca da nam nabaci računicu koliko je IB u minusu sa silnim dionicama atpl koje je kupio na razinama od 300-370 kn…a i ostali koji su se pozivali na dotičnog…kako zna čovjek u što ulaže, pa ako je dobro njemu onda je i nama….eto…kolko mu je dobro…a kakvo je stanje u vašim portfeljima?

IB nije u nikakvom minusu dok ne proda. Zar stvarno mislis da ce on prodavati ispod onog sto je platio? Zar stvarno mislis da ce on izlaziti tako skoro i da nece zaraditi?


Molim kolegu maratonca da nam nabaci računicu koliko je IB u minusu sa silnim dionicama atpl koje je kupio na razinama od 300-370 kn…a i ostali koji su se pozivali na dotičnog…kako zna čovjek u što ulaže, pa ako je dobro njemu onda je i nama….eto…kolko mu je dobro…a kakvo je stanje u vašim portfeljima?

Sigurno nije u minusu gledajući ukupnu količinu, uprosjeceno.

Nego, sto ga sam to ne pitas? Nego se stalno baviš glupostima. Nikad ništa smisleno i pametno od tebe. Samo gluposti.

New Report

Close