ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 07.05.2024. u 00:49
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
52,40
2.148
41
52,40
52,60
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Volio bi vidjeti uživo malog ulagača koji to skine na magmi i sa koliko novca.
Može možda sa 200-300 kuna ali sa većim iznosom 100% ne može ili može ako ima dva računa pa kupuje sam od sebe. Ha Ha. To je kolega velika igra.


Eto koliko ja vidim da je netko kupovao prije kad je bila 200 kuna sada bi već imao u relativno kratkom roku 100% kamate a to neće nigdje zaraditi.

Kolega, Atlanska je bila jako povoljna i po 1000 jer je pala sa 3700. Kakva je cijena od trenutnih 400 takvima? Lako je sada pricati da je 200kn bio dobar ulaz…



Eto koliko ja vidim da je netko kupovao prije kad je bila 200 kuna sada bi već imao u relativno kratkom roku 100% kamate a to neće nigdje zaraditi.

Kolega, Atlanska je bila jako povoljna i po 1000 jer je pala sa 3700. Kakva je cijena od trenutnih 400 takvima? Lako je sada pricati da je 200kn bio dobar ulaz…
[/quote]
Nevjerojatno kako ljudi čitaju moje komentare, nitko ne vidi da ja pišem i o oprezu, rizicima, umjerenosti i konzervatizmu. Mentalna snaga je bitna kod ulagača, da može izdržati deset godina kao ulagač npr. u Atlantsku plovidbu. Snove o brzom bogaćenju zaboravite jer neznate uopće kako ovo sve funkcionira uz najbolje programe. Problem je ovog što je kupovao na 1000 što će i prodati po 1000 jer će biti iscrpljen i ne želi više ni kamate ni dobit samo glavnicu želi nazad. To je sve psihološki rat u cilju ostvarivanja profita. Još je gore kada se proda ova dionica i ulazi u Magme ingre, diokije, petrokemije da bi se na osnovu lažnih informacija čim prije nadoknadio gubitak na kvalitenoj firmi ali “lošoj” dionici. Ako su fundamenti dobri nema straha ni kad je bila recimo 200 kuna. To je samo prilika.

[emo_namigusa]što nitko ne napiše da je BDI pao !

Bolje zaraditi malo nego izgubiti puno.

http://www.dryships.com/pages/report.asp


[emo_namigusa]što nitko ne napiše da je BDI pao !

Za ovu dionicu nije toliko važan BDI koliko BPI. A on je blago porastao.
Naravno, cape-ovi su važni kad predvode trend.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Ništa od ove kineske nove godine.konj izgleda nije u galopu 🙂

tako se prošle godine u ovo vrijeme raspravljalo hoće li sa 200 na 100 …na kraju hrabri i pametni uzeli 100% prinosa … sada opet ista priča, na kraju će hrabri i pametni opet uzeti xyz % prinosa

zašto si ne postavite jedno obično pitanje…kako bi sami postupili da niste sigurni u budućnost, biste li kupovali brodove ako ste uvjereni da će donositi gubitke, zar mislite da jedna kompanija poput ATPL ide tako bezglavo u investiciju od cca.70-80 milijuna dolara ?

ja sam uvjeren da znaju što rade i da će to donijeti dobit o kojoj neki drugi na ovoj burzi mogu samo sanjati…

Bulk carrier outlook

Dated: 28 January 2014

….
Most analysts expect market volatility to continue this year but with rates swinging between higher parameters than in 2013. Peter Sand, Chief Shipping Analyst at BIMCO, said there was now clear evidence of structural recovery in the market after five years of pain for owners, operators and investors. “The way BIMCO sees it is that the fundamental balance is now slowly starting to improve as demand is outpacing supply growth,” he told DCI.
…..

http://www.drycargomag.com/newsdetails.aspx?ref=1915&m=1&mi=41&pmi=&ms=

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.

http://www.seebiz.eu/kineski-trgovinski-visak-ponovo-poskocio-u-sijecnju/ar-81788/

Kineski trgovinski višak skočio je u siječnju na 31,9 milijarde dolara, prigušivši zabrinutost u pogledu usporavanja drugog po veličini svjetskog gospodarstva.

Dajte mi jeftino da vam prodam skupo.

Ovo sam čekao, ovaj minus je temelj za novi polet. Očekujem da će ova dionica na krilima izvješća biti na razini od 450 kn u petak na zatvaranju. Naravno da treba biti oprezan ovo je samo izračun mog tima. Fasciniram sam organizacijskom strukturom i stabilnošću kompanije u ovom nezdravom gospodarkom okruženju. Za svaku pohvalu mada je cijena dionice vrlo nisko i ne odražava njihovo stvarno financijsko stanje. Mislim da su zakazali u markentingu i prezentaciji moći kompanije na ovim prostorima. Nekako mi djeluju samozatajno i konzervativno.

Sokrat,drago mi je da si se pojavio od nikud. Vidi se da si upucen i informiran. Nastavi i dalje sa pisanjem

sokrate, ja ne bih baš tako puno očekivao od ovog izvješća. vjerojatno će prihod od vozarina biti blizu 110 mil kn tako da će pomorstvo biti oko nule, a ukupna godišnja dobit od hotela malo će pasti tako da će i ukupni godišnji rezultat grupe biti oko nule. naravno zahvaljujući prodaji broda. a za rast cijene mislim da se ipak čeka na početak rasta BDI-a. ako preko 50% pada od početka godine nije moglo zadržati dionicu ispod 400, što li će biti kad se taj pad počne anulirati.

Georgija zar bi ti kupovao pet mercedesa i još gradio kućerinu da kućnim budžetom jedva spajaš kraj sa krajem.



Svaka čast. Doduše, bilo je i logično. Nekako sam osjećao ovo ali nisam želio nagađati dok se ne pokaže točnim.[emo_palacg][emo_palacg][emo_palacg]
http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/8NZIdjoE1MdE4jmqAQgThg==.pdf

Ovo je vrhunska odluka. Jos puno bolje nego da su samo onu opciju uzeli.
Ovo su izgleda Dolphin 64 brodovi, a oni bi trebali imati dosta nizi OPEX, odnosno biti dosta profitabilni

Pitanje je i cijene po kojoj su uzeli ovo, ali vjerujem da je ovo dobro ugovoreno. Pretpostavljam da su upali u one iste slotove gdje su trebale biti one 2 opcije

Po meni ovo je izvrsno.
[/quote]
Fearnleys javlja da su upali u slotove 2016/2017
To je lose. Nisu iskoristili one slotove 3q2015 i 1q2016 koje su imali za one opcije. Tu ih je brodogradiliste malo izvozalo.

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

New Report

Close