ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 05.05.2024. u 21:43
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
52,41
106.393
2,030
52,40
52,80
-0,38%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

kolege možete pisat koliko god hoćete kontra ove dionice, ali cijena neće puno dole… ovde su dionice u koliko toliko čvrstim rukama i očekuje se jako dobro izvješće koje će to i potvrditi… tko misli da će opet moć kupovat veće količine ispod 350 kuna grdno se vara… al nikad ne reci nikad, možda se dogodi neki 3 svj. rat 🙂

Prvo mislim da je potpuno neprimjereno uspoređivati DRYS sa ATPL jer kao što znaš ovi se bave bušenjem u podmorju i prevozom suhih tereta ali i tankera…evo opis firme pa procjeni sam;

DryShips Inc. owns drybulk carriers and tankers that operate worldwide. The company, through its majority owned subsidiary, Ocean Rig, owns and operates 10 offshore ultra deepwater drilling units comprising 2 ultra deepwater semisubmersible drilling rigs and 8 ultra deepwater drillships, three of which are scheduled to be delivered to the company during 2013 and one of which is scheduled to be delivered during 2015. DryShips Inc. owns a fleet of 42 drybulk carriers comprising 12 Capesize, 28 Panamax, and 2 Supramax with a combined deadweight tonnage of approximately 4.4 million tons; and 10 tankers comprising 4 Suezmax and 6 Aframax with a combined deadweight tonnage of approximately 1.3 million tons. The company was founded in 2004 and is based in Athens, Greece.

u redu je pratiti čitav sektor ali gledati firmu po firmu nema smisla, prema tome puno je realnije pratiti vozarine i kvartalna izvješća jer dovoljno je da počnemo stvarati dobit iz poslovanja da bi ova cijena postala smiješna. ATPL je isplačivala pola ostvarene dobiti u pomorstvu kao dividendu a vjerujem da će tako i ostati. Bude li malo sreće u ugovaranju vozarina na kraju ove godine bi mogli ostvariti dobit.

Handymax Oluja se uputio prema US GULF đe su ovih dana vozarine iznad 20.000 usd,a i drugi handymax Sv.Nikola ulazi uskoro u Atlantik kroz panamski kanal.
Supramaxi,handymax/size na pacifiku,tj.dalekom istoku sad voze po 5-6.000 usd…

Proizvodnja struje u kini obara rekorde, a posebno proizvodnja struje iz termoelektrana na ugljen. To znaci puno veci uvoz ugljena, koji se prevozi uglavnom panamax-ima.
Zadnjih dana su zbog ciklona bile zatvorene glavne luke u australiji za export ugljena pa su se trosile zalihe, kad krene ponovno promet biti ce velika potraznja za prijevozom.

Evo detalja, koga zanima…
Chinese thermal coal-derived electricity production has broken through the 400 billion kilowatt hour level and set a record. Chinese power plants produced a total of 478 billion kilowatt hours of electricity in December. A breakdown of December’s electricity production by generation type has been released and shows that 401 of the 478 billion kilowatt hours was derived by thermal coal generation. This is a new record for thermal coal-derived electricity production is 42 billion kilowatt hours (12%) more than was produced from thermal coal generation in November, and 46 billion kilowatt hours (13%) more than was produced in December 2012. Overall, the ongoing increase in Chinese thermal coal-derivred electricity production remains very promising for the dry bulk market, particularly for the panamax segment of the the market, as Chinese thermal coal imports this year are poised to remain very strong.

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

ima i druga strana price ..

http://www.zerohedge.com/news/2014-01-14/baltic-dry-continues-collapse-worst-slide-financial-crisis

"Nikad čovjek ne može da kaže onoliko mudrosti koliko može da prešuti gluposti" top spameri 1 serislav 2 zorangutan 3 trial

vidi se tko je bio u pravu
pravac je nazad

beti


ima i druga strana price ..

http://www.zerohedge.com/news/2014-01-14/baltic-dry-continues-collapse-worst-slide-financial-crisis
[/quote]

Zanimljiv je članak, nema sumnje. Samo, nakon svakog potopa slijedi uspon. To se i vidi iz svih prezentiranih grafova, a i praznici za kinesku NG su još ovaj tjedan i fajrunt. Back to work.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

http://finance.yahoo.com/quotes/DSX+DRYS+EGLE+EXM+FREE+GNK+nM+OCNF+SEA+QMAR+BHO+TRMD+ESEA+TBSI+TOPT+PRGN+GDOCF.pk+dnord.co+torm.co+gogl.ol+ceco.ol+bel.ol+jin.ol/view/v1

[emo_palacd][emo_palacd][emo_palacd]

"Nikad čovjek ne može da kaže onoliko mudrosti koliko može da prešuti gluposti" top spameri 1 serislav 2 zorangutan 3 trial


http://finance.yahoo.com/quotes/DSX+DRYS+EGLE+EXM+FREE+GNK+nM+OCNF+SEA+QMAR+BHO+TRMD+ESEA+TBSI+TOPT+PRGN+GDOCF.pk+dnord.co+torm.co+gogl.ol+ceco.ol+bel.ol+jin.ol/view/v1

[emo_palacd][emo_palacd][emo_palacd]

Izgleda da se sentiment sa ZSE prenio na Američane[emo_zacudjen].Stvari obično nisu apsolutno dobre ili loše,tako je u svemu ovome bitno samo to da je definitivno u toku oporavak brodarske branše,al ne treba očekivat samo rast.Uvijek će biti padova i porastra cijene ,važno je da su porasti veći od padova ,tako dobijete up trend i samo treba biti strpljiv.Možemo mi sada mudrovat o tome i tražit razloge pada ili rasta,od Kineske nove godine do Merkura koji se poklopio sa Veneron u šestoj kućici,no brodarske dionice će kroz ovu godinu doživjeti rast vrijednosti sukladno oporavku te branše na svjetskom tržištu.

svatko prema svome radi .pisemo si za koji tjedan-mjesec

"Nikad čovjek ne može da kaže onoliko mudrosti koliko može da prešuti gluposti" top spameri 1 serislav 2 zorangutan 3 trial

je bit ce da samo brodari padaju u USA,pa cijela americka burza pada pa i brodari sa njima

http://finviz.com/map.ashx

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham


Opciju 4.green dolphina mogu deklarirati do 31.1.2014. a obavjest na ZSE može doći i nekoliko dana kasnije,zar ne?

Mene ovo pocinje brinuti.
Rok prosao, nema objave, a niti jedan broker nije prijavio ovu novogradnju.
Ne mogu vjerovati da bi ovo propustili. Mogli su to prodat jos na navozu za 15% vise novaca.
Zasto nam kidaju zivce?

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

K-PAX

Da, stvarno blesavo, ali može biti više razloga:

1. Nemaju keša za avans jer nije sjeo povrat od raskinutog ugovora, ide arbitraža.
2. Pregovaraju o prodaji te iste opcije nekom drugom.
3. Nešto treće.

U svakom slučaju, znat ćemo uskoro. Nego, da li postoji obveza da kažu: Nismo iskoristili opciju iz razloga tih i tih?

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Da li mislite da nije vrijeme za kupnju? Ja mislim da je upravo odlično vrijeme za kupnju. Svi pokazatelji ove kompanije su odlični. Kad se poprave vozarine ovo će ići na svoju pravu vrijednost, strelovito.

Ja isto mislim da je vrijeme za kupnju, ali sam ispucao pare, hehe.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

New Report

Close