ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 17.05.2024. u 05:25
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
52,40
13.781
263
52,20
52,60
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Savage
ako me sjećanje dobro služi Zagrebu je izmaknuo ugovor na 60.000 dnevno jer je kasnio sa isporukom…molim te pokaži nam gdje si to pročitao jer ovom dezinformacijom utječeš na mišljenje o prihodima AP…
cijenim raspravu za i protiv ali ne trpim da se ovdje svjesno laže…

@Leconte

mislim da je njegovom bratu blizancu izbjegao taj ugovor baš zbog kašnjenja, a Zagreb je pri preuzimanju bio i jedna od glavnih vijesti na Dnevniku (bar ako se gadno ne varam) i tad je rečeno da je svota 60.000$/daily i to na 3 godine. Sumnjam da mu je to izmaklo jer sam tad bio u atpl i pomno pratio vijesti, ali ono što jesam siguran je da su neki brodovi "zakasnili" kao što kažeš. Točna imena neznam (mislim da je i o držiću bilo riječ kad je riječ o kašnjenju), ali ova o Zagrebu mi je ostala duboko usječena valjda zato što je to bio jedini javni iskup firme o vozanirama u vremenima kad forumaši čupaju podatke s neta koliko je dnevna vozarina.

da ne bi bilo zabune, mislim da je atpl napravila odličan posao tijekom krize i znatno pomladila flotu, ali od toga ništa sve dok vozarine ne porastu bar duplo da se bude na pozitivnoj nuli.

p.s. pogle postove od cca 8.7.2008. na forumu

btw i mene ti jako smeta kad se laže. svojedobno se na atpl temu javio investitor početnik i pitao šta kupiti, na što je kormilar natrkeljao kako samo što atpl nije pod nebesa i hrpu lažnih podataka. tad je bila cca 1100. čovjeku sam se javio na pm mada, poučen iskustvom, ne volim davati savjete vezano za dionice. ako me poslušao sad je u plusu bar 30%, koliko je narasla najslabije rastuća dionica koju sam mu preporučio (a btw nisu sve bile u mom portfelju). ako je poslušao kormilara onda je u minusu bar 35%.

forum neće utjecati na cijenu dionice (bar ne kao nekad), ali će zbog takvih ljudi (ajmo reći naivaca) i takvih očajnih forumaša koji trguju na osnov emocija, a ne razuma – ti naivci popušit priču i gubiti. s druge strane tko im kriv, ali opet ne volim kad se ljude nasanjka, a da to nisu zaslužili (i ne, nisu zaslužili jer smo svi jednom bili početnici).



@Leconte

mislim da je njegovom bratu blizancu izbjegao taj ugovor baš zbog kašnjenja, a Zagreb je pri preuzimanju bio i jedna od glavnih vijesti na Dnevniku (bar ako se gadno ne varam) i tad je rečeno da je svota 60.000$/daily i to na 3 godine. Sumnjam da mu je to izmaklo jer sam tad bio u atpl i pomno pratio vijesti, ali ono što jesam siguran je da su neki brodovi "zakasnili" kao što kažeš. Točna imena neznam (mislim da je i o držiću bilo riječ kad je riječ o kašnjenju), ali ova o Zagrebu mi je ostala duboko usječena valjda zato što je to bio jedini javni iskup firme o vozanirama u vremenima kad forumaši čupaju podatke s neta koliko je dnevna vozarina.

da ne bi bilo zabune, mislim da je atpl napravila odličan posao tijekom krize i znatno pomladila flotu, ali od toga ništa sve dok vozarine ne porastu bar duplo da se bude na pozitivnoj nuli.

Zbog kašnjenja isporuke Zagreb je izgubio taj ugovor na 60000 dolara dnevno, baš tad je bdi upao u crnu rupu i brod je najprije vozio za mizeriju ( par tisuća dolara dnevno ), a jedini bolji ugovor mu je bio s kraja 2009 kad je ugovoren jednogodišnji t/c za 25000 dolara dnevno.

No ne znam zašto toliko rasprave o Zagrebu kad je još sredinom prošle godine prodan kinezima ( s isporukom na kraju ove godine ). A idući brod koji dolazi ionako neće zarađivat više od Zagreba.

never surrender

Nije stvar u brodu "Zagreb" (Savage je naveo samo kao primjer.) nego u tome da će raniji dugoročni ugovori sklopljeni po povoljnim (profitabilnim) vozarinama nakon svojeg isteka u narednom razdoblju upasti u, kako ti kažeš, "crnu rupu" čime će vjerojatno nabijati minuse ili u najboljem slučaju pozitivnu nulu.

@peromadjar

bio sam uvjeren da je Zagreb vozio za 60000. eto tako je to kad čovjek konstantno ne prati pa mu neke informacije pobjegnu. što zapravo nije ni loše. možda novi blizanci dođu u vrijeme novog booma. ispričavam se na pogrešnoj informaciji.

Bogati, ovdje svi ko u sakristiji. Red ispovijedi, red kajanja, red molitve, red čednosti… Pa onda opet ispočetka… Tema puca od iskrenosti…

"Ne brojite novac dok još sjedite za stolom."-profesionalni kockar

"čvarak", od srca 100-tka!
Dugooooo se stvarno svašta piše, o i na temu ATPL.
Čast pojedincima koji lijepo argumentirano i transparentno iznose svoje mišljenje!
Pregledamo li postove zadnjih 7 dana, tko je kolko kupio i pojedine izjave o cijeni dionice, pitam se ne bili bilo pametnije da je naovoj temi naprosto tišina?!
Kao u dane kad smo bili na 500Kn, gospodo nije Vas bilo….
Ako i nismo posjetili temu ATPL na ovom forumu 1-2-3 mj i kad ju otvorimo, vidimo iste likove, s istim komentarima i što je najčudnije-u RADNO VRIJEME?Gospodo Vi radite, bez posla ste, ili zabušavate?Smiješno istinito!Ili ste brokerčići-navlakaroši s ciljem APP(ako prođe prođe), punih usta senzacije koliko ste kupili, i u "što ste pretočili"!
… PA KOGA BRIGA?
p.s. već dugo nitko nije obradio kinesku novu godinu?! 🙂

hvali more, drž se altantske plovidbe.....


"čvarak", od srca 100-tka!
Dugooooo se stvarno svašta piše, o i na temu ATPL.
Čast pojedincima koji lijepo argumentirano i transparentno iznose svoje mišljenje!
Pregledamo li postove zadnjih 7 dana, tko je kolko kupio i pojedine izjave o cijeni dionice, pitam se ne bili bilo pametnije da je naovoj temi naprosto tišina?!
Kao u dane kad smo bili na 500Kn, gospodo nije Vas bilo….
Ako i nismo posjetili temu ATPL na ovom forumu 1-2-3 mj i kad ju otvorimo, vidimo iste likove, s istim komentarima i što je najčudnije-u RADNO VRIJEME?Gospodo Vi radite, bez posla ste, ili zabušavate?Smiješno istinito!Ili ste brokerčići-navlakaroši s ciljem APP(ako prođe prođe), punih usta senzacije koliko ste kupili, i u "što ste pretočili"!
… PA KOGA BRIGA?
p.s. već dugo nitko nije obradio kinesku novu godinu?! 🙂

ah rhino, burza je postala lokva sa puno žaba. nema se o čemu pametnom pisati, jer se i ne događa ništa pametno. dapače, ne događa se ništa. što bi mi bez poskočica miami ili doskočica kormilara? eto, pročitam(o) koji post ovdje, dočekam(o) bdi poslije 14, malo se nasmijem(o), malo se zabrinem(o) i pokušam(o) se utješiti. sve ide dolje, sve je nedobro, ništa se ne može očekivati i to ne znači da uvijek treba pametovati. dečki ponekad iznesu egzaktne i bitne podatke, no ni toga nema tako puno i često. trend je dolje i gotovo. možeš komentirati utakmicu ili ne gledati. apsurd u cijeloj priči je što jedva čekam da prođe vrijeme. upravo ono kojega bih zlatom platio kada ga više neće biti.
nego, samo onako… radi avatara… nisi li u nekom odnosu sa jubitom?

gldajući tehničku sliku BDI je na samom dnu,
mogao bi uskoro doći red i na brodare


gldajući tehničku sliku BDI je na samom dnu,
mogao bi uskoro doći red i na brodare

Ako nije problem prijatelju iz čega se vidi da je na samom dnu, imate li kakav ukaz na rečeno !!
Hvala !!

I very much love INGRA !!

Ocijen dobra, no danas se radi vlić (v) prema dole, do kuda i zašto dole ako je BDI na samom dnu i ide UP. Ah da ATPL kasni za BDI-em nekoliko dana !!
LP (molim jedinicu ) [angry]

I very much love INGRA !!

New Report

Close