ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 09.05.2024. u 23:43
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
52,96
3.813
72
52,40
53,00
0,38%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

sektor ulazi u oporavak, vozarine rastu ali ovo naše tržište prepuno je špekulanata koji su u stanju srušiti cijenu za burek, vidi se to po panici koja nastane kad krene cijen prema dole, strah burekđija za gubitkom jači je od razuma, neovisno o rastu vozarina i pozitivnim znacima od silnog straha izlaze za zaradom od 10 kn i sami sebi ruše priliku za većom zaradom, žalosno ali tako očito mora biti, kad se istresu sitni krenut će rast i kao što kaže Kormilar postat će zanimljiva kad cijena bude 1000 kn…


http://gcaptain.com/panamax-rates-rising-crop-cargoes/[/url]

Tu piše da je prosječan break even 10,500 USD za prosječan Panamax. Kako stoji ATPL s troškovima u odnosu na taj prosjek?

Da je zaista tako, atlantska bi već sad poslovala na nuli ili sa malim minusom jer su se mogli dogovoriti time charter ugovori sa vozarinom oko 10 000 kad su spot vozarine bile oko 7000. Treba uzeti u obzir i dobit hotela na kraju godine. Godišnji gubitak za 2012. je 80-ak milijuna a polugodišnji ove godine 30-ak milijuna i još su puno imovine prodali… Dakle, možeš si misliti koja je procjena točna.[emo_naivan]


sektor ulazi u oporavak, vozarine rastu ali ovo naše tržište prepuno je špekulanata koji su u stanju srušiti cijenu za burek, vidi se to po panici koja nastane kad krene cijen prema dole, strah burekđija za gubitkom jači je od razuma, neovisno o rastu vozarina i pozitivnim znacima od silnog straha izlaze za zaradom od 10 kn i sami sebi ruše priliku za većom zaradom, žalosno ali tako očito mora biti, kad se istresu sitni krenut će rast i kao što kaže Kormilar postat će zanimljiva kad cijena bude 1000 kn…

vrlo dobro, točno i žalosno opažanje. njemu još treba pribrojiti dežurne dušobrižnike, ali prodat će i oni dušu kad atpl dođe na ozbiljne razine. inače, i ja sam ponekad burek, svi mi volimo zaraditi, sbi mi zapravo samo to i volimo, ali jedno pola milijuna do milijun kn svaki dan prelijeva iz šupljeg u prazno, ali ne danas kupim, sutra prodam, nego u 10 kupim, u 14 prodam, sjedam na komp i spamam forum. c’e la vie, dok vozarine rastu i idu ka nekom povijesnom prosjeku niti na dnu niti na vrhuncu, ovo ovdje na forumu je test živaca i dobrog ukusa. ali ako nemamo živce i osjetljivi smo na estetiku, nije nam ni mjesto ovdje, zar ne 🙂

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

moji ugovorili najam panamaxa za 11000$ dnevno pa dali u subčarter japancima.

I noga u guzicu je korak naprijed

0. rujna (Bloomberg) – Nordea Bank AB, Skandinaviji najveći vjerovnik, rekao brodarstva će sljedeće godine početi oporavljati od najdublje krize na rekord kao globalna potražnja pokupi i vozarine i cijene imovine oporaviti.



@markgoto

teško da ćeš kupit u malom bolje kvartu u zagrebu m2 ispod 1600 €
a vjeruj mi ja ću dionice atlanske brstit oko 200, [emo_plazi]samo stpljenja treba

e craig , varas se, moram te demantirat( početkom tjedna kupio stan i to mali 47m2 , starost 5 god za 767 m2

pepe7


Danas na platou svi panamaxi između 12.500 i 16.000 usd dnevno,to je oko 80 % više nego prije mjesec-dva

Očekivao sam gubitak ATPL u 2013. app. 10-12 miljuna dolara, malo sam se korigirao u međuvremenu, ne vjerujem da će biti preko 40 miljuna kuna, no min. takva ili nešto veća bi morala biti i dobit u 2014. jer će panamaxi do kraja godine još potegnuti up.


spostat će zanimljiva kad cijena bude 1000 kn…

To je cijena straha kolega a strah je razarajuća emocija. Razara duhovno, mentalno, emocionalno i na kraju fizički. Na burzi je strah najprisutnija emocija i to veliki igrači jako dobro znaju, imaju reakciju na svaku kretnju i tako se formira cijena dionice, koji BDI, STRAH je glavni faktor na kojem se masno zarađuje kako kod nas tako i u svijetu. Gledam nedavno Abramovićevu ladju pa si mislim od koliko je straha ona sagrađena. Ne bi fulao kad bi rekao 99%. Kako se banke bogate, na strahu, uvjeravaju ljude da je to najsigurnije mjesto za novac, i ljudi im vjeruju iz straha ne iz pohlepe. Ostave im novac i više ga nikad ne vide. Idemo spat pa ustajanje u 6. [emo_smijesak][emo_palacg][emo_smijesak]

TKO IMA MALO DUKATA GOVORI: ŠTO DA RADIM S NJIMA, A ONAJ ŠTO IH IMA MNOGO GRMI: GOSPODARU, DAJ JOŠ!!! NA ZSE I U EU TREBA KO ZMIJA SPAVAT NA JEDNO OKO!!!

Majko moja, što sve neću pročitati:

“…To je ujedno i najatraktivnija dionica brodarskoga sektora, koja je prema nekim analizama već “odradila” svoj očekivani rast u ovoj godini. U analizi Erste grupe koja je napravljena sredinom srpnja, očekivalo se da će cijena doseći 338 kuna do srpnja iduće godine. Prošloga je tjedna dotaknula 380 kuna.”



spostat će zanimljiva kad cijena bude 1000 kn…

To je cijena straha kolega a strah je razarajuća emocija. Razara duhovno, mentalno, emocionalno i na kraju fizički. Na burzi je strah najprisutnija emocija i to veliki igrači jako dobro znaju, imaju reakciju na svaku kretnju i tako se formira cijena dionice, koji BDI, STRAH je glavni faktor na kojem se masno zarađuje kako kod nas tako i u svijetu. Gledam nedavno Abramovićevu ladju pa si mislim od koliko je straha ona sagrađena. Ne bi fulao kad bi rekao 99%. Kako se banke bogate, na strahu, uvjeravaju ljude da je to najsigurnije mjesto za novac, i ljudi im vjeruju iz straha ne iz pohlepe. Ostave im novac i više ga nikad ne vide. Idemo spat pa ustajanje u 6. [emo_smijesak][emo_palacg][emo_smijesak]
[/quote]

strah i pohlepa, kolega, da ne zaboravimo pohlepu. samo, naravno, strah je iskonskiji i žilaviji osjećaj, pogotovo kad nastupi nakon pohlepe.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


Majko moja, što sve neću pročitati:

"…To je ujedno i najatraktivnija dionica brodarskoga sektora, koja je prema nekim analizama već "odradila" svoj očekivani rast u ovoj godini. U analizi Erste grupe koja je napravljena sredinom srpnja, očekivalo se da će cijena doseći 338 kuna do srpnja iduće godine. Prošloga je tjedna dotaknula 380 kuna."

pratim već duže vremena te “atraktivne” analize erste grupe.č moram priznati da su humoristični, blago rečeno.

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !


Majko moja, što sve neću pročitati:

"…To je ujedno i najatraktivnija dionica brodarskoga sektora, koja je prema nekim analizama već "odradila" svoj očekivani rast u ovoj godini. U analizi Erste grupe koja je napravljena sredinom srpnja, očekivalo se da će cijena doseći 338 kuna do srpnja iduće godine. Prošloga je tjedna dotaknula 380 kuna."


Ako ovo nije čisti buy sugnal onda neznam što je….strong…

A BALVANA!!! :) :) :)

uvik kontra …uvik kontra..

A BALVANA!!! :) :) :)

nema trgovanja.čeka se popodne ili što li več?


nema trgovanja.čeka se popodne ili što li več?

Čekaju se niže cijene, tj. da BDI okrene u crveno [emo_namigusa]

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

New Report

Close