ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 18.05.2024. u 03:07
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
52,20
10.753
206
52,20
52,60
-0,38%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

upravo sam malo pogledao bilancu i ćini mi se da imaju preko 3 miljarde kuna casha na računu pa bi molio nekog od kolega ko se malo bolje razumije u računovodstvo da provjeri dali je toćno.

hvala

''The type of car you drive doesnt matter. The only thing that matters is the SIZE of the arm hanging out the window''


upravo sam malo pogledao bilancu i ćini mi se da imaju preko 3 miljarde kuna casha na računu pa bi molio nekog od kolega ko se malo bolje razumije u računovodstvo da provjeri dali je toćno.

hvala

Malo si pretjerao. Dodao si jednu nulu na kraj pa ti je ispalo više….

Dakle imaju blizu 300 miliona kuna na računu sa izvješćem 9 mjesec 2010.
U 9 mjesecu 2009 su imali blizu 400 miliona, a u 9 mjesecu 2008 su imali blizu 500 miliona.

Da li znades rodjace da je standard pokvario ljude...jedu govna i sanjare..

zadržana dobit im je 996.872.593
imaju love u banci a i dobit ove godine, pa sve skupa je preko 1MLRD kuna

Razmišljam da kuipm ovaj dragulj

evo krenuli lipicaneri i gurači [angry]

mi smo ipak zemlja slučaj



upravo sam malo pogledao bilancu i ćini mi se da imaju preko 3 miljarde kuna casha na računu pa bi molio nekog od kolega ko se malo bolje razumije u računovodstvo da provjeri dali je toćno.

hvala

Malo si pretjerao. Dodao si jednu nulu na kraj pa ti je ispalo više….

Dakle imaju blizu 300 miliona kuna na računu sa izvješćem 9 mjesec 2010.
U 9 mjesecu 2009 su imali blizu 400 miliona, a u 9 mjesecu 2008 su imali blizu 500 miliona.

[/quote]

Točno, ali su uložili i svoj gotovinski dio od over 100 miljuna dolara za 7 naručenih novogradnji pa je logično da se lova na banci topi, izvor Bilten. Međutim, Vlaho Lonza, po mom skromnom mišljenju, među hrvatima najbolji poznavatelj globalnog tržišta ponude i potražnje za brodskim prostorom previđa pad vozarina u 2011., dok u broju od prosinca RH izdanja Forbesa preporuka analitičara je kupnja dionica ATPL jer će vozarine rasti.
Vjerujem da će rezultati poslovanja i neto dobit ATPL i ovu i narednu godinu biti solidno u plusu, uz veliku zaračunatu amortizaciju, pa nema razloga za paniku, budući je firma na zdravim temeljima.

kad vozarine počnu rast, ode i Atpl gore. To znaju i ovi na asku, zato nitko neće ni prodati. Kad počne rast, samo će se izmicati.

prodaja dugo vremena nije bio ovako strpljiva. da li svi čekaju da ina oslobodi šušku ili tome doprinosi još koji faktor?

livin' from hand to poor mouth you an' me an' my secret south

ja sam isto uvjerenja da će pasti vozarine ali svejedno nema bolje dionice od ove, vidjet ćemo na kraju ko će se smijati, ne prodajem ali čekam da još padne za jeftiniji dokup


Međutim, Vlaho Lonza, po mom skromnom mišljenju, među hrvatima najbolji poznavatelj globalnog tržišta ponude i potražnje za brodskim prostorom previđa pad vozarina u 2011., dok u broju od prosinca RH izdanja Forbesa preporuka analitičara je kupnja dionica ATPL jer će vozarine rasti.
Vjerujem da će rezultati poslovanja i neto dobit ATPL i ovu i narednu godinu biti solidno u plusu, uz veliku zaračunatu amortizaciju, pa nema razloga za paniku, budući je firma na zdravim temeljima.

mislim da lonza ne predviđa pad nego kaže da će cijene i dalje biti pod pritiskom još 2 godine. tako da to što kaže forbes nije u proturječju, vjerojatno će sljedeće godine cijene zaista biti više nego sada, ali ne bitno. recimo panamaxi ne 30k+.

Baltic Exchange Dry Index TM 2076 (DOWN 19)
Baltic Exchange Capesize Index TM 2663 (DOWN 31)
Baltic Exchange Panamax Index TM 2323 (DOWN 34)
Baltic Exchange Supramax Index TM 1677 (UP 7)
Baltic Exchange Handysize Index TM 834 (UP 4)

Evo lova sa IGH prebačena u ATPL [thumbsup]

New Report

Close