ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 30.05.2024. u 05:24
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
52,80
15.206
288
52,80
53,00
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


hm.. ne znam zašto, al na vedric-evom postu nemam opciju ‘citiraj’.. kako si uspio zaštitit svoja autorska prava?

Njegov post je bio vidljiv samo prijateljima, pa tako i tebi, a u tom trenutku je još bio na moderiranju, pa dok ga gazda ne pusti svima ne možeš ga ni ti citirat.

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

Čini mi se da cijena velikim djelom ovisi i o predstojećoj prodaji državnih udjela.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Nema šanse da prodaja državnih udjela ne utiče na cijenu,ali u ovoj priči nedostaje vremenski okvir,a to je bitan podatak.Zna li itko ima li država kakve rokove za prodaju udjela ili ne?


Nema šanse da prodaja državnih udjela ne utiče na cijenu,ali u ovoj priči nedostaje vremenski okvir,a to je bitan podatak.Zna li itko ima li država kakve rokove za prodaju udjela ili ne?

To znaju oni koji su dradžbu već odradili prije mjesec dana !
Tu su pojedinci naveliko kokodakali kako je državni udio u ATPL prodan i kako je dradžba gotova stvar, samo da to nije provedeno u SKDD pa da se ne vidi u TOP 10. Pa čak i nakon što sam počeo objavljivati promjene u TOP 10 na poziciji 1. su nastavili pričati kako se to prodaje preostala sića koja nije prodana na dradžbi.

Moj ti je odgovor – bit će kad bude. Nadam se da će to biti gotovo do kraja godine.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Pa malo sam brojio i HFP je od 17.08. otpustio cca 4000 dionica što čini otprilike 20% ukupnog prometa na ATPL u tom periodu.U svakome slučaju to je priličan postotak,al da li je i odlučujući faktor u formiranju cijene na tržištu?Isto tako činjenica je da je u periodu najveće prodaje HFP-a cijena bila na oko 800-810kn.Iz ovoga mogu samo zaključit da HFP utiče trenutno na cijenu (u slučaju da prodaje),ali ne određuje trend.Sve u svemu u predstojećem periodu mogla bi se pružiti još koja prilika za povoljan dokup.

samo strpljenja i sve će se isplatiti,ja sam nedavno posudio 60000kn prijatelju,da nisam bez pardona bi još dokupio atpl,al šta ćeš nije u šoldima sve,vidili ste ptkm kako su je spustili ispod 110kn,pa je naglo digli na 15x,xx pomalo doći će i naših 5 minuta,proteklih mjeseci vidjeli smo veće transakcije atpl po cijeni od 1090,00 pa niže ,i moja je pretpostavka da se netko sada mora još ukrcat kako bi smanjio ulaz ,al ponavljam naoružajte se strpljenjemdragi moji budite mi pozdravljeni


samo strpljenja i sve će se isplatiti,ja sam nedavno posudio 60000kn prijatelju,da nisam bez pardona bi još dokupio atpl,al šta ćeš nije u šoldima sve,vidili ste ptkm kako su je spustili ispod 110kn,pa je naglo digli na 15x,xx pomalo doći će i naših 5 minuta,proteklih mjeseci vidjeli smo veće transakcije atpl po cijeni od 1090,00 pa niže ,i moja je pretpostavka da se netko sada mora još ukrcat kako bi smanjio ulaz ,al ponavljam naoružajte se strpljenjemdragi moji budite mi pozdravljeni

srpljenje mi je pri kraju……..htio bih postati Vas prijatelj pa Vas molim kad Vam ovaj Vas prijatelj vrati 60000 kn javite mi se glede dogovora
unaprijed hvala
pofuk

haha,evo 100 tka od mene majstore,budi mi pozdravljen

Jel ima negdje projekcija dobiti za 3. kvartal, neka izjava uprave ili slicno?

Ako bude na razini 2. kvartala… [thumbsup]

Baltic Exchange Dry Index TM 2628 (DOWN 48)
Baltic Exchange Capesize Index TM 3389 (DOWN 92)
Baltic Exchange Panamax Index TM 2902 (DOWN 26)
Baltic Exchange Supramax Index TM 1987 (DOWN 25)
Baltic Exchange Handysize Index TM 1082 (DOWN 3)

smootko, može li link za ove podatke koje si objavio?
Hvala

"Shipping study: 75% of respondents expect charter rates to decline further in the next 12 months"

http://www.hellenicshippingnews.com/index.php?option=com_content&task=view&id=121429&Itemid=31

zvuči bearish, ali ako gledamo malo dalje ima jedna zanimljiva rečenica.

"They do not expect the market to recover to pre-crisis levels before mid-2011, and bulkers will not recover before late 2012. … The respondents expect MPVs to recover from the crisis the fastest and get back to pre-crisis levels (of late 2008) as early as mid-2011. Charter rates for containers and tankers, they say, may not do so until 2012, bulkers not before late 2012."

dakle govore o povratku na razinu prije krize za dvije godine. to dosad nitko nije spominjao, bio je kako mi se čini prešutni konsenzus da se takve vozarine više nikad neće ponoviti.

da ne zaboravimo, u 12 mjeseci prije krize ATPL je po dionici zaradila oko 570 kuna. s manjom flotom nego što će biti 2012.

New Report

Close