ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 16.05.2024. u 18:36
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
52,40
13.781
263
52,20
52,60
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

ATPL i BPI
godinu dana

Stignemo mi to brzo. Osjeti se, u zraku…..


Stignemo mi to brzo. Osjeti se, u zraku…..

je al prema dole [undecid]

mi smo ipak zemlja slučaj

BDI ned 10 pkt.
Baltic Exchange Dry Index 2981 DOWN 10
BCI Baltic Exchange Capesize Index 3377 DOWN 52
BPI Baltic Exchange Panamax Index 3736 UP 28
BSI Baltic Exchange Supramax Index 2435 UP 26

BHSI Baltic Exchange Handysize Index 1349 DOWN 11

Baltic Exchange Dry Index 2981 DOWN 10
BCI Baltic Exchange Capesize Index 3377 DOWN 52
BPI Baltic Exchange Panamax Index 3736 UP 28
BSI Baltic Exchange Supramax Index 2435 UP 26
BHSI Baltic Exchange Handysize Index 1349 DOWN 11

Krepat ma ne molat

Do podne je još izgledalo dobro, ali eto nađe se uvijek netko kome je došla voda do grla pa se pošteno isprosipao. Nije svako zlo za zlo, makar za one koji kupuju.

Nemogu virovati da ovako nisko možemo zaroniti danas kad se sva ekonomija oporavila u svitu, kad brodovi voze u plusu, kad strani brodari rastu…Bili smo na 1300 kad je bila katastrofa od svega…
Ili se možda radovati i dokupiti, imam HT prodati…


Nemogu virovati da ovako nisko možemo zaroniti danas kad se sva ekonomija oporavila u svitu, kad brodovi voze u plusu, kad strani brodari rastu…Bili smo na 1300 kad je bila katastrofa od svega…
Ili se možda radovati i dokupiti, imam HT prodati…

Burza je nepredvidljiva, no nakon objave FI 1Q 15.travnja bit ćemo pametniji, premda ne očekujem čuda zbog avio i hotelskog sektora, 2Q i posebno 3Q bit će bolji. Ako usporedim kretanje dionice jednog jakog brodara tipa NM u zadnja 52 tjedna ATPL bi trebala biti na 1500, no sva je pažnja investitora na ZSE trenutačno na HT (i par dana na pivovari). Bit će interesantno vidjeti gdje će završiti lova od dividende HT. Pravo je pitanje tko i iz kojih razloga prodaje na ovim razinama? Iskreno, ovo danas nisam očekivao ali čekati ću koliko treba da dosegne prave vrijednosti. Ujedno, "ovo mi je škola", jer se pokazalo da na ZSE nema mjesta (ni streljiva) za dvije zvijezde, a HT je večeg volumena i jačeg sjaja. Pogled na stanje burze od 4.siječnja sve definira, pa čestitam svima što su početkom godine kupovali HT, imali su i zašto.

ATPL je prikolica koju brutalni kapital vuče sa sobom…… a u nju će se ukrcati
ELITA … iz PRIVATE FONDOVA….. kako bi nadoknadila izgubljenu vrijednost izlaskom iz HT-a….

ALI, analitičari iz tih fondova su ujedno – manageri iz velikih majčinskih fondova . Imaju
male kantice za vodu… pitanje je sad..kojom će brzinom malim kanticama za vodu pretočiti vodu iz iz velikog bazena u svoj lijepi i moderni bazenčić…….. ?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Nema više drukera koji su navlačili ovdje u proteklih šest mjeseci. To je pozitivno za dionicu, možda čak i bude značajnijeg rasta.

Evo malo brodari u americi:

http://finance.yahoo.com/q/cq?s=DRYS,DSX,EGLE,ESEA,EXM,GNK,NM,TBSI&d=e

………..nakon pregleda Vašeg linka…gosp. Antiša, zar niste i Vi uvjereni kako je cijela
tematika oko HT- a …dobar marketinški trik … a poslije kud koji- kad se cijena vrati na
IPO razine…

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

http://www.thestreet.com/story/10713263/1/iron-ore-sea-change-to-hit-dry-bulk.html

Link na odlican clanak o brodarima i vozarinama. Objasnjava i zasto su veci "capovi" trenutno jeftiniji od manjih "panamaksica".

http://finance.yahoo.com/q/is?s=dsx&annual

Godisnji izvjestaj od Diane.

New Report

Close