ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 05.05.2024. u 21:26
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
52,41
106.393
2,030
52,40
52,80
-0,38%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Da mi je znati (nisam brojao) koja je to preporuka po redu od strane Erste Bank?!

——————————————————————————————————————
11. lipanj 2012.| Tin Bašić

Preporuka za dionice Atlantske plovidbe – držati

Erste je izmijenio prijašnju preporuku za kupnju dionice i zato što Atlanskoj plovidbi 2013. istječe nekoliko unosnih ugovora

Analitičari Erste banke izmijenili su preporuku za dionice Atlantske plovidbe, i to za dvije razine. Investitorima su preporučili "držati" dionice domaćeg brodara, a dosad su smatrali da bi te dionice trebalo kupovati. U idućih godinu dana, kažu u Ersteu, cijena najlikvidnije "brodarske" dionice trebala bi iznositi 293 kune. Sada iznosi 260 kuna. Preporuka "kupiti" odnosi se, inače, na predviđanje da će ciljana cijena biti barem 20 posto veća u odnosu na trenutnu cijenu na burzi. No budući da analitičari predviđaju kako će cijena dionice Atlantske plovidbe rasti "samo" 12,6 posto, investitorima se sugerira da ne prodaju ovu dionicu već da čuvaju one koje imaju. "Ciljana cijena derivirana je jednakim ponderiranjem cijena proizašle DCF metodom od 304 kune i cijene proizašle iz usporedbe sa sličnim kompanijama od 281 kune, što nam daje ciljanu cijenu od 293 kune. S obzirom na to da je potencijal rasta cijene na tržištu kapitala oko deset posto, smanjili smo spreporuku na – držati", napisao je u analizi Davor Špoljar.

Loše strane

Slabija očekivanja budućeg kretanja dionice temelje se na predviđanjima poslovanja kompanije. Iako će profitabilnost kompanije ove godine biti bolja, godine koje slijede ne odašilju optimistične signale, smatra Špoljar. "Povećali smo procjene dobiti za ovu godinu, no to je prvenstveno temeljeno na prodaji broda Petka. No u 2013. istječe nekoliko unosnih ugovora pa će kompanija biti prisiljena koristiti ‘spot’ tržišta. Stoga, procjene su za iduću i 2014. godinu smanjene, što je znatno pritisnulo vrijednost dionice iz DCF modela", objašnjava Špoljar. Isto tako, nastavlja Špoljar, vrijednost flote, koja je u posljednjem izvještaju Erstea bila glavni okidač za kupnju dionica, znatno je pala, a glavnu materijalnu razliku čine novi brodovi.

http://www.poslovni.hr/vijesti/preporuka-za-dionice-atlantske-plovidbe–drzati-206913.aspx

11. lipanj 2012.| Tin Bašić

Preporuka za dionice Atlantske plovidbe – držati [lol] [lol] [lol]

jos malo i stize analiza "prodati" [rolleyes]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Evo samo za tebe:

[smiley]

hvala,

samo što se tumačenje teksta može razlikovati, zar ne? tkako vidiš iz predhodonog posta, cijene vozarina ostaju na rekordno niskim razinama i za 2014. ako je suditi po postu od PerJesusa, gdje navodi cijene Diana Shipp. te se može predpostaviti da će se ovaj trend zadržati i dalje.

U tvojem linku piše da se ublažuje pritisak na ponudu novogradnji te da će tržište morati absorbirati veliki broj novogradnji. Što misliš, kako će se to odraziti na cijenu vozarina, a samim time i poslovanje brodara ?

Jednostavno, konjuktura nam se još ne smiješi, barem dok svjetski moćnici ne srede financije, brodari će se morati snalaziti kako god znaju, ostaje pitanje tko će biti brži, bolji u tome…

vratili smo se na cijenu iz 2004. ako nas ovi novi fondofski stručnjaci odluče još malo spoustiti bilo bi idealno za ponovni povijesni ulaz na najnižim granama, naravno za to treba imati love, a koji pravi dioničar sada nije u kešu ? barem 80% koja je negdje lijepo oročena. bit će zanimljivo ovdje. ne bojte se ovih na asku, to su očajnici, nemaju više koga uloviti, na kraju krajeva zašto recimo ne bismo ovom dionicom trgovali po stotinjak kuna ionako je sve virtualno, kaj ne?

Keš je u kasici, čeka crobex na 2000

Malo gledam te sve brodare vani i kod nas, i čini mi se da je valuacija daleko ispod realne razine. Ne vidim neki veliki problem u brodarskom biznisu da bi valuacije trebale biti na 0,1 BV ili nešto slično. Koliko ja znam, brodove i nije tako teško prodati, i ta ”likvidnost” bi se trebala više respektirati. Čine mi se da ni pohlepni grčki brodari neće propasti, iako su im kreditna zaduženja ogromna, a kamoli naši. Pogotovo mi se pozicija Atlantske čini ok, jest da imaju dosta kredita, ali isto tako i snažnu cash poziciju. I nisu pohlepni ko Grci koji ne žele prodavati brodove, Atlantska uredno prodaje stare brodove i smanjuje zaduženje. Baš bi volio vidjeti stečaj Dryshipsa, što bi se dogodilo sa tom flotom. Zaista mi nije jasno zašto ne prodaju par brodova i smanje kredite. Ako mi netko može to objasniti, bio bih mu zahvalan.

Bankari im popustaju i vec su zakasnili. Ako ovako potraje, dug ce biti sve veći i veći, a onda slijede rasprodaje.

http://seekingalpha.com/article/646011-the-only-way-dryships-can-survive?source=email_rt_article_readmore&ifp=0


Malo gledam te sve brodare vani i kod nas, i čini mi se da je valuacija daleko ispod realne razine. Ne vidim neki veliki problem u brodarskom biznisu da bi valuacije trebale biti na 0,1 BV ili nešto slično. Koliko ja znam, brodove i nije tako teško prodati, i ta ”likvidnost” bi se trebala više respektirati. Čine mi se da ni pohlepni grčki brodari neće propasti, iako su im kreditna zaduženja ogromna, a kamoli naši. Pogotovo mi se pozicija Atlantske čini ok, jest da imaju dosta kredita, ali isto tako i snažnu cash poziciju. I nisu pohlepni ko Grci koji ne žele prodavati brodove, Atlantska uredno prodaje stare brodove i smanjuje zaduženje. Baš bi volio vidjeti stečaj Dryshipsa, što bi se dogodilo sa tom flotom. Zaista mi nije jasno zašto ne prodaju par brodova i smanje kredite. Ako mi netko može to objasniti, bio bih mu zahvalan.

Čekaju da potonu kao i grčka ekonomija [wink]

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.

Bulkindeksen Baltic Dry er opp 1,0 prosent til 894 poeng tirsdag. Capesize-segmentet er imidlertid ned 2,2 prosent.

* Capesize 4.135 dollar (- 2,2 prosent)
* Panamax 7.750 dollar (+ 3,3 prosent)
* Handysize 9.080 dollar (+ 1,1 prosent)
* Supramax: 10.461 dollar (+ 0,6 prosent)

Panamaxi skok od skoro 7% u dva dana.

Zahvatio ovu dionicu nekadašnji "Ingra sindrom"! Krati se i namjerno i prisilno! Plaća se ceh strahu i nelikvidnosti! “Piju” Vam “krv” na slamku!


Malo gledam te sve brodare vani i kod nas, i čini mi se da je valuacija daleko ispod realne razine. Ne vidim neki veliki problem u brodarskom biznisu da bi valuacije trebale biti na 0,1 BV ili nešto slično. Koliko ja znam, brodove i nije tako teško prodati, i ta ”likvidnost” bi se trebala više respektirati. Čine mi se da ni pohlepni grčki brodari neće propasti, iako su im kreditna zaduženja ogromna, a kamoli naši. Pogotovo mi se pozicija Atlantske čini ok, jest da imaju dosta kredita, ali isto tako i snažnu cash poziciju. I nisu pohlepni ko Grci koji ne žele prodavati brodove, Atlantska uredno prodaje stare brodove i smanjuje zaduženje. Baš bi volio vidjeti stečaj Dryshipsa, što bi se dogodilo sa tom flotom. Zaista mi nije jasno zašto ne prodaju par brodova i smanje kredite. Ako mi netko može to objasniti, bio bih mu zahvalan.

FMR LLC 23,397,688 9.08 81,423,954 Mar 31, 2012
Guggenheim Capital, LLC 6,516,025 2.53 22,675,767 Mar 31, 2012
DEUTSCHE BANK AKTIENGESELLSCHAFT 33,124,001 12.86 115,271,523 Mar 31, 2012
Chilton Investment Company, LLC 3,518,244 1.37 12,243,489 Mar 31, 2012
Futuris Asset Management AB 3,000,000 1.16 10,440,000 Mar 31, 2012
CAISSE DE DEPOT ET PLACEMENT DU QUEBEC 3,000,000 1.16 10,440,000 Mar 31, 2012
Norges Bank Investment Management 2,904,768 1.13 5,809,536 Dec 31, 2011
MORGAN STANLEY 2,868,867 1.11 9,983,657 Mar 31, 2012
Key Group Holdings (Cayman), Ltd. 2,686,774 1.04 9,349,973 Mar 31, 2012
RENAISSANCE TECHNOLOGIES, LLC 1,826,600 0.71 6,356,568 Mar 31, 2012
po mom je ovo snaga Drysa

Znači, najprije ih je trebalo na 400 KUPOVATI, a sad kupljene DRŽATI……..da bi se na kraju vidjelo
što će biti 2014…. pa , jesu li ti analitičari – NORMALNI ?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


Znači, najprije ih je trebalo na 400 KUPOVATI, a sad kupljene DRŽATI……..da bi se na kraju vidjelo
što će biti 2014…. pa , jesu li ti analitičari – NORMALNI ?

na 400 su vam prodavali pa je savjet bio-kupiti
sad kad su vam to uvaljali, savjetuju vam da držite dionice ATPL dok ne potone do dna
na 100-200 kn savjetovat će da prodate sav ATPL jer će ga oni kupovati

moje pisanje nije poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

DryShips smanjili rejting na "underperform".

http://finance.yahoo.com/news/dryships-downgraded-underperform-163025245.html

New Report

Close