ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.05.2024. u 13:00
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
52,20
10.753
206
52,20
52,60
-0,38%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Hvala.
Nevjerojatno, ali istinito. Za ovu vijest si od nekoga dobio jedinicu…


ČUJTE I POČUJTE, NARODE OD BURZE:
Ameri su micali sat, pa iduća 2 tjedna počinju u 14:30, dok se i mi ne maknemo. Eto, pa kome znači kome ne. :):

hvala…100tka od mene

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

BDI bi danas opet vrlo vjerovatno trebao snažno gore…….no što se cijene dionice tiče to naravno nema nikakve veze barem za sada ali ja sam nekako uvjerenja da se ovaj rast vrlo skoro više neče moči ignorirati i zato sam miran i zadovoljan……


Trojka predvodi panamaxe:

53.000 USD
47.000 USD
40.500 + bonus 800.000 USD

Inače, grafički prikaz kretanja vozarina za BSI koji je na najvišoj razini u zadnjih godinu i pol dana (tj. otkako je u 4Q 2009 došlo do velikog pada).

—————————————————–
Minmetals was behind the fixture of the 93,000-dwt Peppino Bottiglieri (built 2009) from North Europe to the US and China at $53,000 a day.

Noble has a similar front haul with the 73,600-dwt Hai Huang Xing (built 2005) at $47,000.

Cargill spent $40,500 a day plus a bonus of $800,000 on the 76,800-dwt Anastasia C (built 2004) from Brazil to the Far East.

Sve je ovo divno, krasno, no dok u prvih pola sata trgovine na ZSE promet HT čini 2/3 prometa nema nam mrdanja. Činjenica je da ova dionica (ATPL) trenutačno ne interesira institucionalone investitore i to je razlog mrtve točke, vjerujem da će se to promjentiti nakon isplate dividende HT, no nisam siguran. Institucionalni investitori odabrali su taktiku, bolje vrabac u ruci nego golub na grani, hoću reći radje će uzeti sigurnih 20% nego riskirati za 40%, razumljivo ponašanje nakon potopa iz 1Q lani. Sigunost je na cijeni.
Kinezi dohodu, možda bude neke mlake reakcije, mislim na kupnji prvenstveno.

Netko dvaput pokupio bid, 50+100 komada, valjda je gotov pa da i atpl krene up.

ma no comment

mi smo ipak zemlja slučaj

nema prometa, nema ni rasta…..ovakvu dionicu mogu 100 godina držati na ovim razinama dok su prometi mali……


Hvala.
Nevjerojatno, ali istinito. Za ovu vijest si od nekoga dobio jedinicu…

Ni meni nikad nisu jasni ti frikovi.. al vjerovatno su im ocjene, po zakonu prirodne selekcije, korelirane sa uspjehom na burzi. Tako da je sasvim moguće i da im je to jedina preostala aktivnost vezana za burzu.
U tom slučaju mogu razumjeti i zašto im je irelavantno manje-više sve što se piše, pa daju jedinice.. I krug se zatvara!

Eto, izgleda da su mi ipak jasni ti frikovi.. :):


Netko dvaput pokupio bid, 50+100 komada, valjda je gotov pa da i atpl krene up.

Opet 100……….

Za potjerat ovog mastodonta gore, bit ce potrebni desetci milijuna kuna, tako mi se cini, jer ocito da prodaja ceka u zasjedi…vreba.

No pain no Game

bdi će i danas pristojno porasti u svim komponentama najviše kejp, pa panamaks [thumbsup]

al da štopaju štopaju [undecid]

It was a thrill to play against Drazen. Every time we competed, he competed with an aggressive attitude - Michael Jordan


bdi će i danas pristojno porasti u svim komponentama najviše kejp, pa panamaks [thumbsup]

al da štopaju štopaju [undecid]

A kad se rast prestane(nadam se ne tako skoro),evo bombastičnih izjava novinara i tzv.analitičara kako brodari padaju zbog bdi-ja itd…a kad rastemo i 1% opisuju kao uzlet…generalna katastrofa počevši od mirovinske bande(oni ionako samo kupuju Šukerove obveznice)…

Nikad više 2007-08 na ZSE:(

New Report

Close