ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 17.05.2024. u 04:14
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
52,40
13.781
263
52,20
52,60
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


[lol]

Malo si pretjerao kolega u svim smjerovima, ali tko riskira profitira. Srećom danas je zelenjava pa nema našeg mentora i dobrog anđela gosp. Techmana, ali ako ovo tvoje pročita mogao bi završiti u kut na kuruzi, pogotovo jer mu je Ledo u blokadi. Da sam ga onomad slušao sad ne bi znao što imam.
[huh]
[/quote]

Iznio sam svoj stav složio se ti s njim ili ne….
Ne znam zašto uopće spominješ poštovanog Techmana, jer moj komentar nema veze s njime… [shocked]
Za kut i kuruzu na ovom forumu zadužen je moderator, koliko god Ti imao pravo na svoj komentar….

Činjenica je sljedeća: kad je ATPL "ronila" na ~500~600 kn, bogami baš nisam vidio postove mnogih ovdje koji "svakodnevno pišu….uključivši i tebe!

Citiram Te:pa nema našeg mentora i dobrog anđela gosp. Techmana !!!
Isuse zar Ti donosiš procjenu stanja na temelju pisanja jedne osobe na forumu, koliko god to bio i poštovani kolega Tech!? Sve si rekao o sebi….

Knjigu u ruke i počni se družiti s tehničkom analizom, to je pametnije….pogledaj Bolinger, MACD, CCI,RSI, Stohastic i ostale parametre u zadnja 3 mj, volumene i malko stanje Kine, pa se onda uključi u raspravu ali s vlastitim znanjem i mišljenjem….

Jer… ako ovdje isključivo donosiš mišljenje na temelju pisanja forumaša (uključivši i moje) onda si neozbiljan…i mislim da imaš ozbiljan problem!

Znaš onaj "ATH" od ATPL 3897, e vidiš to sam bio ja!Niko od nas na ovom forumu nije lošiji ili bolji, nego stavi mišljenje/stav i obrani ga!
Ja ATPL, nisam rasprodavao (čitaj prostituirao) i kada sam bio i -60%, a dokup uvijek….

hvali more, drž se altantske plovidbe.....

Baltic Exchange Dry Index 2597 DOWN 49
BCI Baltic Exchange Capesize Index 3762 DOWN 147
BPI Baltic Exchange Panamax Index 2733 DOWN 24
BSI Baltic Exchange Supramax Index 1869 UP 49
BHSI Baltic Exchange Handysize Index 968 DOWN 4

Bogat si tek kad imaš nešto što nikad ne bi mogao kupiti novcem! (Brooks)

Za sada je cijena od 1160 kn nedostižna. Nikako da se cijena probije do 1160 kn.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

vrijedno ATPL Svijetom razvozi dok neki na ovoj našoj burzi lipare, po dionicu dvije, e to me smeta, žalosti i ljuti, jer ATPL gledaju samo kao klik mišem do profita a ne kao dugoročno ulaganje:

evo malko zapiknite nos pa se zamislite…..

1)m/b Mokošica (XCoaster Vessel) Grčka
Podaci o teretu:
Vrsta tereta Količina Mjera
Feed products 1500.00 MT

2)m/b Oluja (Bulk Carrier) Sicilija
Vrsta tereta Količina
COILS -5732.98 MT

Scrap 41302.86 MT

3)m/b Atlant Frauke (Heavy Lift) Angola
4)m/b Imperial (Bulk Carrier) Venezuela
5)m/b Orsula (Bulk Carrier) Urugvaj
6)m/b Gundulić (Bulk Carrier) Aljaska

7)m/b Zagreb (Gearless Double Hull Bulker) Australija
Podaci o teretu:
Vrsta tereta Količina Mjera
Coal 69029.00 MT

8)m/b AP Drzic (Handymax Bulk Carrier)
Podaci o teretu:

Vrsta tereta Količina Mjera
Šećer 42152.30 MT

9)m/b Atlant Regine (Heavy Lift) Hong Kong
10)m/b Petka (Bulk Carrier) Hong Kong

11)m/b Libertas (Bulk Carrier) Daejon(Kina)
Podaci o teretu:

Vrsta tereta Količina Mjera
Coal 71819.00 MT

12)m/b Getaldić (Bulk Carrier) Sjeverni Pacifik
Podaci o teretu:

Vrsta tereta Količina Mjera
Soya beans -3.60 MT
Soda ash 43359.00 MT

13)m/b Sveti Nikola I (Bulk Carrier) ide po teret….(a nije vata ni čarape [lol] )

14)m/b City of Dubrovnik (Bulk Carrier) (ugljen za roštilj kinezima….)
Podaci o teretu:

Vrsta tereta Količina Mjera
Coal 72822.00 MT
…ne nisu vikleri za kosu nego ugljen braćo i sestre, to je ono crno kaj mali žuti trebaju svakim danom sve više i više….dok mi ovdje sami rušimo cijenu zajedno sa fond menađerčićima u sintetičkim odjelcima prošaranim flekama od bureka…..
[bye]

hvali more, drž se altantske plovidbe.....

Kupnje:
Cijena Količina
1.155,00 96
1.154,26 200
1.154,25 150
1.150,00 25
1.149,00 50
1.146,13 12
1.146,12 50
1.146,02 15
1.146,00 15
1.145,00 17
_____________

!!! 630 kom !!! a cijena +/- 10 Kn !?!?!?!?!?!

Jadno!Smiješno!Bez poštovanja!?Jal hrvatski svagdašnji!
Zašto bi raslo kad može stajati ili padati!?

[undecid]

hvali more, drž se altantske plovidbe.....

evo današnjeg US premarketa

DSX (Diana Shipping) Pre-market: 14.25 +0.15 (1.06%)
DRYS Pre-market: 7.44 +0.22 (+3.05%)
Peargon Shipping Pre-market: 4.49 +0.07 (+1.58%)
Genco Shipping Pre-market: 21.70 +0.49 (+2.31%)

itd…
gotovo svi su u zelenom

I noga u guzicu je korak naprijed

Bold Dry Bulk Call Could Mean Strength for Coal Stocks
9/30/09

Coal stocks sold off with the market on Wednesday, but a bullish shipping call could translate into future gains.

Coal stocks are selling of today as oil and the benchmark indexes turn south, but yesterday’s call by a dry bulk shipping executive suggests gains could be on the way. Kong Fanhua, a senior researcher at China Ocean Shipping (Cosco), told Bloomberg the Baltic Dry Index could rally by 80% to 4000 by the end of the year. His reasoning was that local governments in China are encouraging increased output, especially of steel. If Fanhua’s forecast comes to fruition it could mean bolstered demand for metallurgical coal heading into the winter months when other supplies will be headed to power plants.

Meanwhile, Mongolia is putting its stake in a coal mine on the market, according to Reuters. The estimated $2 billion price tag means multiple companies could get their share.

http://www.handyshippingguide.com/shipping-news/baltic-dry-index-rise-prompts-talk-of-vessel-acquisitions_664
[pray]

hvali more, drž se altantske plovidbe.....


Baltic Exchange Dry Index 2597 DOWN 49
BCI Baltic Exchange Capesize Index 3762 DOWN 147
BPI Baltic Exchange Panamax Index 2733 DOWN 24
BSI Baltic Exchange Supramax Index 1869 UP 49
BHSI Baltic Exchange Handysize Index 968 DOWN 4

Recimo jasno i glasno:
Nije bitno što je sve DOWN, važno je da su Supramaxi UP!

RHINO3 legendo [thumbsup]

Bogat si tek kad imaš nešto što nikad ne bi mogao kupiti novcem! (Brooks)

zahvaljujem, no samo pišem kako mislim….
kad smo kod "legende" složiti ćeš se da je jedna jedina prava legenda na forumu ATPL bio Sakai….e njegovim sam analizama započinjao dan uz kavu…..

hvali more, drž se altantske plovidbe.....

sitne duse ga potjerale. prati on nas bez brige. jednom kad se "navuces na ovo tesko se skinut".

Bogat si tek kad imaš nešto što nikad ne bi mogao kupiti novcem! (Brooks)

New Report

Close