ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.05.2024. u 09:02
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
52,20
2.610
50
52,20
52,40
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Baltic Exchange Dry Index TM 3445 (DOWN 54)
Baltic Exchange Capesize Index TM 5585 (DOWN 119)
Baltic Exchange Panamax Index TM 3282 (DOWN 80)
Baltic Exchange Supramax Index TM 2089 (DOWN 2)
Baltic Exchange Handysize Index TM 888 (UP 4)

samo kvartal sam usporedjivao..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

LOŠA GODINA

Atlantska razočarala: U pola godine gubitak 63,2 milijuna kuna
7/30/2009 1:30:35 PM

DUBROVNIK – "Rezultati su očekivani, a posljedica su krize, drastičnog pada vozarina na svjetskom tržištu brodskog prostora, te sezonskog karaktera ostalih djelatnosti." Do sada su prodavali insajeri a sad počinje panična rasprodaja malih dioničara.

direktor1 @ ma di si ti na bidu???? [wink] ti panicaris jer nisi kupovao na vrijeme [lol] [lol] [lol]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

gubitak 60 mil. kn. ove godine, a dobit 600 mil. kn. prošle godine, ako se ne varam. Prosjek? Za mene prihvatljiv. [thumbsup]

sutra je novi dan.


pogledajte kako su ljepo poredali prodaju sve po 50 lipa gore to je dobar znak idemo danas još do 1090 europa se isto sve više zeleni

klikni mišem na promet pa ce ti se fino sve posložiti i biti lakše za pratiti [thumbsup]




pravno gledajući ljepo stoji porez na dividendu! znači dobili ste dividendu ali u dioniocama ali to ne znači da ste automatski i oslobođeni plačanja poreza otkud vam ta ideja? pa onda će svi djeliti dionice prvi ht jer deuche telekomu 4% je velik dio kolača što ide u državni proračun. po meni postoje dvije mogučnosti naplate poreza za atpl a to je
1 uz dionice dobit ćete i uplatnicu koju morate platiti
2 kada se odlučite prodati dobivene dionice skinuti će vam 4%
ja stvarno neznam ako je donesen taj zakon zašto bi atpl-ov model podjele dividende bio rupa u zakonu za izbjegavanje poreza prebanalno da država neobuhvati i to
PS: ovo nije druk nego činjenice

A gdje te cinjenice mozemo potvrditi? Jos to nije uopce detaljno objasnjeno nigdje, stoga ovaj dio o cinjenicama ne stoji.
[/quote]

činjenica je da će se oporezivati dividenda a pitanje je samo kako će to biti izvedeno znaći ne dali će nego kako će, a ja sam samo iznio dva modela za slučaj atpl..činjenica je isto da dionice koje su podjeljene, su podjeljene kao dividenda znači ulazi u oporezivanje i tu nebi trebalo biti dileme dali će se oporezivati. e sad kako će oni to uraditi, za uzeti pare uvijek budu maštoviti i tu im volje ne nedostaje…isto tako mišljenja sam da nesmiju retroaktivno primjenjivati ovaj porez ako je stupio na snagu danas to se valjda nemože odnositi na atpl jer se dividenda podjelila jučer zar ne ili se gleda sutrašnji dan u sda za podjelu dividende. u tom slučaju će vas zakačiti ovaj zakon.
[/quote]

Da se podsjetimo,

IV. Pravo na dodjelu vlastitih dionica Društva na ime dividende će imati dioničari koji su upisani u Knjizi dionica Društva kod Središnjeg klirinškog depozitarnog društva d.d. na završetku dana 31. srpnja 2009.g. razmjerno svom sudjelovanju u temeljnom kapitalu Društva i to na način da će se dioničarima dodijeliti jedna vlastita dionica na svakih upisanih dvanaest (12) dionica Društva.

Dakle ako kaže "na završetku dana 31. srpnja 2009.g.", a zakon vrijedi od 01.08.2009. to se ne odnosi na nas!

14.04.2008.


LOŠA GODINA

Atlantska razočarala: U pola godine gubitak 63,2 milijuna kuna
7/30/2009 1:30:35 PM

DUBROVNIK – "Rezultati su očekivani, a posljedica su krize, drastičnog pada vozarina na svjetskom tržištu brodskog prostora, te sezonskog karaktera ostalih djelatnosti." Do sada su prodavali insajeri a sad počinje panična rasprodaja malih dioničara.

loš rezulat, što reći drugo…
sad još i BDI pada
ex. divid. day je prošao
ATPL će po meni uskoro ispod 1000 kn

pametan čovjek vidi filiju i skloni se...


pravno gledajući ljepo stoji porez na dividendu! znači dobili ste dividendu ali u dioniocama ali to ne znači da ste automatski i oslobođeni plačanja poreza otkud vam ta ideja? pa onda će svi djeliti dionice prvi ht jer deuche telekomu 4% je velik dio kolača što ide u državni proračun. po meni postoje dvije mogučnosti naplate poreza za atpl a to je
1 uz dionice dobit ćete i uplatnicu koju morate platiti
2 kada se odlučite prodati dobivene dionice skinuti će vam 4%
ja stvarno neznam ako je donesen taj zakon zašto bi atpl-ov model podjele dividende bio rupa u zakonu za izbjegavanje poreza prebanalno da država neobuhvati i to
PS: ovo nije druk nego činjenice

Ako ne prodam to samo papirnata dobit (nerealna) .Tek kad prodam onda je to novac – nešto realno.




Sad kad se vjerojatno oporezuje dividenda, mi ćemo biti ogledni primjer kako to izbjeći…Sad se mogu okončati one diskusije o za i protin ovog modela…

Ako dobijem dividendu od jedne dionice ATPL , kako će mi to oporezati ?
[/quote]

pitaju upravu pošto su novčano obračunavali dividendu kad su ti je dodjeljivali u bilo kakvom obliku, a ti onda prodaj dionicu da platiš porez. prodat moraš, jer ćeš dobiti zakonski rok nakon kojega ti ide i zakonska zatezna kamata, a ta ti je ove godine valjda 15%

[/quote]

Po kojem zakonu i članku i stavak br. ja moram prodat dividendu , a ne smijem je reinvestirati u atlansku natrag. ?

Ovo bi trebalo na Ustavni sud . Negdje nakon jedne godine držanja HOLD – nema nikakvih poreza.

Šaljite mail i pitanje Saboru ; sutra je rasprava na amandmane vlade .

Pustite dividendu, šta se ovo desilo , ovaj obrat…

New Report

Close