ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 09.05.2024. u 00:38
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
52,80
158
3
52,40
52,80
0,76%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Je…š dividendu,

ja bih rađe dodatne dionice!

semper fidelis


Je…š dividendu,

ja bih rađe dodatne dionice!


Znaš kolega da sam i ja to mislio, najbolje da otkupe za neku lovu dionice i podignu cijenu do jedno 1300 (mnogima je to target) pa da onda podjele te dionice. 😉
Kod dividente dionica nešto naraste pa kad prodje dan "D" opet padne…

Brighter bulk outlook

Daily News
27 Apr 2010

ROBUST demand should continue to outpace bulker supply this year, JP Morgan analyst Jon Chappell said today. Chinese efforts to restrain lending are not likely to impact drybulk rates in the near future, given that “Chinese steel production hit record levels in 1Q10 despite a 43% year-over-year decline in bank lending", he predicted.

Chappell today raised his 2010 Capesize one-year timecharter rate estimate from $32,000 to $33,000 per day; his Panamax forecast from $16,000 to $21,200/day; the Supramax outlook from $14,000 to $17,100/day;and his Handymax prediction from $12,000 to $14,700/day.

JP Morgan now believes overall drybulk demand growth will be 6% this year (up from 3.7% previously). The outlook for iron ore has been raised to 11.2% from 5.7%, while the outlook for coal has been increased to 5.7% from 3.8%.

However, the analyst warned of “a substantial supply overhang in 2011, which could result in a lower rate environment next year”. He also estimated that Cape rates would fall 6% from 2010 levels in 2011; Panamax rates by 15%; Supramax rates by 12%; and Handymax rates by 11.5%.

I danas BDI UP
Vaš link


Šta je s onim što je proda 5000 po 955, jel dobija otkaz ???????

Taj ti je sa tom lovom kupovao IGH i Tehniku, zatim plasirao informaciju da su pronađene garancije i onda to lijepo zapakirano prodao narodu i jedan dan iza došlo objašnjenje da IGH više nema veze sa konzorcijem. Za taj jedan dan mu je bilo dovoljno da mazne 10% od 5 000 000 kuna. Dobro je rekao Škegro da nama ne treba od proizvodnje, poljoprivrede i turizma. [thumbsup]

TKO IMA MALO DUKATA GOVORI: ŠTO DA RADIM S NJIMA, A ONAJ ŠTO IH IMA MNOGO GRMI: GOSPODARU, DAJ JOŠ!!! NA ZSE I U EU TREBA KO ZMIJA SPAVAT NA JEDNO OKO!!!


I danas BDI UP
Vaš link

i to jače nego jučer….. [pray] [cool]…….ma napokon da uđemo u mirne vode i siguran rast…….


I danas BDI UP
Vaš link

uhh , danas će se prašit u svim segmentima – bedei u plus 200 – 250 bodova [thumbsup]
još ako ante poprati dividendom mogli bi danas testirat 1100,00 potkraj dana [thumbsup]
ante znam da čitaš ovo naše forumašenje , poslušaj glas svojih dioničara , nedaj da nam dijele lekcije o investiranju đuturumi s ipo paketima [thumbsup] – atpl je perjanica burze .

It was a thrill to play against Drazen. Every time we competed, he competed with an aggressive attitude - Michael Jordan



I danas BDI UP
Vaš link

uhh , danas će se prašit u svim segmentima – bedei u plus 200 – 250 bodova [thumbsup]
još ako ante poprati dividendom mogli bi danas testirat 1100,00 potkraj dana [thumbsup]
ante znam da čitaš ovo naše forumašenje , poslušaj glas svojih dioničara , nedaj da nam dijele lekcije o investiranju đuturumi s ipo paketima [thumbsup] – atpl je perjanica burze .
[/quote]

Evo stotka od mene [thumbsup]

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.

U koliko je sati danas skupština? Kad bi mogla informacija o tome što je odlučeno?

A što je atlanska naspram tankerske?!

[color=blue][/color]vizionar



I danas BDI UP
Vaš link

uhh , danas će se prašit u svim segmentima – bedei u plus 200 – 250 bodova [thumbsup]
još ako ante poprati dividendom mogli bi danas testirat 1100,00 potkraj dana [thumbsup]
ante znam da čitaš ovo naše forumašenje , poslušaj glas svojih dioničara , nedaj da nam dijele lekcije o investiranju đuturumi s ipo paketima [thumbsup] – atpl je perjanica burze .
[/quote]

Ova dionica je zaista jedna od najboljih na burzi. Uprava transparentna u izvješćivanju, vrlo pametna i poslovna.Prošle su godine npr.kupovali vlastite dionice po cca 660 kuna a zatim ih u vrijeme dok je vrijednost dionica bila cca 1100 kuna dali dioničarima na ime dividende.Vrlo lukav potez.
Razliku u vrijednosti morali su oprihodovati.Bez obzira na trenutne poteškoće koje imaju i drugi ,rade dobro i ne hvale se puno.
Pozdrav svima u Atlanskoj.

marijack, 28.04.2010. u 10:00
[lol]

čini mi se da će nas danas pokušati rušiti sa svima ostalima u paketu…ne nasjedajte !!!
kad izađe BDI mogli bi požaliti…
pametni će danas kupovati a ne prodavati

Ovi što jutros kupuju po 1020,00 imaju odličan ulaz!

Sačekajmo ostatak dana!

Sućut nesretnicima koji prodaju po ovoj cijeni; lupati će glavom o zid do kraja dana! [lol]

http://www.seebiz.eu/hr/burze/zagrebacka-burza-brodari-u-sjajnom-nizu%2c-ali-crobex-pada-ispod-2.200,75828.html

Opet 500 komada. Krcamo se, a?

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

New Report

Close