ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 07.05.2024. u 05:04
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
52,40
2.148
41
52,40
52,60
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Jel netko možda ima dionice Noina arka d.d??

Ima. [smiley2]
Ako ne kaniš ulagati iznose veće od recimo 150.000 kn onda se Arka zove Dukat d.d.

Zadnja cijena: 700 kn
P/E (zadnjih 12 mjeseci) = 15,67
P/E (prognoza – s obzirom na rast dobiti u prva 3 kvartala2007) = 13-14
P/S = max. 1,00
NPM u porastu otkako su došli Francuzi = 7,xx %
Sasvim solidno u uspredbi s drugima.

Sva sreća da je sutra burza zatvorena…
nedaobog većeg zla u ponedjeljak

"Da ne mrzin,i buden pošten, iskren i odan, a razliku između zla i dobra, nisan naučija ni od fratra, ni hodže, ni popa "

Nema smisla razbijati glavu zašto je ATPL pao – čitavo je tržište u banani – CROBEX tone blizu 3 % , a i okolna tržišta glavinjaju.Takve se stvari događaju i odličnim dionicama i prilika su za dokup.

U prilogu dajem situaciju s novogradnjama.U tablici ima dosta upitnika (rokovi) i dobrodošao je svatko tko može dati bilo kakvu prognozu primopredaje, naročito u vezi s Kinezima.Vijetnamci mi se ne čine pouzdanim , i na njih (osim možda ovog Držića) ne bih ozbiljno računao u 2008.

Drugo što me muči je plaćanje tranši novogradnji (npr. 20 % kod ugovaranja , pa ravnomjerno kod rezanja čelika , kobilice ,porinuća,primopredaje).U svakom kvartalu ove godine ATPL je po toj osnovi platila 15 – 20 mil USD (cca 80 – 100 mil kn).Pitanje je: kako se to plaća,odnosno knjiži – kao trošak (npr u ostale troškove) ili nekako drugačije.
Znam da se za financiranje novogradnji uzimaju krediti čije kamate ulaze u trošak.Davno sam polagao računovodstvo pa mi se malo pobrkalo , a i sumnjivi su mi veliki “ostali troškovi” iz RDG-a. Zbog toga : računovođe (i oni koji nešto o tome znaju) upomoć !

Prodaja je nesmiljena. Dokle? Kako stvari stoje ako se ovako nastavi i u ponedjeljak eto nas na 3000 ili nize. Ne znam vise sto bih rekao no ovo mi nema veze s mozgom. Pali smo kao da se radi o kakvom smecu od firme a ne o jednoj od najboljih u zemlji.

Jedna od najboljih dionica na tržištu ATPL danas je pala više od politički osjetljivih i precijenjenih hrvatskih dionica što nema veze s razumom. Predajem se. Kockarski mentalitet je pobijedio fundamente. Strah je pobijedio činjenice. Nisam prodao, niti neću, ali biti Don Chichot isto nema smisla. Bolje da se malo odmorim. Poput kolege Marksa… Pozdrav.


Jedna od najboljih dionica na tržištu ATPL danas je pala više od politički osjetljivih i precijenjenih hrvatskih dionica što nema veze s razumom. Predajem se. Kockarski mentalitet je pobijedio fundamente. Strah je pobijedio činjenice. Nisam prodao, niti neću, ali biti Don Chichot isto nema smisla. Bolje da se malo odmorim. Poput kolege Marksa… Pozdrav.

Svaka čast na svim analizama,ali današnji pad ATPL je dokaz da si navukao dosta sitnih ribica u ovu dionicu i da oni nisu svjesni vrijednosti ove firme,ili pak špekuliraju da ako danas prodaju,de će možda za koji dan još jeftinije kupiti.

Kad je dobar vjetar i purani lete!

Cit:1 :…………..”Pali smo kao da se radi o kakvom smecu od firme a ne o jednoj od najboljih u zemlji. “……
Cit.2 :…………..Kockarski mentalitet je pobijedio fundamente“………..

Ovaj tjedan bilo je idealno vrijeme za short-selling.Teško se odvajam od ovakvih dionica , ali mi je lakše jer znam da će mi se brzo vratiti…….

mislim, prodavati atpl ovako jeftino…
– to može samo netko kome je velika sila ili je trader pa računa na još jeftiniji povratak a sve to povuče i pokojeg bojažljivca…

Nitko nikog nije navukao,nitko nije kriv,tko je meni kriv sto nisam prodao a znao sam da ce padat…………a ma bas nitko………………sjedi i cekaj bolje dane

Ako me nema ,znaci da nisam tu.

gogo1:

BigBoss: ” gogo1: ” ” Pobrkao si godine 1929 ” je..imaš pravo.. Jel netko možda ima dionice Noina arka d.d??

MIsliš NOAR-R-A
ili
NOAR-P-A ???

🙂

Pozdrav EKIPI, sjajni ste i THINK PINK !!! na ATPL-R-A

A di je Geronimo?

Trenutnu sam se povukao sa plemenom u brda i razrađujem strategiju za dalje[smiley1]

SAM PROTIV SVIH


eduardo: ” gogo1: ” BigBoss: ” gogo1: ” ” Pobrkao si godine 1929 ” je..imaš pravo.. Jel netko možda ima dionice Noina arka d.d?? ” MIsliš NOAR-R-A ili NOAR-P-A ??? 🙂 Pozdrav EKIPI, sjajni ste i THINK PINK !!! na ATPL-R-A A di je Geronimo? ” Trenutnu sam se povukao sa plemenom u brda i razrađujem strategiju za dalje[smiley1]

Očekujem-o neke dobre vibre s Tvog brda ![smiley1]

A da ne kažem koliko se veselim danu kad će š nositi ofucano odijelo, od nošenja ofucano, a cipele sa pohabanim džonovima…

[smiley1]

[smiley1]

Pozdrav !!!

[smiley1]

Pozdrav !!!


Decko vrapce je renovirano………………….Vrati se

Ako me nema ,znaci da nisam tu.


Jedna od najboljih dionica na tržištu ATPL danas je pala više od politički osjetljivih i precijenjenih hrvatskih dionica što nema veze s razumom. Predajem se. Kockarski mentalitet je pobijedio fundamente. Strah je pobijedio činjenice. Nisam prodao, niti neću, ali biti Don Chichot isto nema smisla. Bolje da se malo odmorim. Poput kolege Marksa… Pozdrav.

svaka čast kolega

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________

danas sam imao ponudu od frenda, fond managera da mu prodam svojih 200kom po 3200kn, odbio sam s ponosom..doduse, tad je cijena bila 3230kn[smiley1]
reče čovjek da je on kupovao po 3600kn i da uopce nije zabrinut..
valjda onda ni ja ne bi trebao biti, zna covjek posao..

ja osobno, prizanjem jesam..kratkorocno..na sve duze od 2-3mj ocekujem pjesmu[smiley2]
ali nije ugodno ovo gledati, stvarno nije..

PS-strawinsky, sjecas li se kad sam spominjao izbore i kad sam rekao ko zna kako ce ovo proci, a ti si se obrecnuo autoritativno, kako ATPLu nitko nista ne moze[smiley2]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

New Report

Close