ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.04.2024. u 05:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
44,68
40.879
915
43,70
45,00
1,35%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

vrijeme je za turn around situaciju,bdi nisko,a dolar jača,to je signal kinezima za shoping,a pogotovo se pojavljuju negativni članci o brodarima,čisti buy signal…

Najbolje se rješiti brodara jer za njih nema budučnosti.
Veliki broj narudžbi novih brodova iz razdoblja prije krize doveo je do porasta ponude zbog čega su snižene vozarine brodara, a ne očekuje se niti oporavak
Zbog te činjenice oporavak vozarina tankera ne očekuje se u kraćem razdoblju kao niti već sopmenuti oporavak vozarina za brodove za rasute terete.
Može se reći da se ponuda i potražnja kreću u obrnutim smjerovima, a situacija će se samo pogoršati slijedećih godina kad se očekuje veći broj novih brodova u usporedbi s 2009. godinom

Zbogom brodari situacija sve gora i gora nema budučnosti za ove dionice

Ako ste pametni prodajte ako imate kome ja sam svoje riješio
pogledajte graf dionice ovaj brod tone!!

Šaljivdžija . Daj pošalji taj svoj graf.


Kad iz vijetnamskog brodogradilišta Ha Long dolazi supramax Sv. Vlaho ?

Stiže u prvoj polovici listopada i još jedan je dobar potez Uprave. Zamisli što bi bilo da su sad preuzeli onaj cape, no srećom odustali su na vrijeme (bolje se vratiti sa pola puta nego sa cijelog) i spriječili gubitak od cca.20 000 dolara dnevno na tom brodu obzirom na trenutačne vozarine. Supramaxi se bez problema pokrivaju i nešto zarađuju sa ovim vozarinama, za sada. Inače ovaj supramax je plaćen cca. 30 miljuna dolara, a onaj cape je u to doba vrijedio cca. 110 miljuna (NM je u isto vrijeme od istog brodogradilišta naručio dva cape po 109 miljuna komad), stoga sam uvijek zastupao mišljenje da je bolje uzeti 3-4 supramaxa nego jedan cape. [thumbsup]

Isto kao što govore da je sad vrijeme za kupnju i ulaganje u dionice na ovim niskim razinama a možda još i nižim tako držim da ostaje za vidjeti da li je odustajanje od capeova dobar potez, jer trenutno im ide loše ali kad krene, a to svi čekamo,prvi će povući upravo capeovi.

Zanimljivo, spread-ovi na brodarima su vrlo mali.


http://www.poslovni.hr/127750.aspx
Brodari tonu sve dublje !!!

Ovo je nova vjest a ne staro.Brodarima je odzvonilo!

Može samo malo objašnjenje zašto dionice brodara i kod nas i vani vrijede cca dvostruko više nego u 11-12 mjesecu prošle godine? Zar nebi tebale biti niže? Mislim ako im je odzvonilo, a znamo da se na burzi trguje ne sadašnjim nego budućim stanjem neke firme.
Konkretno ako je ATPL bila 500 kn zašto sada nije niže ako je budućnost crnja da ne može gore!?
Možda misliš da će za koji dan ipak toliko pasti??
Hoćeš ti onda kupovati ili čekati još niže tamo oko 10-11 kn??
Samo kako pišu u "stručnjaci" iz PD-a čini se da brodarima zaista nema spasa jer po članku jedino što se može zaključiti da rade s minusom i samo je pitanje dana kada će svi propasti. Vjerojatno je i to za neke logičan scenarij svjetske privrede kao i to da će crobex nastaviti rast dok u državi pada proizvodnja svega.
Evo dok pišem trenutno ATPL -0,00% pravi potop [lol]

Dobar mi je zadnji odlomak članka s podnaslovom -Dionice u slobodnom padu- pa nabroji brodare koji su u mjesec dana pali 2,xx% hahaha.
Nek odvrti prošlu godinu (bilo čega) ako ga zanima šta znači slobodan pad. No valjda su ga bar dobro platili za članak koji nit je stručan niti aktualan, pa ljudi ovdje na forumu drukaju puno kvalietnije, a da nisu na ničijoj plaći [lol]
Vidim piše da Ilirika (čiji je pisac teksta član) ima TNPL, a nedavno čitao strane prognoze da bi nafta iduće godine trebala u nebo, bit će da fond vija jeftiniji dokup. Nevjerojatno kak’ jadan druk, pa ne radi se to tako, ccc. Moraš popljuvat nešto s čime su brodari povezani, a ne direktno njih tako da "inteligentni" ulagač "sam" zaključi da ih mora u panici prodavat.
Evo nudim se nek mi se obrate privatno budem ja puno bolji i kvalitetniji druk složio [wink]
Gori od njihovog i ne može biti pa evo još brodare na ZSE niti 1% nisu srušili [undecid]

Hvala šta si nam javio da si prodao,mi koji nismo tako pametni i dalje ćemo držati ovu dionicu

Najbolje se rješiti brodara jer za njih nema budučnosti.
Veliki broj narudžbi novih brodova iz razdoblja prije krize doveo je do porasta ponude zbog čega su snižene vozarine brodara, a ne očekuje se niti oporavak

Zbogom brodari situacija sve gora i gora nema budučnosti za ove dionice

Ako ste pametni prodajte ako imate kome ja sam svoje riješio

China and India could save dry bulk, says Fortis
Bank warns of mass newbuild cancellations, but predicts demand for iron ore will keep owners satisfied

By Rajesh Joshi – Friday 25 September 2009

ABOUT 40% of the world’s outstanding dry bulk orderbook might never be delivered, Fortis Bank has said.

As well as delivering this prediction, a panel of Fortis experts also told Capital Link’s dry bulk webinar that demand from China and India might prove surprisingly strong, and that scrapping of the last wave of mass-ordered bulkers …

http://lloydslist.com/ll/news/china-and-india-could-save-dry-bulk-says-fortis/1253789674256.htm

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham

mavan @ [thumbsup] pa cucim na bidu cjelo jutro cekam tu rasprodaju….. [yawn]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Baš to što su brodari prenapuhani a naročito ATPL .Ljudi su vjerovali u veliki imiđ ATPL
koja nije ništa osim tog imiđa ima puno boljih i jeftinijih brodara.
Sam graf kretanja cijene ATPL nagovješta daljni pad pa svi vide dok Crobex raste da Atpl stagnira neće ona nigdje Crobex ide gore a vi budete na 1000 kuna još koju godinu ako bude sreće.


Baš to što su brodari prenapuhani a naročito ATPL .Ljudi su vjerovali u veliki imiđ ATPL
koja nije ništa osim tog imiđa ima puno boljih i jeftinijih brodara.
Sam graf kretanja cijene ATPL nagovješta daljni pad pa svi vide dok Crobex raste da Atpl stagnira neće ona nigdje Crobex ide gore a vi budete na 1000 kuna još koju godinu ako bude sreće.

Tao, Tao, prijatelju tko je tebe tako naljutio ?? Kad jednog dana a to je skoro, samo što nije ATPL krene gore, vikat češ ti "ajme majko mila što se ovo događa", samo češ se ćudit i gljedat !!
LP i tebi !!

I very much love INGRA !!

Da li netko zna kada je isplata dividende ATPL, odnosno upis dionice (1 za 12)??? Ili je več upisana na računu SKD?




@Leconte

Kažeš, naručeni članak. Ako mi to znamo već nekoliko mjeseci jer redovito pratimo zbivanja, to još uvijek ne znači da je o tome informirana šira ulagačka javnost i svi oni koji možda ne prate brodare.

Ja npr. nisam dobro informiran o bankama, zašto mi netko ne bi dao uvid bez obzira što trenutačno ne ulažem u banke? Možda dobijem neku ulagačku ideju ili me pak članak, u slučaju negativnih zbivanja, može odvratiti od ulaganje u banke…dakle, može biti korisno, zar ne?

Ma daj, pa tko će normalan u ovom trenutnku ulagati u brodare i banke, kad su do grla u govnima
[/quote]

iskustvo i praksa je pokazalo, kad krdo bježi masovno iz nekih dionica , onoj manjini koja je u tim dionicama i koja je gledala dugoročnije, to kasnije ispadne jako dobar potez.

naravno, ovo nije nikakav poziv na kupnju ili prodaju .

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !



Baš to što su brodari prenapuhani a naročito ATPL .Ljudi su vjerovali u veliki imiđ ATPL
koja nije ništa osim tog imiđa ima puno boljih i jeftinijih brodara.
Sam graf kretanja cijene ATPL nagovješta daljni pad pa svi vide dok Crobex raste da Atpl stagnira neće ona nigdje Crobex ide gore a vi budete na 1000 kuna još koju godinu ako bude sreće.

Tao, Tao, prijatelju tko je tebe tako naljutio ?? Kad jednog dana a to je skoro, samo što nije ATPL krene gore, vikat češ ti "ajme majko mila što se ovo događa", samo češ se ćudit i gljedat !!
LP i tebi !!
[/quote]
prodao je s minusom atpl….to ga najvise muči…. [rolleyes]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Uprkos svemu veći su minusi nego kod nas….Znači da sve propada više nego brodari…


http://www.poslovni.hr/127750.aspx
Brodari tonu sve dublje !!!

Ovo je nova vjest a ne staro.Brodarima je odzvonilo!

evo već zvone zvona !!!
[tongue]

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

New Report

Close