ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 06.05.2024. u 03:34
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
52,41
106.393
2,030
52,40
52,80
-0,38%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Kao što je vidljivo iz izvještaja koji je postao kolega malibu, broj brodova koji odlaze u scrap (staro željezo) se ovaj mjesec još i povečao na 96. U Veljači 93 komada a u sječnju ako se dobro siječam je bilo 89.
Ako ovako nastave u 2 godine če ih ispilit više od 2100 komada.
A starih kanta od 20 godina ima još jako puno, koje su ostale samo zbog visokih vozarina.

neka nam flota samo raste…. sretno i mirno more….

Na djelu je bila distribucija, jedni izlazili pametni, drugi ulazili,malo manje pametni [lol]

BDI down 2% to 1506

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

Znači i dalje polagano klizimo …

Evo jedne dobre vijesti u moru losih. VALE RIO, jedna od najvecih kompanija za iskop zeljezne rudace je u Ozujku uspjela izvesti cak 53% vise rude od istog razdoblja prosle godine a to je i prvi porast izvoza u 6 mjeseci. Dakle ipak se krece, nadam se ne samo privremeno. Kina s druge strane isto tako potvrdjuje da je povecala proizvodnju metalnih proizvoda isto prvi put u 6 mjeseci. Je li ovo naznaka oporavka i brodarskog trzista nakon ovog kratkotrajnog zatisja ostaje da se vidi za nekoliko dana. Ja mislim da bi moglo biti pogotovo sto cijena dionice ne pada. http://www.hellenicshippingnews.com/index.php?option=com_content&task=view&id=42532&Itemid=79

VIVA LA REVOLUCION !!!

Netko ipak vjeruje u ATPL, skoro 900 komada u cugu, a cijena neće ispod 650



pitanje za Techmana

Stječe se dojam da čovjek želi svima dokazati da je baš on najpametniji. To je moje mišljenje i moj stav.


Ne može mu se reći da je neznalica, jer su mu postovi stručni, kad se tiče samo sektora, zna engleski, materijalno je neovisan, ima pristup potrebnim i kvalitetnim informacijama, malibu je tu čak bolji od njega, otvoreno se predstavio što ih je malo napravilo, priznao gubitak što nije nikome problem reći, priznaje da je sa financijama na vi i sve bi to bilo u redu da iznosi svoje mišljenje na nekom stručnom forumu, ali ovdje se ponaša malo bahato, nadmeno i totalna je neznalica što se tiče ulaganja u dionice. Njegova su predviđanja ekstremno katastrofična za sektor u kojem je zarađivao kruh svoj svagdanji, malo diplomatske mudrosti mu nebi škodilo, ispao bi barem gospodin, ovako notorna svađalica, dakle zaključak, ne bi mu volio biti susjed. Nek se uglada na malibu-a i ostale stručne osobe koje analiziraju sektor, oni su jednostavno za njega gospoda po odgoju i tradiciji. Ta se titula ne dobiva već naslijeđuje. Primjer Bandić, Mamić i slični. [thumbsup]
[/quote]
Necu ulaziti u seciranje tvog posta iako bi bilo interesantno ali ti nesto moram kazati. Da si se ispod posta potpisao imenom i prezimenom imao bi kredibilitet. Ovako brale samo pitanje. Kakva set ajna krije iza nicka Heroj??? Zar se stidis svog lika i djela? I komentar. Imam kucu na prekrasnom otoku i smatram da me bog pogledao kad mi je za susjeda dao Hercegovca.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


Zaplovio Sv. Vlaho. Neka mu je sa srećom. [thumbsup]

I uz nadu da nece na maiden voyage prema Plocama za 3000 USD/dan kao prethodnik.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

ponovno poceo s radom hotel "Lapad"


Netko ipak vjeruje u ATPL, skoro 900 komada u cugu, a cijena neće ispod 650

nije u cugu, kupovalo je više ljudi, među inima i ja dokupljivao u zadnjim minutama

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


Poštovani Techman!
Vas kao vrsnog stručnjaka bih molio da malo prokomentirate bilancu ATPL!
Ono što me zbunjuje jest velika amortizacija, skoro poduplana od prošle godine kao i stavka rezerviranja koja je također enormno povećana u odnosu na prošlu godinu?
Dokad, po Vašem mišljenju ATPL može računati na dugoročne ugovore i koliko je brodova u igri?
Hvala!

Nisam Techman ali ovako, amorizacija je povečana nekih 20%, a ne duplo i to radi dolaska Zagreba i manjim dijelom Mihe Pracata.
Oko rezerviranja bi samo rekao da su po meni vrlo skromna odnosno preskromna, a za bolje razumijevanje pogledaj šta se događalo sa cijenama rabljenih brodova u zadnjih nešto manje od godinu dana.
[/quote]

hajde ti nama lijepo izračunaj kolko bi po zadnjim transakcijama brodovlja vrijedila flota ATPL-a pa onda vidi da li bi i oni trebali činiti isto kao JDPL. Također pogledaj i da li su revalorizirali te iste brodove na gore u 2007/08 kad su transakcije brodovima bile na ATH.

I'LL BE BACK

vidim da ovdje mnogi spominju rezerviranja, evo što o tome kaže MRS 37. (ZPD je još stroži a porezna uprava još manje sklona)

Rezerviranja će se prikazati onda i samo onda:
-kad društvo ima sadašnju obvezu kao rezultat prošlog događaja
-kad je vjerojatno da će podmirenje obveze zahtjevati odljev resursa
-kad se pouzdanom provjerom može utvrditi iznos obveze

Samo ako su navedeni svi ovi uvijeti, rezerviranje se može priznati kao obveza
u bilanci društva i kao rashod razdoblja u RDG-u.

Događaji koji udovoljavaju navedenim uvijetima za priznanje rezerviranja po MRS 37 jesu:
-štetni ugovori
-restrukturiranje

Po ZPD-u to su:
-rezerviranja za otpremnine
-rezerviranja za troškove obnavljanja prirodnih bogatstava
-rezerviranja za troškove u jamstvenim rokovima
-rezerviranja po započetim sudskim sporovima

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

A evo i ja malo dokupio, nema veze što BDI pada, nek se vrti. [lol] Osobno mislim da smo negdje pri dnu i ne očekujem neki veći pad, mada nikad ne možeš bit siguran.

sutra je novi dan.


hajde ti nama lijepo izračunaj kolko bi po zadnjim transakcijama brodovlja vrijedila flota ATPL-a pa onda vidi da li bi i oni trebali činiti isto kao JDPL. Također pogledaj i da li su revalorizirali te iste brodove na gore u 2007/08 kad su transakcije brodovima bile na ATH.

Kolega to su kruske i jabuke. JDPL je drzavna firma i rade sta im se naredi. ATPL privatna firma a lijepa slika je u interesu velikih i malih dionicara.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

New Report

Close