ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 09.05.2024. u 05:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
52,80
158
3
52,40
52,80
0,76%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.



4 tisuće i sitno na kupnji.


kolega dajte omjer kupnje i prodaje ako imate…
hvala
[/quote]
stvar je u tome da je u zadnje vrijeme bilo od 2500 do 3500 maksimalno na kupnji, ako se ne varam, nisam mogao pratit svaki dan. a na prodaji od 9000 do 11000.
… ma sve govori trenutna cijena

Kolega, moram priznati da ne znam što želite reći.

"Brodogradilište STX prihvatilo je raskinuti ugovor o gradnji capesize broda, također bez otkaznih penala, uz istovremeno sklapanje dva nova ugovora o gradnji dva tankera za prijevoz sirove nafte, naftnih derivata i lakih kemikalija."

Tanker

"A ship designed for the carriage of liquid cargoes in bulk with cargo space consisting of many tanks. Tankers carry a variety of products including crude oil, refined products, liquid chemicals and liquid gas."
54 000 dwt je najnormalniji Panamax tanker
Panamax tankers- 50 000-80 000 DWT
"These vessels transport crude oil and petroleum products in Atlantic trade as well as sailing in a round-the-world service"

Upravo to što je citirano: a variety of products including crude oil, refined products, liquid chemicals and liquid gas.

A iz iskustva znam da se brodovi ove veličine pretežno koriste za proizvode , a ne naftu.Naftni derivati , sirovine za petrokemiju….i slično.Obično su reda veličine od 45.000.
U svakom slučaju diverzifikaciju je smatram dobrom jer smanjuje cikličnost.Zbog toga su i ušli u turizam i avioprijevoz.
S druge strane , cikličnost je idealna za špekulante.Svaki investitor ima svoj profil.

Špancir
mogu li ti tankeri prevoziti LNG ?
možda bi u tome mogla biti neka poveznica … znamo da se treba graditi LNG terminal …

gdje su optimisti danas?


4000 / 11645

eko, konzument sam svega što mi investor da, a on mi da prvih 10.
kako doći do podatka kupnih k/p?

zahvalan

Omjer K/P je dobar s obzirom da je jedan dio špekulanata već na SNBA I JNFA.

who dares, wins


Špancir
mogu li ti tankeri prevoziti LNG ?
možda bi u tome mogla biti neka poveznica … znamo da se treba graditi LNG terminal …

Mogu ako imaju ugrađeni LNG fengloder!

Dirty Sanchez is a term for a sex act when a man, after the anal sex, takes his penis and rubs it on the girls upper lip leaving a moustache.

ne mogu


gdje su optimisti danas?

stoje na bidu

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


Špancir
mogu li ti tankeri prevoziti LNG ?
možda bi u tome mogla biti neka poveznica … znamo da se treba graditi LNG terminal …

ne, to su posebne vrste brodova, ne može se prenamjeniti, i najčešće se dodjeljuju i rade posebno za projekt na 15-20godina, često u vlasništvu joint venture koji i financira projekt. A i pogonsko gorivo im nije nafta već sam plin koji prevoze.

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

BDI poludi [lol]

A i ti si isto našao gdje češ vrijeme gubiti. Bolje da si otišao na seminar o razmnožavanju jednojajčanih algi, nego na BRA

http://messages.finance.yahoo.com/Stocks_(A_to_Z)/Stocks_D/threadview?m=tm&bn=24683&tid=267548&mid=267548&tof=2&frt=2

[smiley]

Dry Bulk Shipping On The Rise

Vaš link

Izgleda je nastupila predBDI šutnja, pače tišina iliti muk….

Trejderima je preskupo lupiti po asku, a niti im se isplati jeftino prodavati…, bdi odlučuje na koju ćemo stranu (bar na kratko), a zatim otvaranje prekobarnih brodara…

Tik tak tik tak…. [rolleyes]….samo nam fali busen trave koji poskakuje na vjetru prašnjavom glavnom ulicom nekog -villa i k’o točno u podne [smiley]

New Report

Close