ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 05.05.2024. u 06:11
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
52,41
106.393
2,030
52,40
52,80
-0,38%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

ima ih sa četveroznamenkastim brojem ATPL dionica i mogu raditi phizdarije, sebi od korisiti.

hehehe kolega šta vi mislite da ti četveroznamenkasti nisu rulja? Pa o njima vam i govorim.
Sve je rulja osim mirovinaca (koliko je ovdje bilo i ostalo mirovinaca ostavljam vama da pogađate[tongue]), stranih fondova, CROS-a, države, i mudonja iz top 10. Svi ostali trejdaju. Kad misle da će tržište dole, prodaju, kad misle da će gore kupuju. Krdo s najvećom likvidnoszi na burzi. Indikativno je da nakon nedavnog rasta od 40%, ATPL se,suprotno od očekivanja, zadržala na 700 kuna i nije bilo povratka. Što mislite što će se dogoditi ako brodari vani ponovno krenu (što jesu) i krene BDI .. ..vjerojatno će onda ATPL padati… [yawn] [rolleyes]. Inače na osnovu tih špekulacija suhi su vani i krenuli. Prvo ide špekulativni kapital, onda ide BDI. BDI i FFA su old news.

ajde ajde kolega, bit će vremena još sljedeći tjedan za vas, ne bojte se, ali za kasnije ne garantiram [bye]

I'LL BE BACK

Ima nešto u tome da je ATPL talac vlastite likvidnosti i velikog free floata.

No posluju na inozemnom tržištu što je veliki plus. Pretpostavljam da će svijet lagano isplivati iz krize dok će HR tek ulaziti u pravu krizu. A tada će se tek vidjeti u kolikoj je ATPL prednosti pred većinom naših poduzeća. Samo je pitanje dobrog tajminga za ulazak u ATPL, ali dugoročno ni 700kn nije loša cijena za kupnju.

Osobno sada ne bih dugoročno kupovao. Smatram da bi cijena dionice ATPL trebala opet propasti u jamu, ne zbog ATPL kao poduzeća nego zbog situacije na našem tržištu.
Možda se varam, nadam se da se varam, jer ako ATPL opet završi ispod 500kn to znači da će i sve druge dionice doživjeti sličnu sudbnu.

Rocky, sve potpisujem osim onoga da sad ne bi ulazi dugoročno, što je potuno krivo jer je dugoročni ulaz sada veoma hot pick, a možda ćeš imati vremena dobar dio godine za cost averaging efect pri postupnom ulasku. Zar ti zaista misliš da će cijena dionice ATPL 2014. biti manje od 1500 kuna? Moguće, ali malo vjerojatno. S druge strane, kratkoročno može doći do "jame" ali ništa više i ništa manje nego bilo koja druga dionica na ZSE.

I'LL BE BACK

……večer

-SRETNA I USPJEŠNA 2009 GODINA …. želim vam : a) ZDRAVLJA
b) NOVACA

-Sexa se nisam dotaknuo u čestitci , ali navod pod " b)" znatno pospješuje postotak
pozitivnih reakcija kod suprotnog spola ….(ili istog …nebih diskriminirao [smiley])

-Ako bolje pogledamo ….. sve je uključeno u te dvije točke ….

-A što se tiče problema u 2009 godini …. ,financijskih i inih ……
…..njih ćemo si , ionako sami stvoriti ….. [smiley]

.Dr M Wagner

Uf kakvo drukanje, svi misle dugoročno a rade kratkoročno. Buduči da kažu da kod nas dolazi kriza bojim se da novaca za dugoročno neče biti u onolikoj mjeri u kojoj bi mi željeli. Vjerujem da bi ATPL 2033 godine mogla vrijediti jako puno. Samo do onda tko živ a tko mrtav.

SLAVONAC (malo san maka)

Eto što da kažem, čekam tu jamu i to je jedini razlog iz kojeg ne bih sad dugoročno kupovao jer smatram da ću moći kupiti za iste novce par dionica više…

A do pravog vremena za kupovinu se igram daytradinga na sitno, da mi ostane 100kn dnevno u džepu i da većinu dana završim u CASH-R-A, ja zadovoljan.

01.01.2009.
-poskupljuje plin
-poskupljuju cigarete
-poskupljuju liječničke (znači i psihijatrijske usluge)

nema druge, morat ćete trejdat sa većim mark up-om, 100 kn više nije dovoljno
ni za pokriće najosnovnijih životnih potreba.

Tko čeka, taj popizdi čekajući

A par mjeseci kasnije poskupljuje i struja.

Zanimljivo je kako to da nije pojeftinilo ništa od onoga što je bilo poskupilo pod izlikom povećanja cijene goriva. Lijepo je vidjeti da povjerenstvo za kontrolu cijena radi svoj posao… [lol]

Neka samo ATPL ostane relativno volatilna i uvijek će imati mjesta u mom srcu.


Eto što da kažem, čekam tu jamu i to je jedini razlog iz kojeg ne bih sad dugoročno kupovao jer smatram da ću moći kupiti za iste novce par dionica više…

A do pravog vremena za kupovinu se igram daytradinga na sitno, da mi ostane 100kn dnevno u džepu i da većinu dana završim u CASH-R-A, ja zadovoljan.

Problem je u tome da _svi_ čekaju tu "još jednu" jamu, a tržište polako napreduje prema gore. Ne kužim kako ti je riskantno sada kupovati ako misliš dugoročno? Sorry, al fakat ne razumijem. Razumijem da ne bi bilo pametno ulupavati sav cash u jednoj transakciji, ali za postupan ulazak u poziciju mislim da je vrijeme idealno (ponavljam: ako misliš dugoročno). Pa crobex je 1700 bodova majku mu staru, pa šta je bolje za postupni dugoročni ulaz nego sada? No dobro… svak ima neku svoju briju. Sretno u čekanju jame, ja sam onu oko 1400 sasvim lijepo iskoristio i veći dio pozicija mislim čvrsto držati. ATPL za sada nije na toj listi dionica za držanje jer mislim da mogu više izvući sa valovima. No to misle svi, a kad to misle svi možda baš treba suprotno. Možda se baš sada događa akumulacija a da toga nismo ni svjesni… Onog dana kad ATPL krene rasti na _malim_ prometima znat ćemo da je izakumulirano i da je zadnji vagon zadnjeg vlaka… Ovo s velikim prometima je čisto trejdanje i tu svi pokušavaju nešto izvući dok ne dobiju po prstima na ovaj ili onaj način. Vidjet ćemo…

I'LL BE BACK


Uf kakvo drukanje, svi misle dugoročno a rade kratkoročno. Buduči da kažu da kod nas dolazi kriza bojim se da novaca za dugoročno neče biti u onolikoj mjeri u kojoj bi mi željeli. Vjerujem da bi ATPL 2033 godine mogla vrijediti jako puno. Samo do onda tko živ a tko mrtav.

ovo ti je teška nebuloza. Dugoročno ulaganje znači ulaganje na minimum 3 do 5 godina. Pa te ja sad pitam ako netko kupuje dugoročno i postupno misli još pojačavati poziciju kroz razdoblja, što ga boli dupe za makroekonomsku krizu i dal će bit novaca za TK? Pa dugoročnom ulagaču je u interesu da kriza potraje i da se nema casha za dizat burzu kako bi mogao pojačavati pozicijuu miru i bez dizanja cijene. Kolega pa to su osnove dugoročnog ulaganja.

Veća je frka kratkoročnim ulagačima da burza možda neće ostvariti rast kakav bi htjeli ili možda još gore, nastavi se pad.

I'LL BE BACK

Tržište polako napreduje prema gore ali pogledaj na kakav način, zar ti to zaista djeluje na čvrstim nogama? Situacija me podsjeća na kulu od karata koja samo čeka da netko izvuče onu ključnu kartu.

Neke dionice imam kao dugoročno ulaganje tako da me ne brine odlazak vlaka sa stanice.

A sa ostatkom portfelja ću drage volje svaki dan poboljšavati likvidnost našeg sirotog tržišta.
Osobno bih najsretniji bio sa Crobexom kao ravnom crtom kao ono što je bilo oko ljeta.


Neke dionice imam kao dugoročno ulaganje tako da me ne brine odlazak vlaka sa stanice.

A sa ostatkom portfelja ću drage volje svaki dan poboljšavati likvidnost našeg sirotog tržišta.
Osobno bih najsretniji bio sa Crobexom kao ravnom crtom kao ono što je bilo oko ljeta.

Pa to je OK, to i ja radim.

Inače, kad tržište raste na malim prometima je kvalitetniji rast nego kad raste na velikim prometima. Suprotno od uvriježenog stajališta burzovnih analitičara. Što manje likvidnosti to bolje, uz umjeren rast.

I'LL BE BACK

kaj danas burza ne radi? [huh]

A i ti si isto našao gdje češ vrijeme gubiti. Bolje da si otišao na seminar o razmnožavanju jednojajčanih algi, nego na BRA

Pogledaj na ZSE raspored rada burze [yawn]


Pogledaj na ZSE raspored rada burze [yawn]

sad vidjeh [tongue]

A i ti si isto našao gdje češ vrijeme gubiti. Bolje da si otišao na seminar o razmnožavanju jednojajčanih algi, nego na BRA

New Report

Close