ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 09.05.2024. u 17:37
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
52,96
3.813
72
52,40
53,00
0,38%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

ivedome
s obzirom da sada već dovoljno dugo svakodnevno pratim trgovanje mogu reći kako ništa nije nemoguće, naprotiv vrlo često se desi baš ono nemoguće … znam kako je sa 700 na 1000 skok od skoro 43 % na sadašnju cijenu ali pogledajmo koliko smo dana padali više od 10 % …ne tvrdim da će ATPL završiti godinu sa 1000 kn ali sve je moguće pa tako i to…pogledaj samo na koliko smo bili prije samo dva mjeseca…isto smo govorili nemoguće je da padne…pa smo ipak pali…tako sada govorimo nemoguće je da raste toliko ….ali možda nas iznenadi npr. dugoročan kontinuirani rast BDI-a …i misliš da to nebi bio dovoljan razlog…? ja mislim da bi…a vrlo je moguće da BDI svakodnevno pomalo raste jer je pao toliko pretjerano da mora to nekako nadoknaditi i vratiti se na neku normalnu razinu…a dok BDI raste ATPL nema neki bitni razlog da to ne prati osim povremenog kapitaliziranja dobiti …sve u svemu uz HT i ostale brodare najsigurniji odabir …jer brodari kruh zarađuju vani a HT je zlatna koka kojoj nikakva kriza nemože poremetiti prihode…a 2009. neće biti laka onima koji posluju u Hrvatskoj jer kod nas sve dolazi sa zakašnjenjem pa tako i kriza…



@MatijLalic

Kada sam ti jutros rekla da ćeš ono što si prodao platiti 10% skuplje ja mislim da si se smijao i na kraju si stvarno platio 10% skuplje, i još si ti pametan jer si ušao za razliku od onih koji nisu.

-moja dobit u tri dana 30% a i tvoja će sutra biti bar 10% ako si zadovoljan sa tim.

ovo je treći put da ističeš da ti je dobit 30% u tri dana. pogledaj malo unatrag temu i nađi sličan post. što ne volim kad se netko hvali s ”dobicima”. niti je ovo vrtić niti pišanje u dalj. stvar opće ulagačke kulture i pisanja ovdje. jest ne hvalisiti se takvim stvarima. i kako ti znaš da će 10% sutra biti i još čvrsto savjetuješ kolegu. prestrašno. bolje nazovi pbz brokere i neka ti daju još koji tip kad ih već ide ko ćoravu kokoš. i oni nekad nabodu.

a svima vama ostalima, i sebi, želim sutra divnu plovidbu!

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

Evo malo prognoza iz China!

China set for rise in iron ore imports
Michelle Wiese Bockmann – utorak 16 prosinac 2008

CHINA is forecast to increase iron ore imports by 72m tonnes in 2009.
Maqcquarie Research estimated Chinese seaborne iron ore demand for 2009 at 424m tonnes. It said 55% of iron ore would be imported from Australia, 25% by Brazil and 20% by India.

Amerikanci su nas nadmašili u današnjem rastu! [tongue]

NASDAQ

Dow+4.2%Nasdaq: +5.4%. Ameri nas prate, dobro je.

Sveti Vlaho učini nešto, il je sruši na 500 il je digni na 5000.

imamo na forumu nekog tko ne voli pozitivne vijesti…svima je podijelio jedinice , ali to mu neće pomoći… rast se nemože zaustaviti jedinicama…


U plusu sam 30% za tri dana sa svojih devedeset i jednom dionicom.

Kolega moler jeli sada druk ono što sam neki dan iznijela i pokušala vam svima pomoći


Sutra prodaj..prije blokade se postavi.

KADA NARASTEM BIT ČU BROKER




@MatijLalic

Kada sam ti jutros rekla da ćeš ono što si prodao platiti 10% skuplje ja mislim da si se smijao i na kraju si stvarno platio 10% skuplje, i još si ti pametan jer si ušao za razliku od onih koji nisu.

-moja dobit u tri dana 30% a i tvoja će sutra biti bar 10% ako si zadovoljan sa tim.

ovo je treći put da ističeš da ti je dobit 30% u tri dana. pogledaj malo unatrag temu i nađi sličan post. što ne volim kad se netko hvali s ”dobicima”. niti je ovo vrtić niti pišanje u dalj. stvar opće ulagačke kulture i pisanja ovdje. jest ne hvalisiti se takvim stvarima. i kako ti znaš da će 10% sutra biti i još čvrsto savjetuješ kolegu. prestrašno. bolje nazovi pbz brokere i neka ti daju još koji tip kad ih već ide ko ćoravu kokoš. i oni nekad nabodu.

a svima vama ostalima, i sebi, želim sutra divnu plovidbu!
[/quote]
Kolega nakon vaseg posta,se nema sto za dodati.Odlican post..doza humora,sve kako treba.

KADA NARASTEM BIT ČU BROKER

Veća je bol kada prodaš dionicu, a ona nastavi rasti, nego kada kupiš dionicu, a ona počne padati!
Osjetio svojevremeno na vlastitom iskustvu! Takva ti je burza – nema milosti!
Zato ne zamjeram ovim što dijele jedinice. Tko zna, možda sutra padnemo (mislim preko 800)!


Veća je bol kada prodaš dionicu, a ona nastavi rasti, nego kada kupiš dionicu, a ona počne padati!
Osjetio svojevremeno na vlastitom iskustvu! Takva ti je burza – nema milosti!
Zato ne zamjeram ovim što dijele jedinice. Tko zna, možda sutra padnemo (mislim preko 800)!

Je.i ga ispuznu mi miš kod treće stotke pa ispalo 98. Nema se što dodat. Sad će kolcima i po tebi i meni, bižin ja.

Sveti Vlaho učini nešto, il je sruši na 500 il je digni na 5000.


Veća je bol kada prodaš dionicu, a ona nastavi rasti, nego kada kupiš dionicu, a ona počne padati!
Osjetio svojevremeno na vlastitom iskustvu!

je dok ne uključiš mozak.
Osjetio svojevremeno na vlastitom iskustvu!

Vaš link


Posipam se pepelom, jer sam jučer prognozirao da će ATPL dole, a opalila je u strop na sedmom katu, to je dokaz da (još) nisam savladao psihologiju burze, međutim još nije gotovo, jer ovo meni ništa ne znači dok su vrijednosti ispod 1000,00 kn, a i kad pogledate grafikon u gornjem desnom uglu, vidimo da je krivulja još uvijek jaaako nisko u odnosu na prije dva, tri mjeseca.Neznam što se događa ali 10 grands je veliki promet, pa ima nade….Za ulaganje ionako više nemam love, pa me veseli svaki pomak na gore, ali još mi je daleko od pozitive.Ukratko, plutam bez pogona i nadam se da će me vjetar i morske struje dovesti do željene luke (profita usprkos svemu….) [pray]

ma nisi loše prognozirao. rekao si da će atpl jučer dolje. nije jučer, al će, ne znam, danas-sutra-prekosutra. ne može ovako i ovim ritmom rasti, mora malo se i odbiti, ali ne jako. ipak ide gore jer je debelo bila down. odlično veli i governor, nebitno je po kojim smo cijenama ušli i nema smisla lupati se u čelo tipa "ih, a ja prodo po 10% niže. da sam samo sačeko, eih…".
svima nama je jasna razlika apsolutne i relativne veličine.
na niskim cijenama je ulagačima relativnost najbitnija, a na visokim – apsolutna.

ja ušao jučer sa par stotina komadića i bijesan sam ko pas što nisam pokupio na 630…
jebo ih SAP da ih jebo…

čini mi se da ću do ulaska u europu doći blizu nule.



U plusu sam 30% za tri dana sa svojih devedeset i jednom dionicom.

Kolega moler jeli sada druk ono što sam neki dan iznijela i pokušala vam svima pomoći


Sutra prodaj..prije blokade se postavi.
[/quote]

Ne slažem se. Dok god BDI raste, nema prodaje. A rast je tek počeo.

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

New Report

Close