ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 09.05.2024. u 18:13
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
52,96
3.813
72
52,40
53,00
0,38%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

@sailor….
tvoj tekst mi se čini pomalo kontradiktoran, spomenuo si Rio Tinto, a nakon tri reda pišeš o "zahuktavanju" kine? Rio Tinto otpušta 14000 radnika do kraja ožujka 2009g., a iz kojih razloga? možda radi usporavanja kineske potražnje za robama te kineskim i svjetskim gospodarskim usporavanjem, ali nema brige informirao si nas o Indiji koja ne spava, pa je sada svima zasigurno lakše, kad obaviš inventuru po svjetskim rezalištima brodova, budi frend pa javi šta ima novo na Tiananmen square-u….

btw no hard feelings

čitam i ne kužim- sentimentalno vezan za dionicu- stekao sam dojam da tko god ne prodaje dionicu kad je u gubitku je sentimentalno vezan za dionicu- svrha burze je kupi jeftino i prodaj skupo- ak ju kupim skupo i prodam jeftino- onda nisam sentimentalno vezan uz dionicu jel, tak ? ili ?
na sreću za nas sentimentalne- ja još nisam ni kune izgubio- jer iz sentimenta ne prodajem kad je jeftino- i na sreću nas sentimentalaca vrijeme uvijek radi za nas- pogledajte samo buffet-a- ako sam već fulao ulaz i gubim- čekam, čekam i čekam- jer imam i vremena i ne ulažem na kredit ni ono bez čega nemogu- jasno košta me živaca- al to je čar igre- zar ne?

Mislim da tween decker (kozmonaut) otišao u ilegalu i dili ase. Neznam zašto mi na spomen Traminca uvali asa. I da tween deckeri su multi purpos brodovi za sve terete sa dvije, a more i tri palube, pokrivene bukaportama, multifoldinzima, wire operated itd, itd. Građeni u 3. maju krajem prošlog milenija 3 gradnje za poljsko kinesku kompaniju SHIPOL BROCK NB.667,668,672. Ajde Gagi jedan AS Servis.

Sveti Vlaho učini nešto, il je sruši na 500 il je digni na 5000.



Evo ja sam danas kupila 90 komada po preporuci PBZ brokera oni kažu da je trenutno najsigurnije ovdje uložiti i da je krenuo oporavak brodarskog sektora što se može vidjeti vanka jer su gotovo svi brodari u pet dana odradili i do 100% a neki čak i više.
Oni kažu da mi uvjek kasnije odreagiramo i po njima smo do nove godine preko 1000 kuna.

[/quote]
Kad ja nazovem PBZ brokere muški glas mi kaže da se ovaj razgovor snima, mislim da im u opisu radnog mjesta nisu sugestije što kupiti i kad, pa nisu oni coca cola. Ili su možda bili šarmirani, hm da tamo radi i jedna curka, idem je nazvat. [thumbsup]

Sveti Vlaho učini nešto, il je sruši na 500 il je digni na 5000.

da ,sjecam se moje prve dionice jedne nase renomirane firme,koja je toliko u gubitku da je samo drzava spasava i tako godinama,,,jedna od mojih rjetkih pozitivnih transakcija ,kupivsi je na 50 ,zahvaljujuci umjetnom dizanju spekulanata dodje povise u 100 u roku od par dana,,broker mi savjetovao da je prodam pod hitno na 90,ja pricekam jos koji dan i prodam je za troznmenkasti broj,,
eto toliko o meni kao dionicaru,toliko o brokerima,toliko o nasoj burzi i mojim osjecajima uz nju.atlantska ima potencijal,samo je pitanje kada??godina,dvije,,,,tri,ne vjerujem prije……

Počeli kinezi povečavati uvoz rudače

CHINA’S IRON ORE IMPORTS IN NOVEMBER 10-12-2008

China’s November iron ore imports were up by 6% from the previous month to 32.52 Mt, according to preliminary trade data from China’s Customs’ statistics. However, the November total represents a decline of 8% on the same month last year. At 409.6 Mt year-to-date imports were still up 17% compared to the same period in 2007.

http://www.ssyonline.com/News_and_Events/index.html?view=2946

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham

BDI up 2,9% (711)
[thumbsup]

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]




@sailor
….
tvoj tekst mi se čini pomalo kontradiktoran, spomenuo si Rio Tinto, a nakon tri reda pišeš o "zahuktavanju" kine? Rio Tinto otpušta 14000 radnika do kraja ožujka 2009g., a iz kojih razloga? možda radi usporavanja kineske potražnje za robama te kineskim i svjetskim gospodarskim usporavanjem, ali nema brige informirao si nas o Indiji koja ne spava, pa je sada svima zasigurno lakše, kad obaviš inventuru po svjetskim rezalištima brodova, budi frend pa javi šta ima novo na Tiananmen square-u….

btw no hard feelings


Evo ja sam danas kupila 90 komada po preporuci PBZ brokera oni kažu da je trenutno najsigurnije ovdje uložiti i da je krenuo oporavak brodarskog sektora što se može vidjeti vanka jer su gotovo svi brodari u pet dana odradili i do 100% a neki čak i više.
Oni kažu da mi uvjek kasnije odreagiramo i po njima smo do nove godine [/b][/b]preko 1000 kuna.

[/quote]

molio bi dragu kolegicu,da nam objasni do koje nove godine je doticni broker mislio?ili ste mozda protumacili njegove rjeci onako kako vam je najvise odgovaralo?

p.s.meni su isto savjetovali,ali nisu precizirali o kojoj novoj godini se radi

Baltic Exchange Dry Index 711 UP 20

BCI Baltic Exchange Capesize Index 1142 UP 84
BPI Baltic Exchange Panamax Index 442 DOWN 8
BSI Baltic Exchange Supramax Index 498 DOWN 13
BHSI Baltic Exchange Handysize Index 302 UP 2

Ovakvim tempom sutra će i panamax u plus

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham

Malibu
Kaj nije – 5.14%

neznam samo pitam.
Ja vidim minus.

Kaj si maknuo taj +?

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


Malibu
Kaj nije – 5.14%

neznam samo pitam.
Ja vidim minus.


a gdje vidis?

No pain no Game

Ovdje upišite svoj komentar…



Malibu
Kaj nije – 5.14%

neznam samo pitam.
Ja vidim minus.+2 711


a gdje vidis?
[/quote]

pojavila se mala rupica na brodu,i sad pušta vodu,koje…………………………………………….

http://www.dryships.com/index.cfm?get=report

KADA NARASTEM BIT ČU BROKER

New Report

Close