ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 06.05.2024. u 17:23
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
52,40
2.148
41
52,40
52,60
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.



@dalmatico
. Dalmosu cini se meni da si ti prodao a nemas m… uci nazad. Moje je misljenje da ce potegnuti do oko 1700 jer to nitko ne ocekuje pa opet zveknuti i to na 600-700 ali tamo negdje u Sijecnju/Veljaci 2025 [cool]

2025 g. 600-700 misliš poslije splita?
A na ovo neče daytrejderi čekat.
[undecid]



@dalmatico
. Dalmosu cini se meni da si ti prodao a nemas m… uci nazad. Moje je misljenje da ce potegnuti do oko 1700 jer to nitko ne ocekuje pa opet zveknuti i to na 600-700 ali tamo negdje u Sijecnju/Veljaci 2025 [cool]

Ja mislim da je postavio dobro pitanje, jer je jučer atlantska napravila dobar rast i ako se to nastavi i danas i sutra, lako je moguče da če ljudi prodavat zbog uzimanja profita….a kakva su vremena, promjene su jako brze i sa velikim postocima….naravno to je samo moje mišljenje i poštujem druge, koji imaju drugačije

[emo_cool]



DRYSHIPS INC +4% na otvaranju… [proud]

Na zatvaranju – 6,92% niže od onog što si naveo….. ili u biti samo -2,92% i na moju žalost i ostalih gleda se zatvaranje ,a ne otvaranje …. [angry]

Očigledno je da je prevelik skok danas sutra će biti zanimljivo ( nekim tužno nekim veselo …)
[/quote]

Kolega opustite se i slobodno se i dalje grizite ako niste unutra. Ne radi se ni o kakvom skoku ATPL danas, (jer gapa nije bilo i cijena je rasla konsekutivno kunu po kunu na vrlo velikom prometu), nego o rastu GOGL-a, DRYS-a, GENKa i kompanije od 80% u odnosu na prošli tjedan i jednostavnog raloga-bili su debelo preprodani, a izvješća su izašla solidna. Atpl ima još komotnih 200-tinjak kuna rasta po toj osnovi tj.da ih stigne, a to je bez zelenog BDI-ja. Ukoliko se BDI zazeleni (a prema FFA i trendu usporavanja pada zadnjih dana bi vrlo lako mogao), dovoljno je samo po par bodova dnevno da rulja poblesavi i eto nas na 1500. Da li je to realna cijena ATPL-a nek svatko prosudi sam, ali taj je scenarij vrlo moguć tim više što naše izvješće tek slijedi, a moraš bit totalni retard da očekuješ manje od 650 milijuna dobiti za prva3 kvartala u 2008 i veliko ojačavanje bilance po pitanju cash pozicije.

lijep pozdrav [bye]

I'LL BE BACK

I danas ponovno rastemo.
Brodari jučer ponovno porasli:
http://finance.yahoo.com/q/cq?s=DRYS,DSX,EGLE,ESEA,EXM,GNK,NM,QMAR,TBSI&d=v1

Azija i futuresi i danas ponovno pozitivni.

Danas bi i BDI index znao biti konačno pozitivan nakon više tjedana, jer je jučer pao samo 12 bodova.

@Governor
Dodaj 100 i blizu si…
[thumbsup]

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.


Ja mislim da je postavio dobro pitanje, jer je jučer atlantska napravila dobar rast i ako se to nastavi i danas i sutra, lako je moguče da če ljudi prodavat zbog uzimanja profita….a kakva su vremena, promjene su jako brze i sa velikim postocima….naravno to je samo moje mišljenje i poštujem druge, koji imaju drugačije

Mateja, sigurno će biti profit takinga i to već danas, no isto tako je bilo i jučer i prekjučer pa se sad lupaju po glavi. Evo jučer se to dogodilo na Drys-u, na ostalima nije, ali on je rastao gotovo 80% u tjedan dana. Svatko tko je ušao oko 800 ima lijep prinos na 1000, al to za 99% igrača nije prinos već samo smanjivanje ukupnog gubitka od prije. Nema ovdje dobitnika i neće ih bit još dugo.

I'LL BE BACK

Od sinoć završno stanje

Simbol Datum Razred Datum zadnje trgovine Prosječna Najniža Najviša
ATPL-R-A 5.11.2008 1 4.11.2008 932,47 839,22 1.025,72

Danas je blokada brzinska… [thumbsup]

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.



@dalmatico
. Dalmosu cini se meni da si ti prodao a nemas m… uci nazad. Moje je misljenje da ce potegnuti do oko 1700 jer to nitko ne ocekuje pa opet zveknuti i to na 600-700 ali tamo negdje u Sijecnju/Veljaci 2025 [cool]

Ljudi ne budite naivni, tržište je strogo kontrolirano, oni što odlučuju, a tu mislim prvenstveno na mirovinske i ine fondove, će odlučiti hoće li dionica na 1700 ili na 500. Obzirom na rezultate FI 3Q, period godine u kojem se nalazimo etc. držim da fondovima do Nove godine neće odgovarati rušiti dionicu pa će ATPL djeliti sudbinu Crobexa i očekujem daljni rast, uz djelomični i permanentni profit taking. Sljedeće rušenje možemo prognozirati u veljači nakon sezone skijanja, valja male investitore uvjeriti da nisu sposobnio sami ulagati na zse, već sve male investitore prisiliti da zaključe "najbolje mi je ulagati u OIF-e, tamo rade profesionalci, oni će sa mojim novcima upravljati najbolje jer ja ću sam popušiti na ovako plitkom i volatilnom marketu". To je poanta cijele priče. Međutim, neće proći makar kad je moja glava u pitanju, naime, ja držim da nitko ne može upravljati mojim dolarima bolje nego ja sam, zato sam trećinu na TK, trećinu u nekretninama i trećinu u kešu, a ostalo je čisti hedonizam, pa mi svi scenariji odgovaraju. Živjeli i pamet u glavu.
Governor, ti sam znaš da cijena od 1500 nije realna već žestoko podcijenjena, pa ATPL je za trezor kupovala na razinama od 1700-1900, no digli su ruke kad su vidjeli da buicu na mogu zaustaviti, a oni ipak znaju nešto što mi ne znamo je li? [tongue]




@dalmatico
. Dalmosu cini se meni da si ti prodao a nemas m… uci nazad. Moje je misljenje da ce potegnuti do oko 1700 jer to nitko ne ocekuje pa opet zveknuti i to na 600-700 ali tamo negdje u Sijecnju/Veljaci 2025 [cool]

Ljudi ne budite naivni, tržište je strogo kontrolirano, oni što odlučuju, a tu mislim prvenstveno na mirovinske i ine fondove, će odlučiti hoće li dionica na 1700 ili na 500. Obzirom na rezultate FI 3Q, period godine u kojem se nalazimo etc. držim da fondovima do Nove godine neće odgovarati rušiti dionicu pa će ATPL djeliti sudbinu Crobexa i očekujem daljni rast, uz djelomični i permanentni profit taking. Sljedeće rušenje možemo prognozirati u veljači nakon sezone skijanja, valja male investitore uvjeriti da nisu sposobnio sami ulagati na zse, već sve male investitore prisiliti da zaključe "najbolje mi je ulagati u OIF-e, tamo rade profesionalci, oni će sa mojim novcima upravljati najbolje jer ja ću sam popušiti na ovako plitkom i volatilnom marketu". To je poanta cijele priče. Međutim, neće proći makar kad je moja glava u pitanju, naime, ja držim da nitko ne može upravljati mojim dolarima bolje nego ja sam, zato sam trećinu na TK, trećinu u nekretninama i trećinu u kešu, a ostalo je čisti hedonizam, pa mi svi scenariji odgovaraju. Živjeli i pamet u glavu.
Governor, ti sam znaš da cijena od 1500 nije realna već žestoko podcijenjena, pa ATPL je za trezor kupovala na razinama od 1700-1900, no digli su ruke kad su vidjeli da buicu na mogu zaustaviti, a oni ipak znaju nešto što mi ne znamo je li? [tongue]
[/quote]

Vidjeli smo koliko znaju kad su kupili Capesizea za 110M $,u najgore moguće vrijeme po max cijenama,gore od toga nisu ni mogli.

"Only dead fish swim with the stream"


pa će ATPL djeliti sudbinu Crobexa

Jučer se lijepo vidjelo kako je crobex dijelio sudbinu ATPL i to u više navrata, kad je potegnula prema gore onda je tek i crobex krenuo, zatim kad je ATPL nakon blokade malo stala za njom su i druge dionice, da bi onda ona eksplodirala i tek nakon nje sve ostale dionice!

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

u 2 minute blokada, svaka čast [thumbsup]

A i ti si isto našao gdje češ vrijeme gubiti. Bolje da si otišao na seminar o razmnožavanju jednojajčanih algi, nego na BRA

Dajte da mi netko objasni nesto, dok cekamo skidanje blokade. Na koju foru je zaustavljeno trgovanje na 1.052,99kn, kada je jucer bila 1.000,00? Pa zar to nije 5,299%, a ne 10%. Nisam gledao predtrgovanje, ali očito neko tu sa tim manipulira. Da ne govorim o TNPL. kod nje je još gore. Blokada na 1.721,26, a jučer bila 1.700,00. Je li to normalno, ili ima tu neceg drugog?


[

Vidjeli smo koliko znaju kad su kupili Capesizea za 110M $,u najgore moguće vrijeme po max cijenama,gore od toga nisu ni mogli.

Pohranit ću ovaj post i pitati te za mišljenje u rujnu/listopadu sljedeće godine. Ako je to Vlahova odluka, a jest, onda u ispravnost ne dvojim, čovjek je dokazao miljun puta do sada da jednostavno zna, ako ne vjeruješ pogledaj kad objave rezultate 3Q i "kešić" od prodaje (just in time) dvije stare karampane. Uostalom, tko ne riksira ne profitira.
Miško, tko će koga danas povući Crobi ATPL ili obratno, hard one.


Dajte da mi netko objasni nesto, dok cekamo skidanje blokade. Na koju foru je zaustavljeno trgovanje na 1.052,99kn, kada je jucer bila 1.000,00? Pa zar to nije 5,299%, a ne 10%. Nisam gledao predtrgovanje, ali očito neko tu sa tim manipulira. Da ne govorim o TNPL. kod nje je još gore. Blokada na 1.721,26, a jučer bila 1.700,00. Je li to normalno, ili ima tu neceg drugog?

ne gleda se cijena na zatvaranju, već prosječna cijena prethodnog dana

New Report

Close