ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 01.05.2024. u 23:53
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
45,39
23.058
508
45,50
45,80
3,41%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Neš to gledat, samo stoticu po dionici već sada ima dividende u ht -u..čitaj zarade, jer dividendu nemoraju isplatiti u cijelosti. Da je Ht samo godinu dana prije izašao na burzu vrlo vjerojatno bi njegova cijena dosegla 1000-1200 kn i više. I zbog svega navedenog nema baš puno prostora za pad ht-a. Ako te tješi moj ulaz u atpl je bio iznad 3000 kn, ali ta dionica je sa trenutnim vozarinama ne tako dugo bila i ispod 1000 kn. Mada ima tu opet niz drugih faktora koji su se promjenili kroz te godine u korist atpl. Kako god da bilo ljudi su izgubili na burzi gotovo sve, na gubitku nisu oni koji su npr. u atpl ušli na 1000 kn i manje.,ili rijetki koji su predvidjeli takav scenarij i relativno na vrijeme otišli u cash poziciju.


Neš to gledat, samo stoticu po dionici već sada ima dividende u ht -u..čitaj zarade, jer dividendu nemoraju isplatiti u cijelosti.

Ne pretjeruj. U datom trenutku cash pozicija HT-a (zarada ove godine do sada i zadržana od prošlih) je cca 50kn. Ne želim reći da je to loše, nego da je ipak dvaput manje od tvoje informacije.

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

bayern, slažem se 100%. barem smo danas mirni

eu okrece trend,ali dug je dan

Momci, mislim ipak da ce sutra i nas obasjat sunce. Pratim danas Europu i od potopa na -9% dogurali na oko -1,5% a do kraja dana ce i zazeleniti. US futures u plusu. Sve je preokrenulo udovoljavanje i zadnjem zahtjevu pohlepnih gospodara trzista i novca tj. skidanje benchmark kamatnih stopa u koordiniranoj globalnoj akciji. US je sada na 1,5% a i neke europske zemlje pa cak i Kina su je skresali za 0,5%. Dakle slijedi kratki predah i trosenje odobrenih sredstava od strane vlada. A onda ce se valjda jos necega dosjetiti i vjerovatno traziti da im drzave unaprijed isplate dosadasnje gubitke i garantiraju zaradu od 50% za pretrpljenu dusevnu bol! Ima jos mjesta i za skidanje kamata jer sjecam se da je US stopa ne tako davno bila dugo na 1% a tada je ova ekipa i napuhala balon. Dakle sto bi rekli nasi susjedi Ajde Jovo nanovo pa dok opet ne pukne.

VIVA LA REVOLUCION !!!


Momci, mislim ipak da ce sutra i nas obasjat sunce. Pratim danas Europu i od potopa na -9% dogurali na oko -1,5% a do kraja dana ce i zazeleniti. US futures u plusu. Sve je preokrenulo udovoljavanje i zadnjem zahtjevu pohlepnih gospodara trzista i novca tj. skidanje benchmark kamatnih stopa u koordiniranoj globalnoj akciji. US je sada na 1,5% a i neke europske zemlje pa cak i Kina su je skresali za 0,5%. Dakle slijedi kratki predah i trosenje odobrenih sredstava od strane vlada. A onda ce se valjda jos necega dosjetiti i vjerovatno traziti da im drzave unaprijed isplate dosadasnje gubitke i garantiraju zaradu od 50% za pretrpljenu dusevnu bol! Ima jos mjesta i za skidanje kamata jer sjecam se da je US stopa ne tako davno bila dugo na 1% a tada je ova ekipa i napuhala balon. Dakle sto bi rekli nasi susjedi Ajde Jovo nanovo pa dok opet ne pukne.

nisi niti postirao ovu poruku a trened se već okrenuo u još dublje crvenilo. Osobno ne vjerujem
da će se trend tako brzo okrenuti iako bi bilo odlično da se barem obustavi daljnji pad dionica.
Nastala je globalna panika te nitko nezna niti ne može prognozirati daljnje kretanje dionica.
Stanje je alarmantno i kako je jučer jedna fin. analitičarka komentirala : ovo još nismo nikada vidjeli pa zato niti neznamo što reči.
Ova izjava puno govori o cijeloj situaciji na tržištu a pričati o ATPL ili UlPL ili nekoj trećoj
dionici …nema nikakve potrebe….

Čekaj i gledaj ili prodaj i ne gledaj….ili ili !

na 4300 sve prodajem...

@ Conan, u pravu si. Ovom jednostavno nema kraja. BDI je opet dolje za par % a i strani brodari otvaraju opet s debelim minusom…. Najbolje je sve poslat kvragu

VIVA LA REVOLUCION !!!

Zaključak? Zar je moguće da se vi bojite još nekoliko stotina kuna gubitka po dionici nakon već 2300 kn, ili ste nesretni, nesigurni i pohlepni zato jer bi željeli zaraditi na šortu tih nekoliko stotina kuna.
Ne kužim. ČEGA SE ZAPRAVO BOJITE (osim ako niste u marginu). I NA KOJI ROK STE KUPILI DIONICE??

Danas ranije sam opisao na drugom forumu šta ljude navodi na paničnu rasprodaju. Velika većina je kupila dionice daleko skuplje i sada prodajom svjesno ulazi u minus da se spasi što se spasit novca da. Jer ne žele izgubiti i preostalo.

Međutim, rizik prodaje sada daleko premašuje onaj rizik koji su ti isti ulagači bili spremni preuzeti kada su kupovali ovu dionicu pretpostavljajući da će rasti. Strah i briga za očuvanjem bilo kakvog novca postaje daleko veća od bilo kakve želje za budućom zaradom, a ovakav način postupanja je praktički identičan s pojmom pohlepnosti (ne postoji druga riječ, ali termin je otprilike sličan u vrijeme rasta dionica preko njihove stvarne vrijednosti i očekivanog daljnjeg rasta).

Ljudi nemaju pojma šta znači rizik i u šta se upuštaju kad kupuju dionice. Tako još manje znaju šta znači rizik kad se pad cijene zaista dogodi. A ne kaže se bezveze da su u strahu velike oči. Gubitak se duplo teže podnese nego identičan dobitak. To je ljudska psihologija, a tko želi to prevazići jednostavno mora biti posve lišen emocija ili dugoročno ulagati.

Ako je netko odlučio biti kratkoročan ulagač, dionice je morao prodati puno ranije, jer što više cijena pada nakon ovoga pada, veći je rizik da će pogriješiti prilikom slijedeće prodaje, nego prilikom slijedeće kupnje.

Ah ali zaboravio sam napomenuti da je većina ulagača na forumu preuvjerena u svoja investicijska umijeća prilikom predviđanja kratkoročnih zbivanja. A sada neka ti isti shortaju do mile volje. Pa neka gađaju i traže dno. Ja sam već unazad nekoliko mjeseci htio reći da sam uvjeren da ću dugoročnim ulaganjem zaraditi više nego oni, ali evo do sada to nisam rekao. Pitajte i one koji su do sada trgovali isključivo kratkoročno dok je tržište raslo, dok su to radili praktički bez bojazni od aktiviranja margina ili kakve recesije, da li su bolje prolazili od onih što su ulagali na duži period? Bili su rijetki koji su bili bolji, a gdje će tek biti sada kada je svima kriza u gaćama…


Ah ali zaboravio sam napomenuti da je većina ulagača na forumu preuvjerena u svoja investicijska umijeća prilikom predviđanja kratkoročnih zbivanja. A sada neka ti isti shortaju do mile volje. Pa neka gađaju i traže dno. Ja sam već unazad nekoliko mjeseci htio reći da sam uvjeren da ću dugoročnim ulaganjem zaraditi više nego oni, ali evo do sada to nisam rekao. Pitajte i one koji su do sada trgovali isključivo kratkoročno dok je tržište raslo, dok su to radili praktički bez bojazni od aktiviranja margina ili kakve recesije, da li su bolje prolazili od onih što su ulagali na duži period? Bili su rijetki koji su bili bolji, a gdje će tek biti sada kada je svima kriza u gaćama…

Izgleda mi da si ti kupovao ATPL po 200kn i da je kasnije više nisi kupovao pa ti je sada identično da li će ona na 1000kn ili 2000kn…
Ne znam da li biš tako pisao da si kupovao po 3400kn pa dokupljivao na 2800 pa dokupljivao na 2200 pa na kraju na 1900 …. Moje je pitanje sljedeće: kad biš ti rekao sam sebi , e sad je dosta?

na 4300 sve prodajem...

Ne prodajem svoje dionice.Zašto ? , zato jer sam se SVEJSNO odrekao iznosa novaca za koje sam ih kupio, sve je dakle u pshihološkom pristupu.Svemu dodje kraj pa tako i padanju vrijednosti dionica na burzama.Jednog će dana oni koji su ovo sve i pokrenuli reći dosta je.Pokazalo smo tko smo mi.Veiliki su propali da bi ih kupili JOŠ VEĆI, odnosno sada je stanja preslagivanja stvari.O Kini se na primjer na vijestima malo govori,a ona je generator svega: transport, tržište,proizvodnja,uvoz,izvoz, bogatstvo itd.
I na koncu drage kolege nemojte se nervirati… bit će bolje [tongue] [smiley]

hanger, razmisljas racionalno medjutim meni se cini da ce ovo biti nezapamceno rusenje jer da bi se nadoknadili svi dosadasnji gubici i zaradilo mora se sve oboriti jos vise, nazalost puno vise. U zadnjih 5 godina dow jones je bio i na 11000, 12000 i 13000 i 14000 ali i na 7500, 7800. Sad je na oko 9500? A jos nisu poceli stizati kvartalni izvjestaji. S druge strane dobar dio nasih kompanija je stavilo na stranu pare za kupovinu u trezor. Recimo PBZ ceka s 100 milja Kn, Magma ima 2% a moze do 10%, ADPL, ATPL isto ima sredstava… Bas me zanima kako ce explozivan biti rast kad oni krenu.

VIVA LA REVOLUCION !!!

Danas brodari izgledaju puno bolje nego ovih dana
http://finance.yahoo.com/q/cq?s=DRYS,DSX,EGLE,ESEA,EXM,GNK,NM,QMAR,TBSI&d=e

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


Danas brodari izgledaju puno bolje nego ovih dana
http://finance.yahoo.com/q/cq?s=DRYS,DSX,EGLE,ESEA,EXM,GNK,NM,QMAR,TBSI&d=e

to ti je tkz. korak naprije nazad 5 ….

na 4300 sve prodajem...

Izgleda mi da si ti kupovao ATPL po 200kn i da je kasnije više nisi kupovao pa ti je sada identično da li će ona na 1000kn ili 2000kn…
Ne znam da li biš tako pisao da si kupovao po 3400kn pa dokupljivao na 2800 pa dokupljivao na 2200 pa na kraju na 1900 …. Moje je pitanje sljedeće: kad biš ti rekao sam sebi , e sad je dosta?

Moje su kupovine bile od najniže do najviše između 1999,99 i 3000,01.
Obzirom na potencijal brodarskog sektora za narednih nekoliko godina koji sam vjeruj mi već jako dobro proučio, i obzirom na potencijal firme ATPL, očekujem svakako povrat kroz veću cijenu od uloženog. Bilo bi bezobrazno sada napisati koja je to cijena, ali imam svoj target. I tek onda ću sam sebi reći sad mi je dosta. Da sam mislio prodati to bih davnih dana napravio, a ne sad. Možda sam munjen ali ne želim odustati od dugoročnog ulagačkog principa.

Da sam kupovao kojim slučajem po 200kn, vjerujem da bi tijekom prethodne jeseni 2007 dosegnuo planirani target prije zadanog roka. I tada bi kapitalizirao veći dio dobiti nakon otprilike trogodišnjeg ulaganja ili bi napravio reviziju plana. Ovo što pišem nije sprdnja već ulaganje na realnim osnovama. Nisam imao prilike kupovati po 200, ali imam prilike sada kupovati.

Koliko god čudno zvučalo, meni bi trenutno više odgovaralo da se dulje vrijeme zadrži cijena na ovim razinama jer bi tada mogao više dokupiti prije nego dosegnem zacrtani cilj. Ne kažem da mi je ulaganje bezgrešno, cijeli se financijski svijet može teoretski urušiti i da ne vidimo dobiti na nijednoj dionici idućih 10 godina, ali ja ne računam na to.

New Report

Close