ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 06.05.2024. u 04:22
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
52,41
106.393
2,030
52,40
52,80
-0,38%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Pozdrav kolege,

Da mislio sam na autora s potpisom Jumbo a datum 14.05.2008.Dakle ja sam ga samo citirao, a volio bih da mi je neki od znalaca prokomentirao taj članak i dao stručne analize istog.Ja ga osobno smatram veoma dobrim i kvalitetnim.Znam da se kolega "Špancir" ne će složiti.No plovio sam ukupno 7 godina ( posljednje radno mjesto I časnik palube) pa smatram da o pomorstvu općenito znam ponešto.Zato su moji favoriti brodarske tvrtke sa naše burze.
Budimo realni i pošteni prema sebi tko od nas ne bih povezao posjet Vijetnamu i Kini sa OI ..!!!, posebno kad imate nekoliko tisuča dionica

srdačni pozdrav svima [smiley]

Ja sam u PBZ investor i jos nisam dobio.

davor07


Pozdrav kolege,

Da mislio sam na autora s potpisom Jumbo a datum 14.05.2008.Dakle ja sam ga samo citirao, a volio bih da mi je neki od znalaca prokomentirao taj članak i dao stručne analize istog.Ja ga osobno smatram veoma dobrim i kvalitetnim.Znam da se kolega "Špancir" ne će složiti.No plovio sam ukupno 7 godina ( posljednje radno mjesto I časnik palube) pa smatram da o pomorstvu općenito znam ponešto.Zato su moji favoriti brodarske tvrtke sa naše burze.
Budimo realni i pošteni prema sebi tko od nas ne bih povezao posjet Vijetnamu i Kini sa OI ..!!!, posebno kad imate nekoliko tisuča dionica

srdačni pozdrav svima [smiley]

Nisam valjda postao Babaroga ? Smisao Foruma je iznošenje različitih mišljenja i informacija , kao i njihovo komentiranje bez vrijeđanja.
A azijski poslovno-rekreativni izlet Uprave me naravno ništa ne smeta – rijetki su članovi Uprava naših firmi koji će na Olimpijadi biti s poslovnim razlogom – možda 1 % (a i tu sam previše rekao).
Samo neka idu , i neka preuzmu te grdosije – po mogućnosti neka kupe i koji "second hand" po povoljnoj cijeni u kakvoj ludoj kineskoj noći (ah , ti mornari…)

Evo gledam ove naloge za prodaju, ovako lijepo izgleda ali vjerojatno je po običaju barem pola njih skriveno… [rolleyes]

2.430,00 4
2.433,00 5
2.433,50 4
2.433,90 6
2.434,00 9
2.434,98 3
2.435,50 5
2.438,00 8
2.439,98 5
2.439,99 3


Evo gledam ove naloge za prodaju, ovako lijepo izgleda ali vjerojatno je po običaju barem pola njih skriveno… [rolleyes]

2.430,00 4
2.433,00 5
2.433,50 4
2.433,90 6
2.434,00 9
2.434,98 3
2.435,50 5
2.438,00 8
2.439,98 5
2.439,99 3

Ne mogu vjerovati ali skriveno ih je pun kup. Iako ponuda prodaje cijeli dan nije pala ispod 2420 kn netko skriven prodaje ko šašav i sad je već srušio cijenu na 2.400…
Taj netko zna nešto loše što mi neznamo ili…?

Tri su uvjeta potrebna da bi čovjek bio sretan: biti budala, egoist i zdrav; Ali, ako vam nedostaje prvi, sve je izgubljeno!

Ne mogu vjerovati ali skriveno ih je pun kup. Iako ponuda prodaje cijeli dan nije pala ispod 2420 kn netko skriven prodaje ko šašav i sad je već srušio cijenu na 2.400…
Taj netko zna nešto loše što mi neznamo ili…?

Hm, da vidimo…

Početak je 3Q, a kvartalni prosjek BDI je već pao na oko 8800 (za razliku od 2Q gdje je iznosio prosječno oko 9700).

Trenutno je BDI na 8340 u usporedbi s prosječnim ovogodišnjim koji je oko 8600.

BDI i dalje ima trend padanja, a to se tek počinje u dobrom dijelu odražavati na vozarine.

BPI neću ni upoređivati s cijenom jer je debelo pao (dakle capesizeovi tj. BCI drže BDI visokim).

I na kraju, ali ne i najmanje važno kad smo kod ovih pitanja – pozitivnih vijesti za ovaj sektor, a koje se tiču utjecaja na visinu vozarina, bar za ovaj kvartal jednostavno NEMA!

Sve u svemu cijena dionice se još dobro drži obzirom na predviđanja za ovaj kvartal. Čak i predobro, koliko god to čudno nekom zvučalo i izgledalo. Tako ako netko smatra da je pad cijene s 2420 na 2400 rušenje cijene neka još jednom dobro razmisli nije li možda u pitanju nešto sasvim drugo.

A osim Lonzinih transakcija na mahove, prave promete na ovoj dionici nismo vidjeli bar jedno 2 do 2,5 mjeseca, što je uostalom i na drugim sličnim brodarskim dionicama slučaj. A bez pravih prometa cijena svih ovih dionica zadnjih mjesec dana uopće ne mrda značajnije ni prema gore ni prema dolje…


Hm, da vidimo…

Početak je 3Q, a kvartalni prosjek BDI je već pao na oko 8800 (za razliku od 2Q gdje je iznosio prosječno oko 9700).

Trenutno je BDI na 8340 u usporedbi s prosječnim ovogodišnjim koji je oko 8600.

BDI i dalje ima trend padanja, a to se tek počinje u dobrom dijelu odražavati na vozarine.

BPI neću ni upoređivati s cijenom jer je debelo pao (dakle capesizeovi tj. BCI drže BDI visokim).

I na kraju, ali ne i najmanje važno kad smo kod ovih pitanja – pozitivnih vijesti za ovaj sektor, a koje se tiču utjecaja na visinu vozarina, bar za ovaj kvartal jednostavno NEMA!

…što znači da sad treba kupovati[wink]. Kako god okreneš, dobit u drugoj polovici 2008 bit će veća nego u prvoj ( i operativna i ukupna), a u prvoj je već brutalna. Pad vozarina u ovom kvartalu već je anticipiran u cijenu (od strane onih ulagača koji frekventnije mijenjaju pozicije ovisno o sezonskim promjenama vozarina). Moguće vozarine još skliznu tokom kolovoza, al sumnjam da će to bitnije utjecati na cijenu, dok bi vjerojatni povratak/rast vozarina na jesen mogao bitno dodati vjetar u leđa jer upravo u to vrijeme i očekujemo povratak likvidnosti.

Mcap gigante na stranu, ovo je jedini pravi money maker na ZSE. Kako god okreneš[smiley]

Eto… da ne ispada da samo pljujem [cool]

I'LL BE BACK

Vlaho i dalje prodaje

Ima 300 komada manje.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????


Vlaho i dalje prodaje

Ima 300 komada manje.

Zato forumaši imaju 300 komada više, baš smo ga zaje….

Nakon odustajanje države da sufinancira domaće brodogradnje mislim da ATPL ima novog kupca za svoje polovnjake. Pogađate JDPL. Ovi imaju keša i rado bi ga nekom dali. Znam, znam ni nama (ATPL) ne fali keša, ali što više to bolje. To je jedan novi moment koji bi objema dionicama mogao donijeti pomak na gore u ovim nikakvim vremenima. COMMENTS?????

PEYO vizionar slijepac, kolekcionar minusa

Cit. Hanger:…..I na kraju, ali ne i najmanje važno kad smo kod ovih pitanja – pozitivnih vijesti za ovaj sektor, a koje se tiču utjecaja na visinu vozarina, bar za ovaj kvartal jednostavno NEMA!…..

Ovaj kvartal traje od 01.07. do 30.09.2008. , a ti već znaš da dobrih vijesti za čitav kvartal nema.
Ne slažem se.

1.Olimpijada završava 24.08.(vozarine !!)
2.Do kraja kvartala bit’ će preuzeta dva nova panamaxa i predan jedan stari (prihodi !!)
3.Puna sezona hotela i aviona (ulazak u pozitivno poslovanje tog dijela ATPL)
4.Obnova TC-a za Libertas.Stari je bio 49 K$.Što misliš , hoće li novi biti bolji ili lošiji ?
5.Pelješac izlazi iz BB

Za evidenciju…

[img]http://www.poslovni.hr/img/Forum/PostAttachments/604388/lonza.png[/img]

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off


Za evidenciju…

A u istom periodu je protrgovano ukupno 27.000 komada…
Biti će zanimljivo kad Lonza stane prodavati, čini mi se da već lagano zatvara pipu.
Ili samo navlači kupnju [cool]


Nakon odustajanje države da sufinancira domaće brodogradnje mislim da ATPL ima novog kupca za svoje polovnjake.

ako je prvi dio rečenice netočan (jer država nije odustala od domaće brodogradnje) da li iz njega moža slijediti točna tvrdnja…

primjećujem zanimljive teorije posljednjih dana… prvo "lonza conspiracy" onda "JDPL as mistery friend"… danas će skoro podne a nitko nije pitao za dividendu… napredujemo…

bolje zivjeti 100 godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi...

Mislim da će mnogi pogriješit prodajom brodara jer – koliko vidim zadnjih dana – mnoge su do sada dobre firme pale u poslovanju a neke se čak i srozale do dna. Zbog toga njihove dionice padaju (Viro, Konzum, Viadukt, Magma…) a njihovi ulagači se moraju preorjentirati – u što?

Ruku na srce i čast ostalim iznimkama ali mislim da su tu brodari jedine kvalitetne dionice koje će bar ostati na nivou ako ne i porasti u slijedećem periodu.

Stoji da ni brodarima baš ne cvjetaju ruže ali mi trgujemo na ZSE i mislim da za sad (izuzevši možda INU i HT) tu nema bolje i kvalitetnije alternative [cool]

Tri su uvjeta potrebna da bi čovjek bio sretan: biti budala, egoist i zdrav; Ali, ako vam nedostaje prvi, sve je izgubljeno!

New Report

Close