ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 05.05.2024. u 12:40
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
13,03
6.504
499
12,95
13,05
0,38%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Očekivana je i korekcija cijene, prema dolje.

Brojke su neumoljive. Po čemu bi to koštalo 13 eura?

Kakva su očekivanja za idući kvartal? Sad je neznatno rastao prihod. Još u kombinaciji s inflacijom i rastom kamatnih stopa, velikim rizikom od Kine…

Još važnije – kakva su očekivanja za idućih par godina?

Naravno da ga se može trejdati potpuno nevezano uz ikakve financijske podatke, ali čemu? Ako i ne bih gubio novac na ovome, živce bih sigurno pogubio. A ako se moram kladiti…kladim se da će ovo na 11 eura max.

Moguće, ja sam ga i kupovala već na 11 eura.





Andromeda, 24.02.2023. u 16:37



Izvješće očekivano .Ugodno iznenađenje na kraju godine na razini Grupe.

Neki se kao čude kao da su prespavali posljednju godinu dana .Evo za njih mala informacija da je firmu prošle godinu snašlo sve najgore šta ju je moglo snaći. Da ne nabrajam , pročitajte u izvješću šta kaže Došen .A vidim da se neki čude i sadašnjoj cijeni. E pa usporedite  cijenu prije agresije na Ukrajinu i sad . Možda pomogne. Vidimo se na svakom slijedećem FI-u . Hoće li biti bolje ili lošije? Hoće li nedavno uvođenje eura i Schengen imati učinak za ovog 100 % izvoznika ? Hoće li odnedavno okretanje novim tržištima biti pozivino ili negativno odraženo na zaradu? A poluvodići i autoindustrija ? U kojem to smjeru konačno ide, šta kaže predsjednik Uprave ?  Ili nema on pojma, pitajmo forumaše. To su sve pitanja koja ni ne uključuju Rusiju i eventualno okončanje rata za koje nitko nezna kada će završiti.

Možda  do slijedećeg Fi-a  prestane čuđenje i  pjevušenje : kako to ,kako to .

pusa.bok



 

i po trgovanju zadnjih dana vidi se navlakuša….  cijena se u zadnjem nalogu dana diže gore sa malom kolićinom da bi se drugi dan prodavalo po što višoj cijeni……zadnja veća od prosjećne a isto je napravljeno i danas sa 25 kom po 13,25 u zadnjoj transakciji…….ekipa je uletila grlom u jagode jel se nije nadala da će izvješće biti baš ovako loše……oćekivale su se naznake preokreta u q4 a ono kifla……sad je puno jasniji info od kolege nedavno da za plaće dižu kredite…….peglat će se trejd gubitci iz “A” u “Z”(ABA)……..

Kad se pogleda samo ukupni gubitak prošle godine od 80 mil. to izgleda loše, ali gubitak je prvenstveno zbog revalorizacije imovine, odnosno otpisa tvornice u Rusiji. Dobit 4. kvartala je 7 mil., a uz to kratkoročne obveze prema bankama smanjene su za 65 mil. Uz objave novih ugovora zadnjih mjeseci, za očekivati je pozitivno poslovanje i u 1. kvartalu ove godine. Burza prati budućnost, pa i ne čudi da se dionica brzo vratila iznad 13 eura.

Izvjesce ocekivao.

Svi koji ste prizeljkivali kao i ja da ce cijena dole, dobro je obranjena samo radi povecanog broja kupaca.

Jucer na pocetku trgovanju je proslo par tisuca komada u prosjeku 13,40€,i ti kupci su znali kakvo ce bit izvjesce, ali oni kupuju buducnost.

Sad smo svjesni da je cijena 13€ brana.

 

Vidjet ćemo. Ja smatram da je malo tko očekivao ovoliko loše izvješće. Priznajte sami sebi. Cijena je odmah nakon Nove godine krenula strelovito prema 13 eura, upravo u očekivanju oporavka i solidnih rezultata. Kad ono, kako kolega @hugh reče – kifla.

hugh, 25.02.2023. u 00:34

i po trgovanju zadnjih dana vidi se navlakuša….  cijena se u zadnjem nalogu dana diže gore sa malom kolićinom da bi se drugi dan prodavalo po što višoj cijeni……zadnja veća od prosjećne a isto je napravljeno i danas sa 25 kom po 13,25 u zadnjoj transakciji…….ekipa je uletila grlom u jagode jel se nije nadala da će izvješće biti baš ovako loše……oćekivale su se naznake preokreta u q4 a ono kifla……sad je puno jasniji info od kolege nedavno da za plaće dižu kredite…….peglat će se trejd gubitci iz “A” u “Z”(ABA)……..

Hvala na mišljenju gospon Hugh koje usput rečeno nikome ništa ne znači jer ste općepoznati u forumskoj zajednici po vjerodostojnosti i dr. Čak i priznajete to. Spominjanje navlakuše i to od Vas je u najbolju ruku paradoksalno i cinično. A to da je netko očekivao bolje izvješće je sam kriv. Cijena nije rasla niti će nastaviti dodatno rasti zbog osoba poput Vas , kako nazivate ovdje ostale a niti zbog par ljudi koje su zbog neupućenosti očekivali više, nego zbog drugih razloga. Nismo svi isti, zapamtite to.To kao da ja rečem da sam očekivao bolje izvješće na ERNT i onda se  čudim i piskaram okolo kao da sam zadnjih godinu dana  bio na Marsu i neznam šta se događa. I još da na to nadodam da mi je trenutna cijena Ernt presmješna te da je vidim na 200 €. Eto tako bi izgledao moj post da želim biti poput Vas par.Ispričavam se imaocima Ernt jer to nije moje mišljenje nego samo usporedba. Ne posjedujem Ernt niti se imam namjere uključivati , pogotovo ne sa negativnim konstatacijama .

@Andromeda

Da, upravo tako. Kao da Vi spominjete ERNT jer znate da baš @hugh i ja ulažemo u to. I što s ERNT? Prihod je maaasivan. Veći nego ikad. I ne zahvaljujući lošim okolnostima, nego baš mimo njih i usprkos njima. Daljni smjer je sasvim izvjestan. Samo zadržana dobit i cash su toliko masivni da je cijena od 200 eura cirkus, čak i da perspektiva nije nešto, a perspektiva je itekakva.

Na ADPL je prihod neznatno veći, napravili su enooormni gubitak, inflacija im daje gadne batine, kamatne stope rastu, bit će teže do novca pa prema tome i do imovine(u vidu vozila), imaju i dug, kojeg drže ppd kontrolom, ali nikako nije neznatan. Kako stoje s cashom?… Perspektiva je loša and much more… Recite otvoreno koliki Vam je target price na ADPL? I na čemu ga temeljite? Gdje očekujete ADPL za recimo dvije godine?..evo da ne idemo predaleko u budućnost..

Ne valja .” Samo” 38 mil. € u siječnju. 😩

Napomenuo je i da su svoje poslovne aktivnosti gotovo u potpunosti usmjerili prema europskom tržištu i maksimalno su fokusirani na sklapanje novih ugovora i stjecanje novih znanja kojima osiguravaju bolju budućnost. “U poprilično zahtjevnoj godini ugovorili smo više od 200 milijuna eura novih poslova za europsko tržište, a tim smo smjerom nastavili i u ovoj godini, čemu u prilog govori i više od 38 milijuna eura ugovorenih u siječnju”,

 

AD Plastik Grupa lani s gubitkom od gotovo 80 milijuna kuna

yieldchaser, 25.02.2023. u 15:45

@Andromeda

Da, upravo tako. Kao da Vi spominjete ERNT jer znate da baš @hugh i ja ulažemo u to. I što s ERNT? Prihod je maaasivan. Veći nego ikad. I ne zahvaljujući lošim okolnostima, nego baš mimo njih i usprkos njima. Daljni smjer je sasvim izvjestan. Samo zadržana dobit i cash su toliko masivni da je cijena od 200 eura cirkus, čak i da perspektiva nije nešto, a perspektiva je itekakva.

Na ADPL je prihod neznatno veći, napravili su enooormni gubitak, inflacija im daje gadne batine, kamatne stope rastu, bit će teže do novca pa prema tome i do imovine(u vidu vozila), imaju i dug, kojeg drže ppd kontrolom, ali nikako nije neznatan. Kako stoje s cashom?… Perspektiva je loša and much more… Recite otvoreno koliki Vam je target price na ADPL? I na čemu ga temeljite? Gdje očekujete ADPL za recimo dvije godine?..evo da ne idemo predaleko u budućnost..

Aaa osjetljivi ste  kod spomena Vaših pulena. E pa to je bila poanta ali je niste shvatili čim ste nastavili u istom tonu.Mogao bi i ja nastaviti  izvlačiti sve negativno koje svako izdanje na Zse ima i objavljivati  na toj temi ali iz kurtoazije i poštovanja prema drugim imaocima neću niti sam ikada. Žalosno je da su svi podatci  odavno poznati ,probavljeni i itekako uračunati u cijenu a Vas par ste se došli naslađivati i kao začuđavati tome. Smatram da je podcjenjeno a za informaciju kupio sam i  danas. Target  imam ali ga ne namjeram dijeliti s Vama. Rado ako netko drugi želi na pm. Ugodan dan.

Ne valja.🙂

 

https://eho.zse.hr/obavijesti-izdavatelja/view/47626

“Samo ” 95 mil.€ ugovorenih poslova prva dva mjeseca ! Ph..pa nije ni 100.Jadna li je takva budućnost.🤣

Crikva1, 27.02.2023. u 14:20

“Samo ” 95 mil.€ ugovorenih poslova prva dva mjeseca ! Ph..pa nije ni 100.Jadna li je takva budućnost.🤣

A glavni partner drobi sve više. Nema krize . Jel to dobro za perspektivu AD prosudite sami .

Stellantis NV 2022.12.31 Annual Report and Form 20-F

Prodaja vozila u Hrvatskoj: Velik skok u prva dva mjeseca | 24sata

New Report

Close