ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 25.04.2024. u 21:00
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
13,03
7.218
554
12,95
13,10
0,78%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Petak izvješće . Očekivanja ? Ili se više manje  sve zna a svako slijedeće bi trebalo biti bolje.

 

Obavijesti izdavatelja – EHO (zse.hr)

 

 

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.

Kolega ,izvješće je davno ukalkulirano u cijenu onog dana kada su rusi prešli granicu. Sada se gleda sadašnjost i budućnost u koju uopće ne sumnjam.

 

 

Kupuje se po asku u isčekivanju rezultata za groznu prošlu godinu. Kako to ,kako to?

Kamo to ovaj svijet ide, sve naopako 🙂 :).

 












7OTP INDEKSNI FOND – OIF S JAVNOM PONUDOMSkrbnički račun42,3281.01%569.31K

 

 

Nije isključivo i da ljudi pogriješe. Popularan je jedan brodar ovih dana i abacedno jako blizu ovog izdanja a i slova su gotovo identična.Treba paziti kada se brzo zadaju nalozi.

Šalu na stranu.Ovih +320 komada u tjedan dana nije puno ali svejedno smjer veseli.Prometi sve veći uz polagani rast.

 

 

 

 

Izvješće katastrofa. Očekivali loše, dobili mnogo lošije.

Jedina nedoumica koji vrag je bio ovima šta su napucali cijenu dionice zadnjih par tjedana.

Zar ne bi barem fondovi trebali imati bolje i “bliže” oltaru informacije.

dakle poslovali s dobiti zadnji kvartal i time smanjili godišnji gubitak… sad razumijem odakle ono napucavanje do 13,50… netko je imao info. A tek ono na Zaba-i danas… netko imao info danima ranije…

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

Bilo mi je muka već prima facie, a kad sam ušao dublje, morao sam se fizički udaljiti od kompa. Zašto se cijena nije urušla na 11 eura i niže, to mi je upitnik bez odgovora.

@yieldchaser

 

Zato što ljudi kupuju budućnost.

A ona bi mogla biti sjajna za ADPl… tamo 2043. god.

Samo se treba strpiti 20-ak godina. Haha

Nije mi jasno tko ovo još uvijek drži i kupuje, Srećom barem su se mirovinci opametili.

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.

@Djubre

💯

Budućnost u kojoj Amerika i tzv. kolektivni zapad napuštaju politiku “jedne Kine” i kreće još dublja kriza čipova. Naravno, u takvom, sve izglednijem scenariju, i ta kriza će proći, ali malo prije 2043. godine…tamo 2033.

Onda ćemo ko Rusi, nabavljat vešmašine i klime da iz njih vadimo čipove, prebrikavamo ih i stavljamo u vozila.

Cijena čak sad ide gore. To je taj inat, taj prkos. Jer znate, ugovoreni su novi poslovi za silne novce, a i Zoka je posjetio fabriku.

Izvješće očekivano .Ugodno iznenađenje na kraju godine na razini Grupe.

Neki se kao čude kao da su prespavali posljednju godinu dana .Evo za njih mala informacija da je firmu prošle godinu snašlo sve najgore šta ju je moglo snaći. Da ne nabrajam , pročitajte u izvješću šta kaže Došen .A vidim da se neki čude i sadašnjoj cijeni. E pa usporedite  cijenu prije agresije na Ukrajinu i sad . Možda pomogne. Vidimo se na svakom slijedećem FI-u . Hoće li biti bolje ili lošije? Hoće li nedavno uvođenje eura i Schengen imati učinak za ovog 100 % izvoznika ? Hoće li odnedavno okretanje novim tržištima biti pozivino ili negativno odraženo na zaradu? A poluvodići i autoindustrija ? U kojem to smjeru konačno ide, šta kaže predsjednik Uprave ?  Ili nema on pojma, pitajmo forumaše. To su sve pitanja koja ni ne uključuju Rusiju i eventualno okončanje rata za koje nitko nezna kada će završiti.

Možda  do slijedećeg Fi-a  prestane čuđenje i  pjevušenje : kako to ,kako to .

pusa.bok

Njima je prihod u padu već tri godine.

Gubici su masivni, marže jezive.

Quick ratio im nikad nije bio jak, ali sada je jako pao.

Jedino što je pod kontrolom su dug i cash flow, koji je ok.

Dišu, ali voda im je do brade. Uništava ih inflacija…

Ulaganje u ovu dionicu je izuzetno rizično. Prevelik rizik s obzirom na potencijalni povrat na ulaganje. A cijena je definitivno previsoka za toliki rizik i ja se, isto kao i kolega @Djubre pitam tko to kupuje i tko to drži. Uspjeti s time, ako se sve dobro završi kroz idućih X godina je sreća, a ne mudrost i znanje.

Izvješće je očekivano.

New Report

Close