ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 03.05.2024. u 05:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
12,94
24.463
1,891
12,90
13,05
0,78%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.



hm
čim je trezor počeo braniti cijenu,znači da je voda došla do ušiju

Ja bi radje da cijelokupnu dividendu potrose na buyback po ovim cijenama, dugorocni benefit za dionicare bi bio veci
[/quote]

Potpisujem, da li tko zna koliko su potrošili na dividendu ove i/ili prošle godine?

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!



hm
čim je trezor počeo braniti cijenu,znači da je voda došla do ušiju

Ja bi radje da cijelokupnu dividendu potrose na buyback po ovim cijenama, dugorocni benefit za dionicare bi bio veci
[/quote]
Samo pod jednim uvjetom a to je da se okupljene dionice moraju obavezno poništit!
Otkupljene dionice se ne smiju dijeliti kao bonus i ne smije ih uprava kupovati po “povlaštenim” cijenama!



hm
čim je trezor počeo braniti cijenu,znači da je voda došla do ušiju

Ja bi radje da cijelokupnu dividendu potrose na buyback po ovim cijenama, dugorocni benefit za dionicare bi bio veci
[/quote]
Ja ne, ali mi je ok da se ukljuce kad netko manipulira, a ovo mi izgleda kao manipulacija. Ako ti treba novac, onda udaris po kupnji, a ne spustas ponudu mic po mic.




hm
čim je trezor počeo braniti cijenu,znači da je voda došla do ušiju

Ja bi radje da cijelokupnu dividendu potrose na buyback po ovim cijenama, dugorocni benefit za dionicare bi bio veci
[/quote]
Samo pod jednim uvjetom a to je da se okupljene dionice moraju obavezno poništit!
Otkupljene dionice se ne smiju dijeliti kao bonus i ne smije ih uprava kupovati po "povlaštenim" cijenama!
[/quote]

Na to sam i mislio s ciljem da ih poniste, mislim da bi dionicari imali daleko veci povrat na taj nacin dugorocno s ovim cijenama vrlo vjerovatno i u prvoj godini, zbog smanjenja free floata i potraznje

Ignore : renči

Kad se sjetim bliske prošlosti daleko je teže bilo donositi odluke prije nekoliko godina kad je buknuo rat u Ukrajni, uveden Zapadni embargo Rusiji, a cijena se strmoglavila sa 130 na 80 kuna. Bila je to golema nepoznanica što nas to čeka u budućnosti da li prodati i bježati, samo čekati ili kupovati. Ova Uprava mi daje vjeru da znaju što rade kada su prebrodili i puno težu situaciju od ove današnje.

Diljem svijeta trenutno je na akciji otkup dionica od strane Trezora i sl.

Kako se osobno ne slažem s time, ima jedan dobar članak za one koji vole znate više i govore riječ engleskog:
‘The American disease’: Canadian companies pouring cash into stock buybacks as backlash grows abroad


Diljem svijeta trenutno je na akciji otkup dionica od strane Trezora i sl.

Kako se osobno ne slažem s time, ima jedan dobar članak za one koji vole znate više i govore riječ engleskog:
‘The American disease’: Canadian companies pouring cash into stock buybacks as backlash grows abroad

Ali clanak se bazira kao vjerovatno i tvoje protivljenje buybacka iz razloga jer kompanije novac koji koriste za buyback korist od ostatka dobiti nakon dividende sta oce rec vise novca se preusmjerava na korist dionicara pa manje ostaje za razvoj firme, prijedlog buybacka koji sam ja spomenio je da se dio koji je ionako namjenjen isplati dionicarima je po meni isplativije po ovakvim trzisnim vrijednostima iskoristit za buyback, na taj nacin se ne mjenja opterecenje firme nego ostaje sve isto samo na drugaciji nacin za firmu ali i bolji jer se ne placa porez, pa taj clanak nema veze s ovim prijedlogom, zanimljivo je kako autori ne nalaze problem u isplati dividende jer je i to jedan nacin smanjenja novca koji se moze iskoristit za razvoj ali im ocito ne smeta jer se na taj dio placa porez, a na ovakav nacin ne placa ukratko smeta im sta dionicari imaju vise benefita na taj nacin jer izbjegnu porez i vise zarade nego zajednica kroz porez ukratko.

Ignore : renči

Nemački parlament odobrio dodtnih 50 milijardi eura za poticanje gospodarstva da ne upadnu u recesiju,vjerovatno će dio tog novca ići na autoindustriju pošto im ona čini 30% bdp a..točnije informacije gdje će upumpati taj novac očeuju se idući mjesec,zasad su samo odorili sredstva,tj dopustili deficit proračuna,to Amerika radi ima 50 godina,dobro su se sjetili..uvjeti monetarne politike su jako ekspanzivni tako da je šansa da se upadne u recesiju jako mala..


Otkupljene dionice se ne smiju dijeliti kao bonus i ne smije ih uprava kupovati po povlaštenim cijenama!
To i iznadprosječno često i obilato isplaćivanje dividende kada su upravitelji ujedno dioničari meni djeluje kao umješavanje privatnih financijskih interesa visokog managementa u poslovanje nekog dioničkog društva.



Otkupljene dionice se ne smiju dijeliti kao bonus i ne smije ih uprava kupovati po povlaštenim cijenama!
To i iznadprosječno često i obilato isplaćivanje dividende kada su upravitelji ujedno dioničari meni djeluje kao umješavanje privatnih financijskih interesa visokog managementa u poslovanje nekog dioničkog društva.
[/quote]
Iznadprosječno često ? Jednom godišnje, redovna dividenda …. ne sjećam se da je bila koja izvanredna dividenda ….. to što se ispaćuje u dva puta, to je samo plus, jer je manje opterećenje za tok novca …
Obilato ? ADPL isplaćuje oko 50% godišnje dobiti za potrebe dividende, što možete lako provjeriti. Ustalom pogledajte koliko ima kunića zadržane dobiti po dionici pa stavite to u omjer sa cijenom …
Tako da te Vaše teorije ne drže vodu … probajte nešto drugo smislit ….

http://zse.hr/userdocsimages/stjecanje_otpustanje/ADPL_stjecanje_otpustanje_2019__2782019143014.pdf

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

Opet se vraćam na temu recesije. Pa svaki dan izađe barem jedan članak tipa recesija na pomolu, samo što nije, još malo pa sad će…i naši vrli analitičari komentiraju kako se zaštititi i sl..no nema uporišta u fundamenima, ni poslovanju..makar se negdje spominju ekonomski pokazatelji koji kao slabe i slično..čini mi se da se namjerno plasira u medije takav scenarij..naravno ne bih volio da nam dionica vrisne preko noci, a vidljivo je pojačana prodaja. Moja su očekivanja slična prošlogodišnjem rezultatu kompanije, i naravno izdašna dividenda.

Opet se vraćam na temu recesije. Pa svaki dan izađe barem jedan članak tipa recesija na pomolu, samo što nije, još malo pa sad će…i naši vrli analitičari komentiraju kako se zaštititi i sl..no nema uporišta u fundamenima, ni poslovanju..makar se negdje spominju ekonomski pokazatelji koji kao slabe i slično..čini mi se da se namjerno plasira u medije takav scenarij..naravno ne bih volio da nam dionica vrisne preko noci, a vidljivo je pojačana prodaja. Moja su očekivanja slična prošlogodišnjem rezultatu kompanije, i naravno izdašna dividenda.

Nastavio bih sa tim da je i Njemačka obećala bogate potpore gospodarstvu u slučaju daljnjih negativnih trendova, a tu je u prvom redu autoindustrija. Pitam se čime će se osigurati kompanije koje primjerice u prehrambenim i sl. sektorima posluju na području jugoistočne Europe.


Opet se vraćam na temu recesije. Pa svaki dan izađe barem jedan članak tipa recesija na pomolu, samo što nije, još malo pa sad će…i naši vrli analitičari komentiraju kako se zaštititi i sl..no nema uporišta u fundamenima, ni poslovanju..makar se negdje spominju ekonomski pokazatelji koji kao slabe i slično..čini mi se da se namjerno plasira u medije takav scenarij..naravno ne bih volio da nam dionica vrisne preko noci, a vidljivo je pojačana prodaja. Moja su očekivanja slična prošlogodišnjem rezultatu kompanije, i naravno izdašna dividenda.

Kolega, ako otvorite bilo koji članak na temu recesije koja samo što nije stigla,
uglavnom komentiraju naša 2 vrla analitičara i ekonomista Ljubo Jurčević i
Damir Novotny. Obojica su, kada je buknula afera u Agrokoru i dionice ronile tvrdili,
da će se to sve riješiti za koji dan, a najviše za mjesec dana?!
Znamo što je bilo slijedeće dvije godine i koliki je kapital izbrisan zakonom, tako
da ne bi njihovo mišljenje uzimao previše u obzir.

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

New Report

Close