ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 16.05.2024. u 03:14
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
13,00
20.358
1,566
12,95
13,00
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Da ali saznati će se kolika je dividenda već po objavi poziva za glavnu skupštinu, dakle uskoro.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

Potpisivan Sporazum o stjecanju posebnog statusa poreznog obveznika

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

Potpisivan Sporazum o stjecanju posebnog statusa poreznog obveznika



ne znaš što je d_ebilnije, to što imaju taj status (pred zakonom bi svi trebali biti jednaki?), što su naši porezni zakoni jasni (pa treba konzultirati se sa samom PU oko toga) ili što je PU svrha samoj sebi pa time stječe još veću važnost (koju ionako ima)

Nikakvih komentara na trgovanje ovih zadnjih par dana? A bilo je kakve takve likvidnosti; udaranja i po asku i po bidu.


Nikakvih komentara na trgovanje ovih zadnjih par dana? A bilo je kakve takve likvidnosti; udaranja i po asku i po bidu.

Komentar je rast na malom volumenu je stabilan rast 🙂

Ignore : renči

Ovaj podatak mi je zanimljiv iako nema podataka za zadnje dvije godine vjerovatno je tu negdje ali govori dosta toga o mogucnosti rasta u ovoj industriji te o opstojnosti sadasnje proizvodnje.

http://www.acea.be/statistics/tag/category/average-vehicle-age

Ignore : renči

U budućnost ove tvrtke i industrije uopće ne sumnjam.
Naime svaka sljedeća serija vozila ima sve više plastičnih, a sve manje metalnih djelova.
Uz to, prelaskom sa pogona na fosilna goriva na električni ili neki drugi alternativni pogon, još je manja potreba za metalnim djelovima.
Tako da za AD Plastik nema zime, predstoji im svijetla budućnost, pod uvjetom da budu i ostanu pošten i profesionalan partner svojih kupaca i da rade na razvoju novih tehnologija i unaprjeđenju svojih proizvoda, a to su do sada uspješno radili.
Zapravo su toliko nehrvatski posložena tvrtka da mi je upravo sumnjivo što rade u Hrvatskoj. :))
Ne bih se čudio da ih jednog dana pokuša kupiti i progutati kakav div.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Jubito, slazem se s tobom, svaka cast! I ja se zapitam, da li je moguce da takva tvrtka posluje ovdje ☺? Kad vidim ovu burzu, ovo je jad. Ima li jos negdje na svijetu da se index nije maknuo od 2008, od kada je pao sa 5500 bodova? U svemu tome, ova tvrtka je endem… i jos par drugih

Jub toga se i ja bojim,nedaj boze da se promijeni menagment,dode potkupljiv i ohol.
Ode sve brzinom svjetlosti znas gdje.
Takav management priprema teren za preuzimanje velikih.

Moje skromno misljenje je da smo dosegli vrh cijenom do sljedeceg Qx.
Cijena ce biti na 10kn oscilacijama,range 190-200kn zlatna sredina 195kn.
Market makeri ocito mejkaju.
Postoji sansa ako oni popuste da cijena ode ispod 190kn al samo zato sto ce neki izlazit vanka,radi preslagivanja/ili treskavice zasto cijena nejde nenormalno iznad 200kn cemu se mnogi nadaju.
Pozicije su ovdje odavno zauzete,sad treba naci nove ulagace koje treba navuci na mlin da cijena ode gore,sto ce biti jako tesko na ovoj prelijepoj burzi.
Dobra stvar ce biti ako se dividenda poveca to povecava i sansu za nove ulagace.
Definitivno HODL papircek.

Papiric nije samo HODL vec i BUY 🙂 ……vec prije 1Q ide povise 200kn, a onda nakon 1Q jos malko i vise moje misljenje 🙂

Ignore : renči

August,
Cijena ce pratit poslovanje.
Samo neka izbace GFI za q1 kao za q4 (+ dividenda) pa ces vidjeti raketu.

Da citiram kolegu plavog: “POUČAK 26:Porastom cijene dionice,ako se popravlja poslovanje,ona postaje jeftinija a, skuplja ako je cijana pala a poslovanje se pogoršalo…”

Rastimo zajedno...


August,
Cijena ce pratit poslovanje.
Samo neka izbace GFI za q1 kao za q4 (+ dividenda) pa ces vidjeti raketu.

Da citiram kolegu plavog: "POUČAK 26:Porastom cijene dionice,ako se popravlja poslovanje,ona postaje jeftinija a, skuplja ako je cijana pala a poslovanje se pogoršalo…"

q1 ce biti bolji nego q4 🙂

Ignore : renči

Statusquo,
Daj boze. Sad mi je jasno zasto ste neki dan dokupljivali.
Imam dosta kesa (za svoje prilike), ali se tresem uzet jos, ionako mi je pozicija probila 30% portfelja.
Mozete li obrazlozit Vasa ocekivanja za q1, i uvjeriti me da i ja dokupim….
Hvala

Rastimo zajedno...

I meni je pozicija na 33% i koliko god bih htio jos dokupit povecat poziciju suzdrzavan se jer znam da na odredjene negativne faktore ne mogu utjecat ukoliko se pojave, a mogu predstavljat rizik, a pozicija sama po sebi je vec na granici koju bih htio izlozit na jednu dionicu i to je glavni ogranicavajuci faktor, na rizike uglavnom mislim na tecajne razlike te uvijek moguci i nenadani nekakvi problem s rusijom jer do sada se pokazalo da rusija nije nesto sta se moze predvidit mislim na politicki uzrokovane posljedice iako realno danas moguci neki novi problem s rusijom ne bi bio vise toliki rizik kako sto je bio prije nekoliko godina.

Obrazlozit cu svoja ocekivanje za 1q i ovu godinu u sljedecim postovima malo detalnije ali prije nego to napravim osvrnit cu se na podatke od prosle godine da se bolje vidi trend i ocekivanje za ovu godinu i da malo jos se bolje vidi rast rezultata prosle godine koji je bio jako dobar.

2016 konsolidirani prihod 935 mil, dobit 49,7 mil, EBITDA 136 mil
2017 konsolidirani prihod 1086 mil, dobit 68.2 mil, EBITDA 157 mil

znaci prihod + 16%, dobit +37%, EBITDA +15% na godisnjoj bazi konsolidirani

2016 matica prihod 717 mil, dobit 38.3 mil, EBITDA 83 mil
2017 matica prihod 831 mil, dobit 52.6 mil, EBITDA 90 mil

znaci prihod +16%, dobit +38%, EBITDA + 9%

Vidljiv je dvoznamenkasti rast svih parametara pogotovo izrazen je rast dobiti pa na ovoj cijeni sad imamo

P/E 12
P/S 0,75
P/B 1.1
EBITDA 14,48%
NPM 6,38%
ocekivana dividenda 10kn, 5% na sadasnju cijenu

Pa sad ukratko samo na ovoj cijeni dionica je jeftina te ima prostora za rast samo po sadasnjim rezultatima, medjutim normalno da su bitniji buduci rezultati za opravdat daljni rast ali u uvjetima da prepostavimo da ce buduci rezultati bit isti dionica ima prostora rast, vazno je napomenit da u ovim gore izracunima nije uzet u obzir u obzir dio koji adpl ima u rumunjskoj jer se on ne konsolidira osim dijela udjela u dobit pa bi onda uzimanjem u obzir tog udjela stvari bile jos i bolje s obzirom na velicinu prihoda, ali bi bile losije s obzirom na postotak marze ali to u jednu ruku znaci da prostora za rast ima jos dosta.

Sad moja ocekivanja su sljedeca vidjet cemo hoce li se ostvarit ipak se radi o ocekivanjima obrazlozit cu ih kasnije zbog cega to ocekujem, ali ocekujem i druge da se izjasne ima ih jos koji jako dobro prate ovu dionicu, a uvijek postoji mogucnost nekog i previda zato sluzi forum da drugi ukazu na svoje vidjenje samo se nadam na neku konkretnu cinjenicu ne na samo misljenje onako iz vedra neba.

konsolidirano ocekivanja

1Q prihod 350 mil, dobit 32 mil (prihod bez rumunjske)
Godina prihod 1300 mil, dobit 85 mil (prihod bez rumunjske)

Znaci ocekujem rast prihoda za 20%, dobiti 25% za ovu godinu.

Ignore : renči

Hvala na odgovoru!
Smatram da nisam kompetentan da iznosim svoje predvidjanje buduceg poslovanja pa cu se suzdrzat od toga buduci bi bilo slicno kao gledanje u kristalnu kuglu.
Ono sto bi samo naglasio da je ocit trend rasta poslovanja i profitabilnosti, a nastavak projekta Edison (od 2019.) i potpisani novi ugovori (volkswagen…) pokazuju da je nastavak trenda realno ocekivat i u buducnosti. Takoder, obzirom na fundamente cijena je primamljiva za dokup.
Ono sto me zanima je koja je kvaka kod q3 zadnjih 5 godina?
Zasto je neto dobit q3 uvijek znatno niza od ostalih kvartala? Jeli u pitanju neka sezonalnost ili nesto drugo ili cista slucajnost? Jer od 2013. neto dobit q3 ide redom 5.5 mil., 1,7 mil., 5,3 mil., 3 mil. i 2,7 mil.
Isto tako neto financijski rezultat zadnje 2 godine je oko -50 mil. kuna dok se razdoblju 2013./2015. kretao oko -30 mil. kn, a u meduvremenu su ukupne obveze manje, rublja se stabilizirala, a kuna nije toliko aprecirala da napravi toliku razliku. Znam da je netko vec postavio ovo pitanje ali nitko nije odgovorio.
I jos nesto, spominjete Rumunjsku kojoj prihodi nisu u konsolidaciji vec se konsolidira samo udio u dobiti. Koliko vidim iz GFI 2017. skoro cijela neto dobit grupe (cca. 80%) se odnosi na Rumunjsku (53.3 mil. kuna; pozicija AOP 142) pa smatram da je ona najvaznija varijabla u jednadzbi. Zanima me ima li neki link gdje mogu pratit poslovanje i informacije partnerskog drustva u Rumunjskoj?
Ako sam sto pogresno napisao molim vas da me ispravite.
P.s. nadam se da nisam naporan i da pitanja nisu gl.pa, jos jednom hvala svima

Rastimo zajedno...

New Report

Close