ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 04.05.2024. u 13:29
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
13,03
6.504
499
12,95
13,05
0,38%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Veoma dobre vesti iz Rusije!!

Russian car market has grown by 18% in September 2017

[color=blue][u][b]" pessimus dux Croatorum "[/b][/u][/color]

Nešto od ovoga mora zakačit prihode AD Plastika:

Vaš link …

Automobile production has increased by 19% within the first eight months of 2017 !

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Brzo je izvješće a i firma općenito sve bolje posluje pa ne vidim razloga da se to ne i odrazi na cjenu.
Ne shvaćam ova liparenja ako se vjeruje u dionicu i želi se uložiti. Cijeli dan bulje u gledalicu kako bi ušparali 20 kuna valjda.

Baš sam se ponada da ce je prodavaci zatuč na 160 .Vidjelo se na moje dionice da je PBZ Omf poceo kupovat ne znam da li su oni danas poceli jace uzimat po asku . Ovdje su isto fundamenti bonbon + dividenda.

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

Izašlo je izvješće, konsolidirano i nekonsolidirano, još nisam izanalizirao:
http://www.zse.hr/UserDocsImages/financ/ADPL-fin2017-3Q-NotREV-N-HR.pdf

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Rast dobiti 33,7%. Najviše zahvaljući Rusiji koja snažno potiče i subvencionira kupnju novih vozila. Tvornice AD Plastika u Ruskoj Federaciji u istom su periodu ostvarile rast poslovnih prihoda od 21% u odnosu na isto razdoblje prethodne godine.

plus pet izvjestaj nemre bolje cestitke imaocima ovoga bisera

dobro je, dobro … ma šta dobro, odlično … opet će biti fina divka …

po mojim internim računicama koje si radim, s trenutnom neto dobiti zarada je trenutno cca 13 kn po dionici
na PE 15 trebali bi se cijenom približiti razinama 195-200 kn do kraja godine, nadam se
nekih 11%-14% rasta cijene od ovih 175 🙂
sretno svim imaocima ADPL

Odlično izvješće. Bolje od očekivanog.

Čestitke Upravi i radnicima, odlično izvješće!
Bravo ADPL.
Fundamenti jeftini na ovim cijenama, budučnost izvjesno dobra, dividendni prinos velik.
lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Firma je dobra i izvješće je dobro – transparentno.

Ono što mene brine je izostanak profitabilnosti koja bi trebala rasti brže.
Primjerice, krajem godine i sa normalnim q4 profit će biti na oko 60-65 milijuna kuna.
To je dobar rezultat ali nakon investicije od cca 200 milijuna kuna (za Edison) čovjek bi očekivao bolji rezultat u smislu profitabilnosti.
Cash flow je dobar.

Eto to je moja jedina briga – ukupni profit nikako da ode na 70, 85 milijuna kuna već je stalno na oko 60 milijuna godišnje dok je firma imala 64 milijuna i sa puno manjom bilancom i daleko manjim investicijama.

Često se ovdje piše “dividenda je sigurna” i slično, ali dividendne firme su firme u maturitetu što ADPL sa ovakvim rastom profita često podsjeća.

Nekako opet osjećam stagnaciju.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


Firma je dobra i izvješće je dobro – transparentno.

Ono što mene brine je izostanak profitabilnosti koja bi trebala rasti brže.
Primjerice, krajem godine i sa normalnim q4 profit će biti na oko 60-65 milijuna kuna.
To je dobar rezultat ali nakon investicije od cca 200 milijuna kuna (za Edison) čovjek bi očekivao bolji rezultat u smislu profitabilnosti.
Cash flow je dobar.

Eto to je moja jedina briga – ukupni profit nikako da ode na 70, 85 milijuna kuna već je stalno na oko 60 milijuna godišnje dok je firma imala 64 milijuna i sa puno manjom bilancom i daleko manjim investicijama.

Često se ovdje piše "dividenda je sigurna" i slično, ali dividendne firme su firme u maturitetu što ADPL sa ovakvim rastom profita često podsjeća.

Nekako opet osjećam stagnaciju.

Ne bi se slozio da profitabilnost stagnira, Ebit i Ebitda konstantno rastu do 12.2014 ukljuceno s ovim kvartalom i to jako dobrim postotkom, problem je u financijskim prihodima i rashodima tj u razlici istih koji isto rastu negativno te radi toga dobit ne prati rast profitabilnosti, sad koji je uzrok da li je zbog veceg razduzivanja i taj trosak privremeno veci ili je razlog zbog tecajnih razlika trebat cemo pricekat revidirano za detalje ocito

Ignore : renči

Cijena nafte na najvišoj razini od sredine 2015.

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

Novi poslovi

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/SitIpg6Y62ehFVwl0c0XPw==.pdf

New Report

Close