ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 17.05.2024. u 16:52
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
12,98
16.104
1,241
12,95
13,10
-0,38%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

U srijedu 30.01 trebao bi izaći FI (barem tako piše na webu ADPLa)…Osobno očekujem malo lošiji rezultat naspram prošle godine do najviše -5% , međutim ovaj koji lupa po asku kao da nešto više zna…

Bilo kako bilo, ljepo je zavidjeti ovakav rast :)…

...

Cini mi se da nista od izvjesca. Ne razumijem zasto uopce objavljuju datum na svojim stranicama ako ga se ne drze


Cini mi se da nista od izvjesca. Ne razumijem zasto uopce objavljuju datum na svojim stranicama ako ga se ne drze

Moram prizna da su me razočarali s time. Do sad su bili jedna od najprofesionalniji tvrtki što se izvješća tiče.

Dajte mi jeftino da vam prodam skupo.

Važeći podaci za uredovni dan 18.1.2013.

4. PBZ D.D. (02535697732) 158.812 3,78 Skrb. račun

* Važeći podaci za uredovni dan 04.02.2013 .

4. PBZ D.D. (02535697732) 142.861 3,40 Skrb. račun

Štednja je mudrost trošenja.

Kad će izvješće?


Kad će izvješće?

Do petka najvjerojatnije, tako kažu kad pošalješ mail upita:)

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Problemi za najvažnije kupce AD Plastika

Francuski proizvođač automobila PSA Peugeot Citroen odlučio je otpisati 4,1 mlrd USD vrijednosti imovine zbog pogoršanog stanja na tržištu automobila, objavili su u petak europski mediji. Otpis imovine najavljen je prije objave rezultata za 2012. sljedeći tjedan, u kojima se očekuje značajan gubitak, budući da je kompanija prodala 16% manje vozila 2012. u usporedbi s godinom ranije, stoji u analizi „IC Daily – Equity Espresso“ investicijskog i edukativnog portala iCapital.hr (preporučamo da u dokumentu obvezno pročitate navedeni disclaimer).

Analizu, uz napomenu da svakako pročitate disclaimer, prenosimo u cijelosti i bez izmjena:

Renault Grupa je također zabilježila par prodaje od 18% u 2012., koju je tek donekle spasio rast prodanih vozila izvan Europe od 9,1%, pri čemu je prvi put u povijesti kompanije udio u prodaji vozila izvan Europe prešao 50% ukupne prodaje. U ovako negativnom okruženju, Renault Grupa je ipak uspjela ostvariti značajan iskorak na rastućem ruskom tržištu gdje je ostvarila rekordni rast prodaje (+22,7%) i tržišni udio (6,5%).

Europska industrija automobila pretrpjela je snažan udarac u 2012., budući da je broj novoregistriranih automobila pao preko 8% u odnosu na 2011., pri čemu su Estonija, Mađarska i UK jedine zemlje sa značajnijim rastom prodaje. Istočna tržišta i dalje bilježe rast, pri čemu prednjači Rusija u kojoj je prodaja automobila porasla 11% u 2012. Ipak, i tamo se očekuje usporavanje, nakon tri uzastopne godine rasta od preko 10% godišnje. Prema istraživanju Russia’s Association of European Businesses, u 2013. bi kretanje prodaje automobila trebalo biti u rasponu od -5% do +5%, dok IHS Automotive predviđa rast prodaje od 2,3%, što je značajno slabije u odnosu na zadnje 3 godine.

Unatoč ovim negativnim pokazateljima, pozitivna indikacija za AD Plastik dolazi iz partnerske tvrtke Faurecia, koja je u 2012. ostvarila rast prodaje od 6,9% (2% s isključenim efektima ekspanzije kapaciteta). Značajan pad prodaje u Europi za 19,2%, Faurecia je uspjela nadoknaditi na tržištima Sjeverne Amerike (+16,7%) i Azije (+13,7%). Ipak, također moramo naglasiti da je u H2 2012, prodaja Faurecia-e ostvarila nešto niži rast nego na razini cijele godine, što je značajno za AD Plastik koji je u 9M12 ostvario rast prodaje od svega 1,3%, uz pad EBITDA od čak 11,1% i teško može očekivati značajnije poboljšanje na razini cijele godine.

PD

ne dajmo jeftino dionice, neka ih drugi rasprodaju i ruše cijene!


Važeći podaci za uredovni dan 18.1.2013.

4. PBZ D.D. (02535697732) 158.812 3,78 Skrb. račun

* Važeći podaci za uredovni dan 04.02.2013 .

4. PBZ D.D. (02535697732) 142.861 3,40 Skrb. račun

Zna li se tko se to iskipava???

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

* Važeći podaci za uredovni dan 11.02.2013 .

4. PBZ D.D. (02535697732) 138.352 3,29 Skrb. račun – 4 511

@ apothekar, pretpostavljam da prodaje pbz invest(pbz e. dionički fond imao oko 50 000 komada ADPL-r-a, vidi se iz top 10) i možda više osoba koji imaju skrbnički račun u PBZ-u.

Neradni petak? Nekima se sviđa, drugi kažu da to ništa neće promijeniti
http://danas.net.hr/novac/neradni-petak-nekima-se-svidja-drugi-kazu-da-to-nista-nece-promijeniti
Tako su iz solinskog AD Plastika i Lipikglasa potvrdili da pregovaraju s HZZ-om oko uvođenja “neradnog petka, no realizacija još nije dogovorena.

Štednja je mudrost trošenja.


Do petka najvjerojatnije, tako kažu kad pošalješ mail upita:)

Thanks!

| Sitna riba. |

Šta je sad ovo? Regulator cijene se maknuo i…..slobodan paaad [emo_ljut] Jesu li insideri vidjeli FI?[emo_bijesan]

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]


Šta je sad ovo? Regulator cijene se maknuo i…..slobodan paaad [emo_ljut] Jesu li insideri vidjeli FI?[emo_bijesan]

a ja se pitam zašto mi je prošao kupovni nalog na 120.

New Report

Close